fbpx

Fotowoltaika
Lubin

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Montaż instalacji fotowoltaicznej w miastach Dolnego Śląska niesie za sobą wiele korzyści – to region dobrze nasłoneczniony, a więc z dużym potencjałem energii.

Zarazem dodatkową motywację stanowi wysokie stężenie substancji toksycznych w powietrzu, spowodowane nieekologicznymi sposobami ogrzewania domu, takimi jak piece opalane węglem. Dlatego też alternatywne źródła energii są tak ważne w miastach takich jak Lubin. Ich mieszkańcy mogą podwójnie wykorzystać dobroczynne działanie słońca, przekonując się do fotowoltaiki, czyli branży, którą my zajmujemy się od lat.

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Lubin. Jak to działa?

  Instalacja fotowoltaiczna pozwala na pozyskanie energii elektrycznej za pomocą paneli słonecznych. Mówiąc szerzej, jest to system składający się z szeregu elementów – oprócz paneli mamy bowiem inwerter (inaczej zwany konwerterem lub falownikiem) oraz niezbędne okablowanie czy uziemienie. Ogniwa paneli fotowoltaicznych zbudowane z płytek krzemowych zbierają energię generowaną przez promienie słoneczne i przekazują ją do inwertera – konwertuje on prąd stały w prąd zmienny, czyli właśnie taki, jakiego potrzebujemy do zasilania urządzeń elektrycznych. Wyróżniamy ponadto dwa systemy gromadzenia prądu – off-grid, magazynujący energię, i on-grid, przekazujący energię od razu do sieci elektroenergetycznej. Warto również wiedzieć, jakiej mocy instalacji trzeba, by była odpowiednia do naszego zapotrzebowania na kWh.

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Lubin – dlaczego warto?

  W całej Polsce, także w Lubinie i innych miastach regionu, fotowoltaika zyskuje na popularności. Dlaczego tyle osób decyduje się na montaż paneli słonecznych?

  • Na naszą wyobraźnię najbardziej działają zawsze argumenty ekonomiczne: ceny prądu w Polsce rosną z roku na rok, szacuje się, że w ciągu kilkunastu najbliższych lat mogą wzrosnąć nawet o 100% obecnych kosztów. Samowystarczalność energetyczna to więc kusząca oferta.
  • Lubin to miasto przyciągające nowych mieszkańców, powstaje także wiele firm. Instalacja fotowoltaiczna podnosi wartość nieruchomości, więc jest to inwestycja w przyszłość.
  • Ekologia to kolejna zaleta tego rozwiązania. Czystość powietrza w Lubinie i okolicach jest stale obniżana przez przestarzałe piece, zwłaszcza w sezonie zimowym. Dzięki panelom słonecznym na dachu domu można zyskać energię elektryczną niezbędną do ogrzania budynku metodą bezemisyjną i bezpieczną dla zdrowia i środowiska.
  • Komfort użytkowania to zaleta zawsze wymieniana przez naszych klientów. Instalacje fotowoltaiczne są praktycznie bezobsługowe i bezawaryjne, wymagają jedynie umycia paneli raz na 2-3 lata.
  • Warunki naturalne Dolnego Śląska sprawiają, że Lubin ma optymalny dostęp do słońca – paliwa całej instalacji. Fotowoltaika jest dzięki temu wydajna przez cały rok, nie tylko w miesiącach letnich.

  Całoroczny dostęp do słońca, proekologiczność, wygoda użytkowania, a przede wszystkim minimum kosztów to argumenty przemawiające za tym, że panele słoneczne w Lubinie to najlepsze rozwiązanie na rynku.

   

  Dofinansowanie, dotacje, dopłaty do fotowoltaiki – Lubin

  Warto wspomnieć o programach dofinansowania, które czekają na klientów decydujących się na instalację paneli słonecznych.

  • „Mój prąd” – to popularny program, który od 2019 roku co roku pozwala wielu osobom skorzystać z dotacji na montaż instalacji fotowoltaicznej.
  • „Czyste powietrze” – to program nastawiony na walkę ze smogiem, który w okolicach Lubina stanowi poważny problem. Można uzyskać dofinansowanie do wymiany pieca lub docieplenie domu i mikroinstalację fotowoltaiczną.
  • „Energia Plus” – adresowana jest z kolei głównie do przedsiębiorców, którzy mogą otrzymać dotację na wprowadzenie w swojej firmie zmian zapobiegających negatywnemu wpływowi przemysłu na środowisko naturalne. Fotowoltaika w Twojej firmie to pomysł na ekologiczny prąd i bezemisyjne ogrzewanie.

  Wymienione programy to nie jedyne źródła dofinansowania – warto zapytać władze samorządowe o inne możliwości. Panele fotowoltaiczne to rozwiązanie cieszące się uznaniem instytucji finansujących, a nasza firma ma już doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy dla klientów. Niezależnie od tego, czy masz dom czy firmę, pomożemy Ci z formalnościami i doradzimy.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  Jeśli zdecydujesz się na zakup instalacji fotowoltaicznej, nasza firma przeprowadzi Cię przez cały proces montażu, ale nie tylko!

  1. Bezpłatna wycena to pierwszy krok, by ocenić, jakie panele słoneczne będą dla Ciebie najlepsze. Pokaż nam swoje rachunki za prąd, a oszacujemy koszty inwestycji tak, by wydajność była jak największa.
  2. Zanim panele fotowoltaiczne znajdą się na Twoim dachu lub na gruncie, przedstawimy projekt całej instalacji, dopasowany do warunków naturalnych, kształtu dachu i oczekiwanej mocy.
  3. Zamontowanie instalacji fotowoltaicznej to kolejny krok do uzyskania własnego, taniego prądu.
  4. Instalacja fotowoltaiczna musi zostać zgłoszona do dostawcy prądu – zadbamy o podłączenie do sieci oraz o wypełnienie dokumentacji, jeśli zakwalifikujesz się do programu rządowego dofinansowania.
  5. Po instalacji paneli nie znikamy! Gwarantujemy serwis oraz kontakt w razie jakichkolwiek pytań.

  Fotowoltaika Lubin to nowoczesne rozwiązanie zapewniające energię elektryczną w kilku prostych krokach. Z nami to łatwe!

  Montaż paneli fotowoltaicznych Lubin

  Panele fotowoltaiczne nie mają przed nami tajemnic, a naszą wiedzą chętnie dzielimy się z klientami. Dołącz do tysięcy zadowolonych osób! Dolny Śląsk to nie jedyny obszar, na jakim działamy – panele fotowoltaiczne od Erato Energy spotkasz w całej Polsce. Skontaktuj się z nami!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt