fbpx

Fotowoltaika
Krotoszyn

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Latem najwyższe nasłonecznienie w Krotoszynie osiąga poziom nawet do 5760 kWh/m2 na dobę. Są to bardzo dobre warunki do korzystania z instalacji fotowoltaicznej.

Z pomocą paneli słonecznych można produkować darmowy, ekologiczny prąd, dlatego alternatywne źródła energii elektrycznej stają się coraz popularniejsze. Właśnie szukałeś firmy, która podejmie się montażu instalacji solarnej na Twoim domu lub przedsiębiorstwie? Nasza oferta obejmuje kompleksowe wsparcie – od przygotowania projektu, przez uzyskanie dofinansowania, aż po uruchomienie systemu. Zapraszamy!

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Krotoszyn. Jak to działa?

  Instalacja fotowoltaiczna wykorzystuje panele słoneczne z ogniw krzemowych. Dzięki zjawisku fotoelektrycznemu zmienia promieniowanie słoneczne w energię elektryczną. Powstały w ten sposób prąd stały jest przetwarzany na zmienny, który może być wykorzystywany do zasilania urządzeń. Instalację uzupełniają dodatkowe komponenty, które zabezpieczają oraz automatyzują jej działanie.

  Montaż paneli fotowoltaicznych pozwala zaspokoić 100% zużycia. Dzięki promieniom Słońca da się znacznie obniżyć rachunki za prąd (nawet o 90%), co przekłada się na wymierne oszczędności. Przy tym koszt instalacji szybko się zwraca.

  W Polskich warunkach fotowoltaika nie jest całkowicie samowystarczalna, ale można z tego łatwo wybrnąć. Instalacja podłączona do sieci jest zabezpieczona przed przerwami w dostawie prądu. Współpracując z dostawcą energetycznym oddaje się wyprodukowane nadwyżki, a w zamian odbiera się je za darmo w chwili niedoboru.

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Krotoszyn – dlaczego warto?

  Panele fotowoltaiczne można już zauważyć w całej Polsce. Fotowoltaika Krotoszyn również dynamicznie się rozwija. Świadomość konieczności dbania o środowisko, taniejące komponenty do instalacji oraz rosnące ceny prądu przyczyniły się do popularyzacji systemów solarnych. Są świetnym rozwiązaniem nie tylko dla gospodarstw domowych, ale też firm z różnych branż. Jakie korzyści daje instalacja fotowoltaiczna?

  • Profesjonalny system pozwala sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, tym bardziej przy podwyżkach cen energii.
  • Fotowoltaika wykorzystuje odnawialne źródło energii, nie ma wpływu na zwiększenie emisji CO2 oraz nie zanieczyszcza atmosfery, przez co przyczynia się do poprawy stanu klimatu oraz jakości powietrza.
  • Panele fotowoltaiczne są proste w konserwacji, ponieważ wystarczy je tylko co jakiś czas oczyścić z brudu.
  • System solarny działa całkowicie bezobsługowo.
  • Instalację da się założyć na dachu albo ścianie budynku, a także na terenie posesji. Dzięki odpowiedniemu położeniu można osiągnąć największą wydajność.
  • Gwarancja obejmuje wszystkie części systemu, a także jego montaż (przez okres 5 lat) oraz uzyski, czyli wydajność (przez 25 lat).
  • Przy oszczędnościach wynoszących nawet kilka tysięcy złotych rocznie, inwestycja zwraca się w ciągu 5-7 lat.

  Jako jedna z najlepszych firm z branży działających w Krotoszynie przygotowujemy nowoczesne systemy z wykorzystaniem sprzętu najwyższej jakości . Nasze wieloletnie doświadczenie pomaga nam znaleźć optymalne rozwiązanie w każdych warunkach. Zawsze staramy się osiągnąć największą wydajność oraz moc instalacji, tak by była najbardziej rentowna.

   

  Fotowoltaika dofinansowanie, dotacje, dopłaty – Krotoszyn

  Rozwój fotowoltaiki jest jednym z elementów koniecznych do spełnienia najnowszych dyrektyw Unii Europejskiej. W związku z tym podczas realizacji instalacji fotowoltaicznej można ubiegać się o różne dofinansowania. Wsparcie gwarantuje m.in.:

  • program Energia Plus – oferuje dopłaty dla przedsiębiorców, które mogą pokryć nawet do 85% kosztów inwestycji;
  • program Mój Prąd – pozwala uzyskać dotację dla gospodarstwa domowego w wysokości 5 tys. złotych;
  • program Czyste Powietrze – bezzwrotna dotacja dla gospodarstwa domowego, wynosząca do 30 tys. złotych lub do 37 tys. złotych w podwyższonym poziomie dofinansowania;
  • ulga termomodernizacyjna – daje możliwość odliczenia kosztów instalacji od podatków (do 53 tys. złotych).

  Co jakiś czas pojawiają się także nowe warianty finansowane z funduszy Regionalnych Programów Operacyjnych. Informacje o nich można uzyskać w urzędzie miasta lub powiatu. Sprawdzamy wszystkie dostępne opcje oraz pomagamy dopełnić formalności, by maksymalnie zmniejszyć koszty realizacji.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  Kompleksowo wykonujemy montaż instalacji fotowoltaicznych. W ramach naszej oferty dbamy o wszystkie najważniejsze procedury oraz zapewniamy profesjonalne wsparcie na wszystkich etapach prac.

  1. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo, by opowiedzieć o swoich planach. Po wymianie najważniejszych informacji przedstawiona zostanie Ci wstępna wycena projektu.
  2. Po zaakceptowaniu naszej propozycji przystępujemy do audytu. Tworzymy projekt idealnie dostosowany do warunków oraz potrzeb.
  3. Montujemy panele w miejscu dającym największy dostęp do promieni słonecznych, zwracając uwagę na bezpieczeństwo oraz estetykę instalacji.
  4. Zakładamy licznik dwukierunkowy, aktywujemy system oraz zgłaszamy go do dostawcy energii.
  5. W razie awarii lub jakichkolwiek problemów zawsze służymy pomocą.

  Podchodzimy indywidualnie do wszystkich klientów, by jak najlepiej spełnić ich oczekiwania. Pozostajemy w stałym kontakcie oraz na bieżąco objaśniamy wszystkie wątpliwości. Dzięki temu instalacja staje się możliwie najlepszym udogodnieniem.

  Montaż paneli fotowoltaicznych Krotoszyn

  Zrealizowaliśmy już setki udanych projektów dla klientów z Krotoszyna oraz całej Polski. Dzięki naszemu wsparciu można maksymalnie ograniczyć koszt założenia instalacji fotowoltaicznej oraz ograniczyć rachunki za prąd do minimum. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem zapewniamy usługi na najwyższym poziomie, pozwalające uzyskać możliwie największe korzyści. Skontaktuj się z nami, by uzyskać więcej informacji oraz darmową wycenę. Korzystaj z fotowoltaiki, by zamieniać promienie słoneczne na darmową energię!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt