fbpx

Fotowoltaika
Opatów

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Czy wiesz, że warunki dla pracy instalacji fotowoltaicznych na terenie Opatowa i okolic są szczególnie korzystne? Województwo świętokrzyskie to region o znacznie wyższym nasłonecznieniu, niż wynosi średnia w Polsce.

Dzięki temu uzyski energii są większe, a co za tym idzie – rachunki za prąd są niższe, a inwestycja szybciej się zwraca. Nasza firma oferuje kompleksowe usługi z zakresu montażu paneli słonecznych w okolicach miasta Opatów. Fotowoltaika to wyjątkowe rozwiązanie – przekonaj się, ile możesz dzięki niej zyskać!

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Opatów. Jak to działa?

  Zastanawiałeś się, jak działa instalacja fotowoltaiczna? To prosty sposób na to, by pozyskiwać we własnym zakresie energię elektryczną każdego dnia. Systemy wykorzystują zjawisko fotoelektryczne. Panele fotowoltaiczne zbudowane są z krzemu – gdy padają na nie fotony, powstaje prąd o napięciu stałym. Inwerter przekształca go na zmienny. W ten sposób powstaje energia, z której możesz korzystać w domu.

  Do pracy instalacji fotowoltaicznej nie jest potrzebna wysoka temperatura. Fotowoltaika wymaga jedynie korzystnego nasłonecznienia – a takie właśnie jest w Opatowie. Latem powstają nadwyżki prądu. Gospodarstwa domowe korzystające z mocy Słońca mogą oddawać ten nadmiar do sieci energetycznej, by następnie przez rok od zakończenia okresu rozliczeniowego odebrać bezpłatnie 80% lub 70% wyprodukowanych kilowatogodzin, w zależności od rozmiaru instalacji. To sprawia, że fotowoltaika jest opłacalna przez cały rok, a rachunki pozostają na zbliżonym poziomie!

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Opatów – dlaczego warto?

  Jakie są najważniejsze korzyści z instalacji fotowoltaicznej? Przede wszystkim oszczędności! To Twoja własna, ekologiczna i w pełni darmowa energia. Jeśli instalacja fotowoltaiczna zostanie zaprojektowana przez profesjonalistów, pokryje 100% zużycia prądu, a rachunki spadną o około 90% - do nawet kilku złotych miesięcznie, czyli samych kosztów stałych. Warto też rozważyć inne atuty paneli słonecznych:

  • Dzięki tam wysokim oszczędnościom zwrot kosztów montażu instalacji fotowoltaicznej następuje najczęściej w ciągu 5-7 lat.
  • Fotowoltaika uniezależni Cię od podwyżek cen prądu – a energia drożeje z roku na rok.
  • Instalacja fotowoltaiczna jest w pełni bezobsługowa i zautomatyzowana. Warto, choć nie trzeba, pamiętać o myciu paneli słonecznych dwa razy do roku, by zwiększyć ich wydajność.
  • Warto mieć na uwadze także środowisko. Fotowoltaika nie spala surowców i nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery. Z tego powodu instalacje te są w pełni ekologiczne.
  • Instalacja fotowoltaiczna połączona z pompą ciepła to sposób na nie tylko darmowy prąd, ale także bezpłatne ogrzewanie!

  To tylko niektóre z korzyści. W całej Polsce powstają błyskawicznie kolejne instalacje. Ty także możesz zacząć produkować prąd dzięki domowej elektrowni słonecznej!

   

  Fotowoltaika dofinansowanie, dotacje, dopłaty – Opatów

  Fotowoltaika jako jedno z odnawialnych źródeł energii jest dotowana przez państwo. W Polsce dostępne są programy na poziomie krajowym i lokalnym. Jeśli interesuje Cię regionalne dofinansowanie w Opatowie, zalecamy skontaktować się z urzędem miasta – tam otrzymasz szczegółowe informacje na temat planowanych naborów na środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Ponadto możesz skorzystać z wybranego z krajowych programów:

  • Mój Prąd – dofinansowanie w kwocie 5 tysięcy złotych na panele słoneczne o mocy do 10 kWp dla gospodarstw domowych.
  • Czyste Powietrze – dotacje w wysokości 5 tysięcy złotych na panele słoneczne (do 10 kWp) dla gospodarstw domowych. Program obejmuje też dotacje do pomp ciepła.
  • Agroenergia – dofinansowania do paneli słonecznych dla rolników. Maksymalna kwota to 800 tysięcy złotych.
  • Energia Plus – program dotacji do fotowoltaiki dla firm – dofinansowania do 3,9 miliona złotych lub preferencyjne pożyczki do 300 milionów złotych.

  Co istotne, koszty związane z zakupem i montażem paneli fotowoltaicznych możesz odliczyć od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej zgodnie ze stawką, według której się rozliczasz, do 53 tysięcy złotych.

  Naszym klientom proponujemy kompleksowe wsparcie podczas sporządzania niezbędnych wniosków i dokumentacji.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  W jaki sposób przeprowadzamy realizacje?

  • Pierwszy krok to bezpłatna, niezobowiązująca wycena. Określamy wstępną moc fotowoltaiki i koszt komponentów oraz montażu zgodnie z Twoim zapotrzebowaniem energetycznym.
  • Gdy zaakceptujesz naszą propozycję, przechodzimy do następnego kroku. Tworzymy szczegółowy projekt instalacji fotowoltaicznej na podstawie rozbudowanego audytu, podczas którego bierzemy pod uwagę wiele czynników związanych ze zużyciem prądu w Twoim budynku. Sprawdzamy, jaki montaż byłby najbardziej korzystny – na dachu czy na gruncie. Ty w tym czasie możesz wybrać samodzielnie lub z naszym wsparciem komponenty.
  • Następnie przeprowadzamy montaż paneli fotowoltaicznych. Uruchamiamy instalację i zgłaszamy ją do zakładu energetycznego – w ciągu miesiąca zostanie zamontowany u Ciebie licznik dwukierunkowy.

  Te trzy proste kroki dzielą Cię od czerpania prądu z energii Słońca. Niższe rachunki są możliwe! Dojeżdżamy do klientów nie tylko w Opatowie, ale także w okolicach – jesteśmy elastyczni.

  Montaż paneli fotowoltaicznych Opatów

  Fotowoltaika to nowatorskie rozwiązanie, cieszące się rosnącym zainteresowaniem. O jakości naszych usług świadczy nasze doświadczenie – przeprowadziliśmy w samym 2020 roku ponad 3 tysiące realizacji na terenie całego kraju. Jeśli poszukujesz sprawdzonej firmy, która zainstaluje u Ciebie panele fotowoltaiczne i zagwarantuje wysoką wydajność instalacji, jesteś w dobrym miejscu!

  Ofertę kierujemy do klientów indywidualnych i biznesowych. Udzielamy długiej gwarancji na wszystkie komponenty oraz na montaż. Proponujemy Ci także pompy ciepła, dzięki którym będziesz mógł cieszyć się darmowym ogrzewaniem. Nasze realizacje możesz zobaczyć w zakładce „Galeria”. Wykonujemy bezpłatną wycenę, która pozwoli Ci oszacować koszty związane z montażem. Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt