fbpx

Fotowoltaika
Krosno Odrzańskie

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Krosno Odrzańskie oferuje świetne warunki dla rozwoju fotowoltaiki, ponieważ odnotowuje się tam najwyższe nasłonecznienie na poziomie prawie 5700 kWh/m2na dobę. Z tego względu warto rozważyć montaż instalacji solarnej.

Poszukujesz właśnie firmy zajmującej się projektowaniem oraz zakładaniem paneli słonecznych w tym regionie? Dobrze trafiłeś! Profesjonalnie wesprzemy Cię na każdym etapie prac, tak by cały proces przebiegł jak najsprawniej i dał jak najwięcej korzyści. Przygotujemy dla Ciebie bezpłatną wycenę oraz odpowiemy na wszystkie pytania. Zapraszamy!

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Krosno Odrzańskie. Jak to działa?

  Instalacje fotowoltaiczne składają się z paneli, których ogniwa są wykonane ze specjalnych płytek krzemowych. Kontakt z fotonami wywołuje w nich zjawisko fotoelektryczne, w wyniku którego powstaje prąd. Inwerter zmienia go ze stałego na zmienny, tak by mógł być wykorzystywany do zasilania oświetlenia czy sprzętów elektrycznych. System dopełniają dodatkowe urządzenia, dzięki którym jest w pełni samoobsługowy.

  Z pomocą paneli fotowoltaicznych można bez wysiłku produkować darmową energię elektryczną, która pokryje nawet do 100% zużycia. Odpowiednio zaprojektowana i wykonana instalacja fotowoltaiczna nie musi być kosztowna, a do tego szybko się zwróci poprzez 90% oszczędności na rachunkach za prąd.

  W Polsce średnie nasłonecznienie w skali roku jest stosunkowo niewielkie, dlatego po zamontowaniu paneli fotowoltaicznych dobrze jest podłączyć się do sieci energetycznej. W ten sposób zapobiegnie się przerwom w dostawie prądu. Latem, gdy wyprodukuje się nadwyżki energii elektrycznej, oddaje się je do elektrowni. W zimie można za to odzyskać ich 70-80% procent, nadrabiając niedobory. W ten sposób panele zagwarantują minimalne rachunki za prąd, niezależnie od warunków pogodowych.

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Krosno Odrzańskie – dlaczego warto?

  Panele słoneczne są coraz częściej spotykane w Krośnie Odrzańskim, a także w województwie lubuskim i w całej Polsce. Ogniwa fotowoltaiczne oraz inne komponenty instalacji solarnych powoli stają się tańsze, dlatego ich montaż szczególnie się opłaca. Opcja ta jest atrakcyjna nie tylko dla gospodarstw domowych, ale też przedsiębiorstw. Dlaczego warto korzystać z instalacji fotowoltaicznych?

  • Profesjonalnie zaprojektowany i wykonany system minimalizuje rachunki za prąd, zapewniając oszczędności nawet w razie podwyżek cen energii;
  • Instalacja słoneczna jest ekologicznym rozwiązaniem, ponieważ nie spala żadnych surowców, nie zwiększa śladu węglowego, a także nie zanieczyszcza powietrza;
  • Panele fotowoltaiczne nie muszą być obsługiwane i nie wymagają specjalistycznej konserwacji, ponieważ wystarczy je tylko wyczyścić dwa razy do roku;
  • Instalację fotowoltaiczną zakłada się na dachu budynku lub na pobliskim gruncie, mając na względzie dostępne warunki oraz oczekiwania klienta;
  • Wszystkie części systemu są objęte gwarancją, a do tego naszym klientom udzielamy 25-letnią gwarancję na wydajność oraz 5-letnią na montaż;
  • Koszty inwestycji zwracają się w ciągu 5-7 lat.

  Dokładamy wszelkich starań, by każda wykonana przez nas instalacja fotowoltaiczna gwarantowała możliwie największą produkcję mocy, co przekłada się na wymierne oszczędności. Do tego zwracamy uwagę nawet na najmniejsze szczegóły, na pierwszym miejscu stawiając zawsze zadowolenie klienta.

   

  Fotowoltaika Krosno Odrzańskie dofinansowanie, dotacje dopłaty

  Eksploatowanie odnawialnych źródeł energii leży także w interesie państwa. Z tego względu obywatele mogą korzystać z kilku programów dofinansowań oraz upustów, dzięki którym da się częściowo sfinansować montaż instalacji fotowoltaicznej. Do najpopularniejszych inicjatyw zalicza się:

  • Energia Plus – program oferujący pokrycie do 85% kosztów realizacji dla przedsiębiorstwa;
  • Mój Prąd – program zapewniający dotację dla gospodarstw domowych, pokrywające nawet 1/4 kosztów;
  • Czyste Powietrze – bezzwrotna dotacja dla właścicieli (i współwłaścicieli) domów jednorodzinnych wynosząca do 30 tys. złotych w podstawowym poziomie dofinansowania i do 37 tys. złotych w podwyższonym;
  • Możliwość odliczenia kosztów instalacji od podatku – koszty inwestycji można zmniejszyć w ten sposób nawet o 17-32%.

  Z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego co jakiś czas finansowane są jeszcze inne, nowe możliwości. Informacje o nich można uzyskać w urzędzie miasta lub powiatu. Z naszą pomocą uda Ci się uzyskać dodatkowe wsparcie, tak by inwestycja w panele słoneczne była jak najbardziej rentowna.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  Kompleksowo zajmujemy się projektowaniem oraz montażem instalacji słonecznych. Obsługujemy wszystkie kolejne etapy realizacji, gwarantując pełne wsparcie.

  1. Zadzwoń do nas lub napisz wiadomość e-mail. Skontaktujemy się z Tobą, by wstępnie wycenić projekt.
  2. Jeśli nasza propozycja Cię zainteresuje, przeprowadzimy audyt – sprawdzimy warunki oraz zapotrzebowanie na energię. Następnie wybierzemy komponenty najwyższej jakości i przygotujemy najlepszy projekt.
  3. Solidnie zamontujemy instalację, dbając o bezpieczeństwo, wydajność oraz estetykę.
  4. Założymy licznik dwukierunkowy, uruchomimy system oraz zgłosimy go do operatora energetycznego.
  5. W razie usterek czy innych kłopotów służymy fachową pomocą.

  Przy zakładaniu instalacji fotowoltaicznych sprawnie, ale w pełni profesjonalnie prowadzimy cały proces. Wszystko na bieżąco wyjaśniamy, wyręczamy ze skomplikowanych formalności oraz staramy się osiągnąć jak najlepszy efekt końcowy.

  Montaż paneli fotowoltaicznych Krosno Odrzańskie

  Jako jedna z najlepszych firm na rynku oferujemy usługi na najwyższym poziomie. Pomagamy jak najtaniej zrealizować instalację fotowoltaiczną, która będzie jak najbardziej wydajna. Do tego sprawiamy, że cały proces jest prosty i zrozumiały dla klienta. Skontaktuj się z nami, by otrzymać najlepszą ofertę. Załóż panele słoneczne, by zacząć produkować własny, darmowy, ekologiczny prąd!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt