fbpx

Fotowoltaika
Krosno

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Bezpłatna i przyjazna dla środowiska energia elektryczna? Tak! Niskie rachunki za prąd i bezemisyjna instalacja elektryczna, która może zasilić ogrzewanie, są na wyciągnięcie ręki już dziś.

Jeśli mieszkasz w Krośnie lub okolicach, możesz zacząć korzystać z energii odnawialnej – to właśnie do Ciebie kierujemy naszą ofertę instalacji fotowoltaicznych. To rozwiązanie przyszłości dostępne teraz, na terenie Twojego miasta, w Twoim domu, firmie czy gospodarstwie. Rosnące rachunki za prąd nie muszą być dłużej Twoim problemem. Warto dowiedzieć się więcej na temat paneli fotowoltaicznych, ich działania i możliwości, jakie dają.

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Krosno. Jak to działa?

  Panele słoneczne – do niedawna technologia przyszłości – dziś mogą znaleźć się w każdym domu lub gospodarstwie. Montaż instalacji odbywa się zwykle na dachu budynku, a komponenty są dobierane w zależności od stopnia nachylenia dachu, ale możliwy jest także montaż na gruncie, np. w ogrodzie. Ważne tylko, by na panele fotowoltaiczne nie padał cień i by dbać o ich odśnieżenie czy zgarnięcie suchych liści.

  Kluczowym elementem całej instalacji są ogniwa fotowoltaiczne, z których składają się panele słoneczne. Fotony padające na powierzchnię paneli wybijają elektrony, dzięki czemu powstaje prąd stały. Aby przekształcić go w prąd zmienny, z jakiego korzystamy na co dzień na potrzeby gospodarstwa domowego, konieczny jest inwerter. Dopełnienie instalacji fotowoltaicznej stanowi okablowanie i inne elementy gwarantujące bezpieczeństwo użytkowania i wydajność całego systemu. Uzyskanie energii elektrycznej z promieni słonecznych jest więc prostsze niż mogłoby się wydawać.

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Krosno – dlaczego warto?

  Mieszkańcy Krosna niemal przez cały rok mogą cieszyć się dobrym nasłonecznieniem terenu. Nie ma ono nic wspólnego z temperaturą i energię pozyskuje się efektywnie również zimą. Dlatego nietrudno znaleźć wiele argumentów za tym, że fotowoltaika Krosno to dobra inwestycja.

  • Fotowoltaika to odnawialne źródło energii - wykorzystanie słońca jako źródła mocy jest ekologiczne i ekonomiczne.
  • Fotowoltaika to gwarancja zasilenia domowej czy firmowej instalacji elektrycznej, a może nawet całkowitej samowystarczalności energetycznej z minimalnymi kosztami.
  • Instalacja fotowoltaiczna praktycznie nie wymaga obsługi ze strony klienta.
  • Konserwacja paneli fotowoltaicznych polega na umyciu ich dwa razy w roku; można zlecić to specjalnej formie lub zrobić samemu.
  • Koszty inwestycji zwracają się w ciągu 5-7 lat: zostają w pełni pokryte przez zyski.

  Panele fotowoltaiczne pojawiają się na dachach budynków w całej Polsce nie bez powodu - korzystanie z tych systemów po prostu się opłaca, także w Krośnie.

   

  Fotowoltaika Krosno dofinansowanie, dotacje, dopłaty

  Kosztów inwestycji w instalacje fotowoltaiczne nie musisz pokrywać sam: istnieje wiele programów dofinansowania, które polecamy dla naszych klientów. Tobie również pomożemy dopełnić formalności i skorzystać z dotacji na ekologiczną energię elektryczną.

  • Program „Mój prąd” to oferta jednorazowej dotacji dla właścicieli gospodarstw domowych w wysokości do 5 tysięcy złotych.
  • Program „Czyste powietrze” wiąże się z wymianą systemu grzewczego na ekologiczny, np. starego pieca na pompę zasilaną fotowoltaiką;
  • Program „Energia Plus” adresowany jest do firm - ich właściciele mogą ubiegać się o dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej.
  • Program „Agroenergia” to pomoc dla rolników, planujących unowocześnienie swoich gospodarstw.

  Nasze doświadczenie pozwala nam sprawnie poruszać w tematyce dotacji i chętnie pomożemy w kompletowaniu dokumentacji i wnioskowaniu o wsparcie z najlepszego dla Ciebie programu.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  Zakładanie instalacji fotowoltaicznych to nie tylko jednorazowa usługa polegająca na montażu elementów systemu w domach klientów. Firma Erato Energy wspiera klienta na każdym etapie inwestycji – od planowania aż po serwis pogwarancyjny.

  • Gwarantujemy bezpłatną wycenę.
  • Sporządzamy kosztorys i projekt inwestycji dopasowany do Twoich potrzeb i specyfiki miejsca oraz budynku.
  • Sprawnie i bez zbędnych ingerencji w budynki czy działkę montujemy panele fotowoltaiczne i pozostałe komponenty.
  • Przygotowujemy zgłoszenie instalacji fotowoltaicznej Twojemu dostawcy energii i pomagamy wypełnić dokumentację.
  • Wskazujemy możliwości zdobycia dotacji do fotowoltaiki i pomagamy dopełnić formalności.
  • Zapewniamy serwis gwarancyjny i pełne wsparcie ekspertów także po upływie czasu gwarancji.

  Przeprowadzimy Cię przez proces wyboru odpowiedniej instalacji i będziemy towarzyszyć Ci w każdym kolejnym kroku, by efekty produkcji prądu dzięki energii pochodzącej ze Słońca były jak najlepsze.

  Montaż paneli fotowoltaicznych Krosno

  W branży instalacji fotowoltaicznych działamy już długo i o naszych kompetencjach może zaświadczyć wielu zadowolonych inwestorów. Pomogliśmy zimniejszych rachunki za energię elektryczną w tysiącach gospodarstw domowych i firm w całej Polsce. Mieszkańcy Krosna również już nam zaufali – dołącz do nich, a przekonasz się, że fotowoltaika to najlepszy wybór na rynku! Montaż paneli z Erato Energy jest prosty i przynosi efekty.


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt