fbpx

Fotowoltaika
Leszno

Najwyższe nasłonecznienie w Lesznie wynosi latem nawet do 5690 kWh/m2 na dobę. Takie warunki są bardzo sprzyjające dla instalacji fotowoltaicznych. W obliczu rosnących cen energii elektrycznej jej alternatywne źródła cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Szukasz firmy, która podjęłaby się wykonania instalacji fotowoltaicznej w okolicach Leszna? Doskonale trafiłeś – kompleksowo zajmujemy się projektowaniem oraz montażem systemów solarnych dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców. Zapraszamy!

Zapytaj o wycenę


  DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O FOTOWOLTAICE


  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  Czytaj o fotowoltaice

  Panele fotowoltaiczne Leszno. Jak to działa?

  Instalacje fotowoltaiczne składają się przede wszystkim z paneli solarnych. Tworzące je ogniwa krzemowe reagują na kontakt z fotonami, doprowadzając do wybicia elektronów. Dzięki zjawisku fotoelektrycznemu zmieniają promienie słoneczne na energię elektryczną. Wyprodukowany w ten sposób prąd jest następnie odpowiednio ustabilizowany przez inwerter, dlatego może być wykorzystywany do zasilania pomp ciepła i innych urządzeń. Instalację uzupełnia jeszcze szereg innych komponentów, dzięki którym działa bezobsługowo.

  Z pomocą paneli fotowoltaicznych można pokryć 100% zużycia prądu. Profesjonalnie wykonana i zamontowana instalacja przynosi do 90% oszczędności na rachunkach za prąd. Jeśli osiągnie się jak najwyższą wydajność oraz ograniczy koszty realizacji, inwestycja w system szybko się zwróci.

  Instalacja fotowoltaiczna najlepiej sprawdza się wtedy, gdy jest podłączona do sieci energetycznej. Dzięki temu zapobiega się przerwom w dostawie prądu. Prosumenci mogą oddawać nadwyżki wyprodukowanej energii elektrycznej, by później za darmo odebrać nawet do jej 80% w razie niedoboru. W ten sposób można przetrwać okresy załamania pogody oraz sezon jesienno-zimowy.


  Instalacje fotowoltaiczne Leszno – dlaczego warto?

  Instalacje fotowoltaiczne są coraz częściej spotykane w całej Polsce. Również fotowoltaika Leszno dynamicznie się rozwija. Jest to związane z tym, że w ciągu ostatnich 20 lat komponenty systemów solarnych znacznie staniały. Konieczność dbania o środowisko oraz rosnące ceny prądu sprawiły, że energia słoneczna stała się wyjątkowo opłacalnym rozwiązaniem dla gospodarstw domowych oraz przedsiębiorstw. Dlaczego warto zdecydować się na montaż instalacji fotowoltaicznej?

  • Wydajny system o dużej mocy pozwala zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych rocznie na rachunkach za prąd, szczególnie przy podwyżkach cen energii.
  • Fotowoltaika jest całkowicie ekologicznym rozwiązaniem. Korzysta z odnawialnego źródła energii, nie zwiększa emisji CO2, a także nie zanieczyszcza atmosfery.
  • Instalacja działa bezobsługowo, a panele fotowoltaiczne wystarczy tylko dwa razy do roku oczyścić z brudu.
  • Instalację można zamontować na dachu budynku lub na terenie posesji, w zależności od warunków oraz preferencji klienta.
  • Gwarancja obejmuje wszystkie części systemu, a także jego montaż (przez okres 5 lat) oraz uzyski, czyli wydajność (przez 25 lat).
  • Pełny koszt inwestycji zwraca się w ciągu ok. 5-7 lat.

  Jako najlepsi specjaliści na rynku fotowoltaiki w Lesznie wykorzystujemy wyłącznie najnowocześniejszy sprzęt posiadający wszystkie niezbędne certyfikaty oraz wykonujemy najbardziej wydajne i rentowne realizacje.

  MASZ PYTANIA?


  Skontaktuj się z nami, a my odpowiemy na Twoje pytania,
  w razie wątpliwości bądź w celu poszerzenia wiedzy na temat naszych usług.


  +48 22 299 10 70

  Fotowoltaika dofinansowanie, dotacje, dopłaty –Leszno

  W związku z najnowszymi dyrektywami Unii Europejskiej rozwój fotowoltaiki leży także w interesie państwa. Osoby chcące zakładać panele słoneczne, by produkować własną energię, mogą uzyskać dofinansowanie na montaż instalacji fotowoltaicznych. Wśród dostępnych wariantów można wymienić m.in.:

  • program Mój Prąd – zapewnia dotację w wysokości 5 tys. złotych dla gospodarstwa domowego;
  • program Energia Plus – opcja dla przedsiębiorców, dająca szansę na zwrot nawet do 85% kosztów;
  • program Czyste Powietrze – bezzwrotna dotacja dla właścicieli domów jednorodzinnych, do 30 tys. złotych w wymiarze podstawowym i do 37 tys. złotych w podwyższonym;
  • ulga termomodernizacyjna – możliwość odliczenia kosztów realizacji od podatków, nawet do 53 tys. złotych.

  Dodatkowe wsparcie często oferują także Regionalne Programy Operacyjne, które warto na bieżąco sprawdzać w urzędzie miasta albo powiatu. Pomagamy dopełnić wszystkie skomplikowane formalności i zwiększamy szanse na powodzenie. Dzięki temu instalacja jeszcze szybciej się zwróci.

  FINANSOWANIE


  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  Sprawdź finansowanie

  Etapy współpracy z Erato Energy

  Od lat profesjonalnie zajmujemy się projektowaniem oraz instalowaniem instalacji fotowoltaicznych. Przy tym oferujemy kompleksową obsługę na każdym etapie współpracy, tak by klient miał pełną kontrolę nad całym procesem.

  1. Zadzwoń lub napisz do nas wiadomość e-mail. Po krótkiej rozmowie przestawimy wstępną wycenę.
  2. Po przyjęciu naszej oferty od razu zaczynamy działać. Wykonujemy audyt oraz tworzymy projekt, który zapewni największą moc instalacji w danych warunkach.
  3. Sprawnie realizujemy montaż, zwracając uwagę na bezpieczeństwo oraz estetykę wykończenia.
  4. Zakładamy licznik, aktywujemy system oraz zgłaszamy go do dostawcy energii, by podłączyć go do sieci.
  5. W przypadku awarii zajmujemy się serwisem, a także zapewniamy pomoc w razie innych kłopotów.

  W pełni indywidualnie traktujemy wszystkich klientów. Pozostajemy z nimi w stałym kontakcie, dokładnie objaśniając wszystkie działania. Pomagamy z formalnościami oraz dokładamy wszelkich starań, by instalacja fotowoltaiczna przyniosła jak najwięcej korzyści.

  Montaż paneli fotowoltaicznych Leszno

  Nowoczesna technologia solarna nie ma dla nas żadnych tajemnic. Realizujemy usługi na najwyższym poziomie, dbając przeze wszystkim o jakość wykonania instalacji oraz zadowolenie klienta. Stosujemy najlepsze rozwiązania dostępne na rynku. Z powodzeniem zrealizowaliśmy setki projektów w Lesznie i całej Polsce.

  Dzięki nam fotowoltaika jest najbardziej opłacalna. Warto jednak korzystać ze słońca nie tylko ze względów finansowych, ale też ekologicznych. Skontaktuj się z nami, by zacząć produkować darmowy prąd z energii słonecznej!

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!