fbpx

Fotowoltaika
Łomża

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Wielu mieszkańców Podlasia przekonało się, jak opłacalnym rozwiązaniem jest fotowoltaika. Łomża cechuje się szczególnie korzystnym nasłonecznieniem, które umożliwia wyższą wydajność pracy instalacji fotowoltaicznej.

To posty sposób na comiesięcznie oszczędności. Profesjonalnie zajmujemy się montażem instalacji fotowoltaicznych w Łomży i okolicach – dla domu i dla firmy. Świadczymy usługi na najwyższym poziomie, tworząc projekt, który pozwoli Ci na maksymalne uzyski energii. Już wkrótce możesz zacząć cieszyć się darmowym prądem. Sprawdź, co możesz zyskać dzięki montażowi paneli fotowoltaicznych – dowiedz się więcej o naszej ofercie!

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Łomża. Jak to działa?

  Zastanawiałeś się, jak działają instalacje fotowoltaiczne? Same panele to nie wszystko – system jest bardziej rozbudowany. Wykorzystuje zjawisko fotoelektryczne. Gdy na ogniwa fotowoltaiczne, zbudowane z płytek krzemowych, padają fotony, dochodzi do wybicia elektronu, czyli powstaje prąd stały. Inwerter przekształca go na zmienny, a dodatkowe urządzenia zapewniają stabilność i bezpieczeństwo instalacji.

  Na terenie województwa podlaskiego w wielu budynkach działa fotowoltaika. Łomża i okolice pozwalają na bardzo korzystne uzyski. Wysoka temperatura nie jest potrzebna do pracy instalacji fotowoltaicznych – liczy się nasłonecznienie, które w tym regionie jest wysokie. Latem w wyniku pracy paneli słonecznych powstają nadwyżki energii elektrycznej, które gospodarstwa domowe mogą oddawać do sieci. Następnie przez rok od zakończenia okresu rozliczeniowego mogą bezpłatnie odebrać 80% lub 70% oddanych kilowatogodzin, w zależności od wielkości instalacji. Z tego powodu rachunki pozostają na zbliżonym poziomie przez cały rok.

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Łomża – dlaczego warto?

  Z czego wynika rosnąca popularność instalacji fotowoltaicznych? Przede wszystkim z oszczędności! Fotowoltaika pokrywa nawet 100% zużycia prądu. To oznacza, że rachunki spadają do nawet kilku złotych miesięcznie, czyli samych opłat stałych.

  • Ze względu na tak wysokie oszczędności zwrot kosztów inwestycji następuje zwykle po 5-7 latach. Co więcej, oszczędności rosną z czasem – instalacja fotowoltaiczna uniezależnia Cię od planowanych podwyżek cen prądu.
  • Fotowoltaika jest bezobsługowa. Konserwacja sprowadza się do nieobowiązkowego mycia paneli dwa razy do roku, co pozwala zwiększyć ich wydajność. Instalacja fotowoltaiczna sama przełącza się między poborem a produkcją prądu.
  • To sposób na ekologiczną energię – instalacja nie spala surowców ani nie emituje szkodliwych związków chemicznych do atmosfery.
  • Fotowoltaika połączona z pompą ciepła pozwala na całkowicie darmowe ogrzewanie.

  To tylko niektóre z zalet fotowoltaiki. Skontaktuj się z nami, by dowiedzieć się więcej o energii słonecznej!

   

  Fotowoltaika dofinansowanie, dotacje, dopłaty – Łomża

  Panele fotowoltaiczne korzystają z odnawialnego źródła energii, czyli energii Słońca. Z tego powodu wiele osób decyduje się na skorzystanie z dofinansowania. W województwie podlaskim często organizuje się nabory na środki z WFOŚiGW. Warto skontaktować się z urzędem (miasta Łomży lub gminy), by dowiedzieć się więcej. Ponadto działają krajowe programy:

  • Mój Prąd – dotacja w wysokości 5 tysięcy złotych na panele słoneczne o mocy do 10 kWp dla gospodarstw domowych.
  • Czyste Powietrze – dofinansowanie 5 tysięcy złotych na instalacje do 10 kWp dla gospodarstw domowych. W ramach programu możesz uzyskać także dofinansowanie do pompy ciepła.
  • Agroenergia – program wsparcia dla rolników, maksymalna kwota dotacji wynosi 800 tysięcy złotych.
  • Energia Plus – dofinansowania dla firm do 3,9 miliona złotych oraz preferencyjne pożyczki do 300 milionów złotych.

  Ponadto inwestując w panele fotowoltaiczne możesz skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej, czyli odliczyć koszty związane z przedsięwzięciem według stawki, zgodnie z którą się rozliczasz (do 53 tysięcy złotych).

  Wiemy, jak skomplikowane może być dla klienta wypełnienie wniosków, dlatego oferujemy kompleksowe wsparcie – mamy doświadczenie!

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  Działamy od A do Z – wszystkie etapy projektu są realizowane przez naszych specjalistów:

  • Pierwszy krok to bezpłatna, niezobowiązująca wycena, polegająca na oszacowaniu mocy instalacji fotowoltaicznej na podstawie zapotrzebowania na energię elektryczną. Na tej podstawie określamy wstępną kwotę przedsięwzięcia.
  • Następnie, po akceptacji wyceny, sporządzamy szczegółowy projekt. Bierzemy pod uwagę wiele czynników – ustawienie dachu względem Słońca, możliwości montażu, istniejące i planowane urządzenia w budynku, dokładne zużycie energii. Ty w tym czasie możesz wybrać z naszej oferty komponenty – proponujemy pełne wsparcie w tym zakresie.
  • Kolejny krok to montaż instalacji. Przeprowadzamy go sprawnie i z dbałością o szczegóły. Uruchamiamy system i zgłaszamy go do zakładu energetycznego, który w ciągu miesiąca zamontuje u Ciebie licznik dwukierunkowy.

  Dojeżdżamy do klientów na terenie całej Łomży i okolic – jesteśmy elastyczni.

  Montaż paneli fotowoltaicznych Łomża

  Jesteśmy jednym z liderów rynku fotowoltaiki. W samym 2020 roku przeprowadziliśmy ponad 3 tysiące inwestycji, dzięki którym tysiące gospodarstw domowych i firm mogą korzystać z energii słonecznej. Korzystamy ze sprzętu renomowanych producentów, zapewniającego maksymalną wydajność i bezawaryjnego przez długie lata.

  Dbamy o każdy szczegół podczas etapu projektowania, dzięki czemu możemy zagwarantować rozwiązania bezpieczne i umożliwiające znaczną redukcję kosztów. Proponujemy Ci także bezpłatną, niezobowiązującą wycenę, w ramach której poznasz szacunkową kwotę inwestycji. Skontaktuj się z nami i poznaj naszą ofertę dla Ciebie!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt