fbpx

Fotowoltaika
Koszalin

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Szukasz rozwiązania, które pozwoli Ci obniżyć rachunki za energię elektryczną? Najlepsze rozwiązanie to fotowoltaika!

Koszalin charakteryzuje się nasłonecznieniem na poziomie 1100 kWh/m2, co pozwala na efektywne działanie instalacji fotowoltaicznej przez cały rok. Zapomnij o stale rosnących rachunkach za prąd. Postaw na nowoczesne, proekologiczne rozwiązanie, które uchroni Cię przed niekończącymi się podwyżkami!

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Koszalin. Jak to działa?

  Kluczowym elementem fotowoltaiki są oczywiście panele fotowoltaiczne. To na nie padają zasobne w energię promienie Słońca. Działanie paneli opiera się na zjawisku fotoelektrycznym – fotony docierają do płytek krzemowych w ogniwach fotowoltaicznych i prowadzą do wybicia elektronu. Na skutek tego zjawiska wytwarza się prąd stały.

  W Polsce jednak w gniazdkach nie znajdziemy prądu stałego, lecz przemienny. Za zmianę energii elektrycznej ze stałej w sinusoidalną odpowiada inwerter zwany inaczej falownikiem. Wbudowany w nim układ mostkowy tranzystorowy zmienia prąd stały w prąd przemienny o określonej częstotliwości oraz napięciu. Wszystko odbywa się w trybie rzeczywistym, w ułamku sekund. Dzięki inwerterowi Twój dom w Koszalinie może płynnie funkcjonować w oparciu o zieloną energię.

  Poza panelami słonecznymi i falownikiem w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą jeszcze:

  • konektory, czyli elementy łączące poszczególne elementy instalacji;
  • systemy zabezpieczeń typu wyłączniki nadprądowe, ograniczniki przepięć, optymalizatory, które sprawiają, że fotowoltaika to rozwiązanie nie tylko absolutnie bezpieczne, ale i bezobsługowe;
  • specjalistyczne przewody,
  • sprzęt do monitorowania pracy instalacji.

  Do instalacji fotowoltaicznych mogą być dołączone jeszcze dodatkowe elementy optymalizujące ich pracę.

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Koszalin – dlaczego warto?

  Lista korzyści płynących z instalacji fotowoltaiki w Koszalinie, czy gdziekolwiek na świecie, jest naprawdę imponująca. Wypełniają ja zarówno czynniki ekonomiczne, jak i ekologiczne, czy związane z bezpieczeństwem. Oto kilka z nich:

  • dobrze dobrana instalacja fotowoltaiczna to gwarancja stałości niskich opłat. Ceny prądu pobieranego z sieci energetycznej nieustająco rosną, promienie słoneczne niezmiennie pozostają bezpłatne;
  • panele słoneczne nie emitują podczas swojego działania żadnych szkodliwych substancji takich, jak dwutlenek węgla. Decydując się na nie, dbasz o środowisko i przyszłość kolejnych pokoleń;
  • instalacje fotowoltaiczne to rozwiązanie nie tylko dla Twojego domu, ale także dla Twojej firmy;
  • martwisz się, że instalacja paneli PV okaże się dla Ciebie kolejnym obowiązkiem? Nie ma ku temu żadnych powodów. Fotowoltaika to rozwiązanie w pełni bezobsługowe;
  • to najlepszy czas dla instalacji fotowoltaicznych – dzięki licznym dofinansowaniom możesz obniżyć koszty inwestycji i jeszcze szybciej cieszyć się z darmowej produkcji prądu (po około 6 latach).

  Lista zalet paneli słonecznych jest zdecydowanie dłuższa. Dobrze zaplanowana fotowoltaika jest w stanie pokryć 100% zużycia energetycznego gospodarstwa domowego i obniżyć rachunki nawet o 90%. Jeżeli chcesz się przekonać o tym na własnej skórze, nie zwlekaj i zainwestuj w fotowoltaikę w Koszalinie!

   

  Fotowoltaika dofinansowanie, dotacje, dopłaty – Koszalin

  Konieczność zwiększenia w krajowym miksie energetycznym udziału OZE sprawiła, że firmy i prywatni inwestorzy mogą liczyć na naprawdę spore oszczędności przy inwestycji w panele słoneczne. Niezależnie od tego, czyli szukasz dotacji dla domu, czy firmy, masz naprawdę sporo możliwości. Oto kilka z nich:

  • projekt „Mój prąd” to bezzwrotne dofinansowanie, które może wynieść nawet 5000 złotych;
  • projekt „Czyste Powietrze", który można łączyć z programem „Mój prąd”, to bezzwrotna dotacja na fotowoltaikę zasilającą pompę ciepła;
  • ulga termomodernizacyjna pozwala na odliczenie fotowoltaiki od podatku. Dzięki niej inwestycja może okazać się mniej kosztowna nawet o 53000 złotych!

  Zastanawiasz się, jakie jeszcze dofinansowania znajdują się na terenie Twojego zamieszkania? O szczegółowe informacje możesz zwrócić się do urzędu miasta, powiatu lub wojewódzkiego. Ponadto, nasze kompleksowe usług uwzględniają także doradztwo – z przyjemnością potwierdzimy, jakie opcje w tym zakresie posiada Koszalin.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  Zastanawiasz się, jak będzie wyglądał proces instalacji i uruchamiania ogniw fotowoltaicznych, jeżeli zdecydujesz się na nasze usługi? Wszystkich naszych klientów przeprowadzamy przez ten sam proces:

  1. Kontakt – odezwij się do nas e-mailowo lub telefonicznie, a odpowiemy na wszystkie twoje pytania i wstępnie oszacujemy koszty inwestycji.
  2. Faza projektowa – jeżeli zdecydujesz się na nasze usługi, przeprowadzimy specjalistyczny audyt na terenie, na który ma stanąć instalacja. Zweryfikujemy też Twoje potrzeby i ustalimy, ile kwh energii miesięcznie zużywasz.
  3. Profesjonalny montaż – dbamy o to, by każdy etap naszych działań znajdował się na najwyższym poziomie. Od odpowiedniej instalacji paneli zależy ich późniejsza efektywność oraz wytrzymałość.
  4. Uruchomienie instalacji – po zamontowaniu licznika dwukierunkowego, uruchamiamy fotowoltaikę i zgłaszamy ją lokalnemu dostawcy energii.
  5. Usługi pomontażowe – w przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do działania Twojej instalacji lub konieczności jej serwisu, pozostajemy do dyspozycji.

  Montaż paneli fotowoltaicznych Koszalin

  Na rynku montażu instalacji fotowoltaicznych znajduje się wiele firmy, ale tylko garstka z nich może pochwalić się budzącym zaufanie doświadczeniem. My mamy na koncie zakończone sukcesem wdrożenie ponad 2000 instalacji. Pracują z nami wyłącznie najlepsi specjaliści. Jeżeli szukasz solidnego wykonawcy Twojej inwestycji, którą będziesz mógł cieszyć się przez wiele lat, zrób pierwszy krok i zadzwoń do nas lub napisz e-maila.


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt