fbpx

Fotowoltaika
Łęczyca

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

W społeczeństwie rośnie świadomość, jak tradycyjne sposoby pozyskiwania prądu i ogrzewania budynków, wpływają na środowisko. Coraz więcej osób skłania się ku bardziej ekologicznym rozwiązaniom, widząc w nich szansę na zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery.

Fotowoltaika to sposób na wytworzenie zielonej energii z promieni słonecznych. Województwo Łódzkie (w tym również Łęczyca) jest świetnym miejscem, by korzystać z paneli fotowoltaicznych – dobre nasłonecznienie gwarantuje, że instalacja będzie wydajna i może nawet w całości zaspokoić potrzeby energetyczne inwestorów.

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Łęczyca. Jak to działa?

  Sprawne działanie instalacji fotowoltaicznej zależy od wielu elementów. Kluczowe dla procesu pozyskiwania energii z promieni słonecznych są krzemowe ogniwa fotowoltaiczne. W nich zachodzi proces fotowoltaiczny, a w efekcie powstaje prąd stały. Aby mógł zostać wykorzystany w domowej instalacji elektrycznej, musi zostać przekształcony w prąd zmienny – odbywa się to dzięki inwerterowi, zwanemu także falownikiem.

  Wydajność paneli słonecznych jest ściśle związana z jej odpowiednim ulokowaniem. Największa grupa klientów decyduje się na umieszczenie paneli na dachu, ponieważ nie zajmują wówczas miejsca na działce. Jeśli jednak konstrukcja budynku nie sprzyja takiemu rozwiązaniu, alternatywą jest fotowoltaika na gruncie.

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Łęczyca – dlaczego warto?

  Systemy fotowoltaiczne to odpowiedź na szereg problemów, z którymi mierzą się właściciele domów lub innych budynków. Mimo iż instalacja wiąże się z dodatkowymi kosztami, w dłuższej perspektywie przyniesie istotne korzyści:

  • Niższe rachunki za energię elektryczną – rosnące z roku na rok ceny prądu odbijają się na domowych i firmowych budżetach. Produkcja własnej energii słonecznej to najlepszy sposób, by uniezależnić się od cen energii.
  • Proste i bezobsługowe użytkowanie – praca ogniw fotowoltaicznych przebiega płynnie i nie wymaga nadzoru. Instalacja uważana jest również za bezawaryjną i może służyć inwestorom przez wiele lat.
  • Tani prąd bez względu na porę roku – wielu klientów obawia się, czy panele fotowoltaiczne będą efektywne również w zimowych miesiącach, gdy słońca jest mniej. Dzięki systemowi magazynowania energii i odprowadzania jej do sieci elektrycznej, można cieszyć się tanim prądem przez cały rok.
  • Ekologiczna technologia – kwestie związane z ochroną środowiska naturalnego są bliskie coraz większej grupie naszych klientów. Pozyskując prąd z odnawialnych źródeł, właściciele nieruchomości często decydują się również na bezemisyjne ogrzewanie zasilane energią elektryczną.

  Oferta naszej firmy odpowiada na potrzeby klientów z Łęczycy, którzy oczekują nowoczesnych rozwiązań łączących ekologię z ekonomią. Montaż instalacji fotowoltaicznej może okazać się inwestycją, która przyniesie korzyści na lata!

   

  Fotowoltaika dofinansowanie, dotacje, dopłaty – Łęczyca

  Pozyskiwanie energii elektrycznej przy wykorzystaniu fotowoltaiki staje się coraz popularniejsze również za sprawą państwowego wsparcia. Sprawdź, czy znajdujesz się w grupie osób, która może liczyć na otrzymanie dotacji do zakupu paneli.

  • Mój Prąd – to program cieszący się największą popularnością, ponieważ jest skierowany do osób fizycznych, które chcą zainwestować w panele słoneczne. Kwota dofinansowania to 5 tyś. zł.
  • Czyste Powietrze - daje możliwość uzyskania bezzwrotnej dotacji do zakupu ekologicznego źródła ciepła wraz z instalacją fotowoltaiczną.
  • Agroenergia – instalacje fotowoltaiczne sprawdzają się również w gospodarstwach rolnych. Dlatego powstał program skierowany do rolników, dzięki któremu mogą otrzymać dotację lub pożyczkę.
  • Energia Plus – coraz więcej firm kreuje swój wizerunek poprzez wdrażanie bardziej ekologicznych rozwiązań. Również one mogą liczyć na dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych.

  Staramy się, aby nasze usługi były jak najbardziej kompleksowe – dlatego klienci mogą liczyć na pomoc doradców nie tylko w wyborze odpowiedniej instalacji fotowoltaicznych, ale także dopełnieniu formalności związanych z jej dofinansowaniem.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  Łęczyca to kolejne miejsce na mapie Polski, w którym mieszkańcy coraz chętniej wykorzystują panele słoneczne do produkcji prądu. Podobnie jak w innych miastach, inwestycja będzie realizowana w oparciu o kilka niezbędnych punktów:

  • Wycena – specjaliści Erato Energy muszą poznać potrzeby energetyczne domu, firmy lub gospodarstwa, by przygotować najlepszą propozycję – również pod względem ponoszonych przez inwestora kosztów.
  • Projekt instalacji fotowoltaicznej – znając ilość potrzebnej energii (kWh) można dobrać moduły o określonej mocy oraz zaplanować ich optymalne usytuowanie.
  • Montaż paneli – mogą pojawić się na dachu lub gruncie, ale niezależnie od sposobu realizacji inwestycji, zadbamy o solidne wykonanie wszystkich prac.
  • Formalności – instalacja fotowoltaiczna musi zostać zgłoszona do dostawcy prądu, a inwestorzy mogą starać się o dotację – we wszystkich tych sprawach można liczyć na naszą pomoc.
  • Dalsze użytkowanie – odpowiemy na wszystkie pytania, które pojawią się również po zamontowaniu paneli fotowoltaicznych.

  Instalacja fotowoltaiczna może powstać szybko i sprawnie oraz optymalnie wykorzystywać nasłonecznienie na terenie Łęczycy. Sprawdź naszą ofertę, by się o tym przekonać!

  Montaż paneli fotowoltaicznych Łęczyca

  Osoby oczekujące wysokiej jakości materiałów i chcące współpracować z firmą o silnej pozycji na rynku powinny zwrócić się do Erato Energy. Nasi eksperci oferują pomoc na każdym etapie inwestycji, by stworzyć instalację fotowoltaiczną najlepiej odpowiadającą potrzebom inwestorów.


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt