fbpx

Fotowoltaika
Nowa Sól

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Roczne usłonecznienie gminy Nowa Sól wynosi ponad 1500 godzin. Z powodzeniem można wykorzystać to do produkcji własnej energii elektrycznej z pomocą instalacji słonecznych.

Właśnie szukałeś firmy wykonującej montaż paneli fotowoltaicznych w Nowej Soli i okolicach? Doskonale trafiłeś! Kompleksowo zajmujemy się realizacją całego projektu. Do tego oferujemy bezpłatną wycenę oraz profesjonalne wsparcie na każdym etapie. Zapraszamy!

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Nowa Sól. Jak to działa?

  Głównym elementem instalacji solarnej są panele słoneczne, na które składają się ogniwa fotowoltaiczne z płytek krzemowych. W momencie gdy odbierają fotony, poprzez zjawisko fotoelektryczne zmieniają je na energię elektryczną. Wyprodukowany w ten sposób prąd o napięciu stałym jest przekształcany przez inwerter na prąd zmienny, tak by mógł być wykorzystany do zasilania urządzeń elektrycznych. System uzupełnia dodatkowy osprzęt, chroniący poszczególne elementy oraz wspierający jego automatyczne działanie.

  Instalacja fotowoltaiczna zmienia energię słoneczną na energię elektryczną, która pokrywa nawet 100% zużycia. By jednak osiągnąć optymalną wydajność, system musi być prawidłowo zaprojektowany i zamontowany. Wtedy koszty jego montażu szybko się zwrócą poprzez 90% oszczędności na rachunkach za prąd.

  W Polsce instalacje fotowoltaiczne rzadko są samowystarczalne, dlatego muszą być podłączone do sieci. Latem produkcja jest największa, więc nadwyżki przekazuje do dostawcy. W razie mniejszego nasłonecznienia można odzyskać za darmo 70-80% oddanej energii. Dzięki temu eliminuje się ryzyko przerw w dostawie prądu przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Nowa Sól – dlaczego warto?

  W Nowej Soli, tak jak w całej Polsce, można zauważyć zwiększone zainteresowanie instalacjami słonecznymi. Fotowoltaika jest świetną opcją nie tylko dla gospodarstwa domowego, ale też firmy. Ceny paneli i pozostałych komponentów zaczynają spadać, co zwiększa opłacalność takiego rozwiązania. Jakie jeszcze korzyści daje instalacja fotowoltaiczna?

  • Profesjonalnie wykonany system pozwala sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, co jest szczególnie pożądane przy ciągłych podwyżkach cen;
  • Panele fotowoltaiczne są w pełni ekologiczne – nie wykorzystują żadnych surowców, nie zwiększają emisji CO2 , a także nie zanieczyszczają atmosfery;
  • Instalacje słoneczne są bezobsługowe i łatwe w konserwacji, ponieważ trzeba tylko co pół roku oczyścić panele;
  • Instalacja może być założona na dachu budynku lub na gruncie, w zależności od warunków oraz oczekiwań i potrzeb klienta;
  • Wszystkie elementy instalacji są objęte gwarancją. Do tego klientowi przysługuje 25-letnia gwarancja na wydajność oraz 5-letnia gwarancja na montaż;
  • Dzięki oszczędnościom na rachunkach za prąd inwestycja w pełni zwraca się w ciągu 5-7 lat.

  Jako najlepsi specjaliści w Nowej Soli dołożymy wszelkich starań, by założona u Ciebie instalacja fotowoltaiczna była optymalnie wydajna, a cała realizacja okazała się jak najbardziej opłacalna.

   

  Fotowoltaika Nowa Sól dofinansowanie, dotacje dopłaty

  Korzystanie z odnawialnych źródeł energii jest zgodne także z interesem państwa. Zachętę stanowią specjalne programy oraz ułatwienia, dzięki którym można zyskać wsparcie w sfinansowaniu montażu instalacji fotowoltaicznej. Najwięcej korzyści dają:

  • Energia Plus – program dla przedsiębiorców, pokrywający nawet do 85% kosztów wykonania instalacji;
  • Mój Prąd – program dla gospodarstw domowych, w ramach którego można otrzymać dotację w wysokości do 5 tys. złotych;
  • Czyste Powietrze – bezzwrotna dotacja dla właścicieli domów jednorodzinnych wynosząca 30 tys. złotych (lub nawet do 37 tys. złotych w wariancie podwyższonym);
  • Odliczenie kosztów instalacji od podatku – osoby zakładające panele fotowoltaiczne mogą odliczyć nawet 17-32% kosztów inwestycji.

  Z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego często finansowane są także jeszcze inne przedsięwzięcia tego typu. Informację o aktualnie dostępnych opcjach można uzyskać w urzędzie miasta lub powiatu. Z naszą pomocą ma się największe na dofinansowanie, dzięki czemu fotowoltaika staje się jeszcze bardziej opłacalna.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  Realizujemy montaż instalacji fotowoltaicznych w sposób kompleksowy, ponieważ zajmujemy się wszystkimi etapami projektu. Do tego aktywnie wspieramy naszych klientów – od momentu bezpłatnej wyceny, przez załatwianie formalności, do chwili uruchomienia systemu.

  1. Skontaktuj się z nami drogą mailową lub telefoniczną. Po krótkiej rozmowie wstępnie oszacujemy koszty realizacji.
  2. Po zaakceptowaniu oferty przechodzimy do audytu, sprawdzając warunki oraz zużycie energii. Na podstawie zgromadzonych danych wybieramy odpowiednie urządzenia najwyższej jakości oraz przygotowujemy projekt instalacji.
  3. Bezpiecznie, solidnie montujemy wszystkie komponenty, tak by osiągnąć najwyższą wydajność.
  4. Zakładamy licznik dwukierunkowy, uruchamiamy system, a na koniec zgłaszamy instalację do dostawcy energii.
  5. Nawet po zakończeniu realizacji służymy pomocą, wykonując serwis, usuwając usterki czy wyjaśniając ewentualne wątpliwości.

  Przez cały czas dbamy o to, by pozostawać w stałym kontakcie z klientem. Dzięki temu efekt końcowy jest w pełni zgodny z jego wyobrażeniami i oczekiwaniami. Tworzymy instalacje, które pozwalają cieszyć się darmowym prądem oraz nie sprawiają żadnych problemów w obsłudze.

  Montaż paneli fotowoltaicznych Nowa Sól

  Dzięki nam możesz ograniczyć wydatki na prąd do minimum, dbając przy okazji o środowisko. Z naszą pomocą uda Ci się uzyskać dofinansowania oraz załatwić wszystkie formalności. Już setki zadowolonych klientów z Nowej Soli i całej Polski zaufały naszemu doświadczeniu. Gwarantujemy realizację najwyższej jakości, która będzie Ci służyć przez wiele lat. Skontaktuj się z nami, by przekonać się, jak instalacja fotowoltaiczna może odmienić Twoje życie!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt