fbpx

Fotowoltaika
Olesno

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Remont lub budowa nowego domu to zawsze spora inwestycja, ale coraz więcej osób poszukuje rozwiązań, które choć wymagają nakładów finansowych, przynoszą długofalowe oszczędności. Należą do nich przede wszystkim wszelkie instalacje wykorzystujące odnawialne źródła energii.

Panele fotowoltaiczne to sposób na pozyskanie energii elektrycznej ze słońca. W czasach nieustannych podwyżek cen prądu opcja ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dzięki współpracy z Erato Energy osoby mieszkające w Olesnie mogą poznać szczegóły inwestycji i zdecydować się na jej realizację z korzyścią dla własnego portfela i środowiska.

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Olesno. Jak to działa?

  Fotowoltaika to rozwiązanie najczęściej spotykane w domach jednorodzinnych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by darmowy prąd zasilał również budynki firmy lub gospodarstwo rolne. Warunkiem jest przygotowanie odpowiedniej instalacji, która będzie doświetlona promieniami słonecznymi. Panele fotowoltaiczne montuje się najczęściej na dachach domów, ale jeśli konstrukcja lub zacienienie nie pozwoliłyby na wydajne pozyskiwanie prądu, inwestorzy mogą zdecydować się na instalację umieszczoną na gruncie.

  Niezależnie od wybranej opcji, aby mogła powstać energia elektryczna, podstawowym i niezbędnym elementem systemu są ogniwa fotowoltaiczne. To właśnie w nich powstaje prąd stały, a następnie płynie do inwertera, gdzie zostaje zamieniony w prąd zmienny, czyli znajdujący się w gniazdkach.

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Olesno – dlaczego warto?

  Zainteresowanie fotowoltaiką wynika przede wszystkim z wielu korzyści, które szybko zauważają inwestorzy. Produkcja własnej energii jest opłacalna finansowo, ale także przyjazna dla środowiska. Nie są to jednak jedyne plusy.

  • Niezależność energetyczna – dobrze dopasowana do potrzeb budynku instalacja może nawet w całości zaspokoić zapotrzebowanie na prąd.
  • Dotacje z rządowych i samorządowych programów – oszczędności związane z zakupem instalacji fotowoltaicznej to nie tylko obniżone rachunki za prąd, ale również możliwe do pozyskania dopłaty.
  • Bezobsługowy system – klienci cenią sobie fakt, że korzystając z fotowoltaiki nie muszą przejmować się jej obsługą. Panele działają bez konieczności nadzoru czy regulacji.
  • Technologia dla nowych i starszych budynków – z fotowoltaiki można korzystać bez względu na to, czy dom dopiero powstaje, czy jest to istniejący od lat budynek. Łatwiej osiągnąć zakładaną wydajność mogąc ingerować w kształt dachu, ale w starszym budownictwie zawsze istnieje alternatywa w postaci paneli słonecznych umieszczonych na gruncie.
  • Ekologia i ekonomia – oszczędność na comiesięcznych rachunkach i chęć dokonywania bardziej ekologicznych wyborów, to najistotniejsze kwestie podnoszone przez inwestujących w fotowoltaikę. W trakcie przygotowań do montażu paneli i ich użytkowania z pewnością zauważą również inne, wymienione korzyści.

  Dostępność instalacji fotowoltaicznej staje się coraz większa, do listy miast, w których działa firma Erato Energy, dołączyło również Olesno. Osoby mieszkające w tej okolicy z pewnością docenią nowe możliwości wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

   

  Fotowoltaika Olesno dofinansowanie, dotacje dopłaty

  Przed podjęciem decyzji o wyborze instalacji fotowoltaicznej, warto dowiedzieć się więcej na temat możliwości jej dofinansowania. Obecnie na dodatkowe środki mogą liczyć nie tylko osoby prywatne, ale także inne podmioty.

  • Mój Prąd – to najpopularniejszy program, z którego korzystają właściciele domów jednorodzinnych. Mogą oni uzyskać 5 tyś. zł. bezzwrotnej dotacji.
  • Czyste Powietrze - to kolejna możliwość uzyskania dofinansowania przez osoby fizyczne, które decydują się na termomodernizację domu wybierając fotowoltaikę i pompę ciepła.
  • Agroenergia – dzięki niemu również gospodarstwa rolne mogą starać się o dofinansowanie paneli fotowoltaicznych.
  • Energia Plus – program skierowany jest do przedsiębiorców, których firma może stać się bardziej ekologiczna dzięki instalacji fotowoltaicznej.

  Dla wielu klientów w Olesnie konieczność dopełnienia formalności związanych z dotacjami, to najtrudniejszy etap inwestycji. Dlatego mogą oni liczyć na pomoc naszych specjalistów, którzy dobrze znają ten temat.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  Podstawą dobrej współpracy są jej przejrzyste warunki. Dlatego zanim zainstalujemy panele fotowoltaiczne, przedstawiany klientom plan działania.

  1. Bezpłatna wycena na podstawie dotychczasowych rachunków za prąd lub szacowanego zużycia w nowym domu - jest niezbędna aby ocenić potrzebą ilość paneli i ich moc.
  2. Projekt instalacji - panele słoneczne umieszczone na dachu czy na gruncie? Na to i wiele innych pytań odpowiedź można znaleźć w przygotowanym przez nas projekcie.
  3. Montaż - aby instalacja fotowoltaiczna działała zgodnie z założeniami, jej wykonaniem powinna zająć się doświadczona ekipa.
  4. Zgłoszenie do dostawcy prądu i formalności związane z dotacjami - wiele osób najbardziej obawia się tego etapu, ale z naszą pomocą przebiegnie bez komplikacji.
  5. Serwis - instalacja fotowoltaiczna powinna przez długie lata działać bez problemów, ale jeśli się pojawią, nadal możesz liczyć na naszą pomoc!

  Fotowoltaika (Olesno i okolice) zapewni tanią energię o odpowiedniej mocy, a jej montaż nie musi być problemem. Skontaktuj się z nami - przygotujemy instalację i zadbamy o jej prawidłowe działanie.

  Montaż paneli fotowoltaicznych Olesno

  Nowoczesne technologie korzystające z OZE stają się z czasem coraz bardziej dostępne - widać to na przykładzie instalacji fotowoltaicznej. Naszym klientom w Olesnie oferujemy panele słoneczne, które zapewnią darmowy prąd, wykorzystując promienie słońca. Dzięki kompleksowej opiece na każdym etapie inwestycji możesz być pewny, że panele spełnią swoją rolę i posłużą przez długie lata.


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt