fbpx

Fotowoltaika
Końskie

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Czy wiesz, że województwo świętokrzyskie należy do czołówki polskich regionów pod względem nasłonecznienia? Warunki do pracy instalacji fotowoltaicznych są na tym terenie szczególnie korzystne.

Ten prosty sposób pozyskiwania energii elektrycznej cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Dzięki montażowi paneli fotowoltaicznych możesz znacznie obniżyć miesięczne rachunki za prąd i zacząć korzystać z OZE! Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie fotowoltaiki w Końskich, dostarczając rozwiązania umożliwiające maksymalną opłacalność inwestycji. Sprawdź, co możesz z nami zyskać i zacznij czerpać z energii Słońca!

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Końskie. Jak to działa?

  Najczęściej widzimy panele fotowoltaiczne na dachu, choć montuje się je także na gruncie obok budynku. Korzystają one z jednego z odnawialnych źródeł energii, czyli promieniowania słonecznego. Panele złożone są z ogniw, które z kolei zbudowane są z płytek krzemowych. Gdy padają na nie promienie słoneczne, czyli fotony, dochodzi do zjawiska, w ramach którego następuje wybicie elektronu i powstanie prądu. Ma on napięcie stałe, dlatego inwerter przekształca go na prąd zmienny. W ten prosty sposób możesz cieszyć się czerpaniem energii ze Słońca!

  Co istotne, instalacja fotowoltaiczna nie wymaga wysokiej temperatury do produkcji prądu. Liczy się nasłonecznienie, które w województwie świętokrzyskim jest bardzo korzystne. Z tego powodu fotowoltaika latem generuje nadwyżki energii, które trudno spożytkować. Gospodarstwa domowe mogą oddawać nadmiar energii do sieci, by następnie, jako prosumenci, pobrać bezpłatnie 80% lub 70% oddanych kilowatogodzin, w zależności od wielkości instalacji. Dzięki temu rachunki pozostają na zbliżonym poziomie przez cały rok.

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Końskie – dlaczego warto?

  Montaż instalacji fotowoltaicznej to prosty sposób na znaczne oszczędności. Odpowiednio zaprojektowany system pokrywa nawet 100% zużycia prądu, co oznacza, że rachunki mogą spaść o 90% - do samych opłat stałych, czyli kilku złotych miesięcznie. Jakie jeszcze zalety ma fotowoltaika?

  • Końskie i całe województwo świętokrzyskie mogą korzystać ze środków, pomagających sfinansować montaż instalacji.
  • Fotowoltaika jest bezobsługowa. Warto, choć nie trzeba, myć panele dwa razy do roku, by zwiększać ich wydajność. Nie trzeba sterować instalacją – jest zautomatyzowana.
  • Istotny jest także aspekt ekologiczny. Instalacja fotowoltaiczna nie spala surowców i nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery.
  • Inwestycja zwraca się najczęściej w ciągu 5-7 lat.
  • Uniezależniasz się od podwyżek cen prądu.

  Co więcej, łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła możesz się cieszyć także bezpłatnym ogrzewaniem!

   

  Fotowoltaika dofinansowanie, dotacje, dopłaty – Końskie

  Na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej można uzyskać dofinansowanie. Wynika to z tego, jak przyjazna dla środowiska jest fotowoltaika – Końskie i całe województwo świętokrzyskie mogą z tego powodu korzystać z regionalnego programu wsparcia, koordynowanego przez WFOŚiGW. Warto spytać w urzędzie, jakie są planowane środki na dany rok i na kiedy przewiduje się nabór. Możesz także skorzystać z wybranego krajowego programu:

  • Mój Prąd – jednorazowa dotacja w wysokości 5 tysięcy złotych dla gospodarstw domowych, korzystających z instalacji fotowoltaicznych o mocy do 10 kWp.
  • Czyste Powietrze – dotacje w wysokości 5 tysięcy złotych na instalacje fotowoltaiczne do 10 kWp dla gospodarstw domowych. Program obejmuje też dofinansowania do pomp ciepła.
  • Agroenergia – dotacje dla rolników do 800 tysięcy złotych.
  • Energia Plus – dotacje na instalację fotowoltaiczną dla firmy do 3,9 miliona złotych lub preferencyjne pożyczki do 300 milionów złotych.

  Ponadto koszty kwalifikowane, związane z montażem instalacji fotowoltaicznej, możesz odliczyć od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej zgodnie z Twoją stawką podatkową z maksymalnej kwoty 53 tysięcy złotych.

  Nasza firma gwarantuje kompleksowe wsparcie w zakresie sporządzenia niezbędnych wniosków.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  Jak przebiega proces tworzenia instalacji fotowoltaicznej?

  • Pierwszy krok to bezpłatna, niezobowiązująca wycena. Na podstawie Twoich potrzeb określamy, jakiej mocy powinna być instalacja fotowoltaiczna i z jakimi kosztami się to wiąże.
  • Gdy zaakceptujesz naszą propozycję, tworzymy szczegółowy projekt. Precyzyjnie sprawdzamy zapotrzebowanie na energię elektryczną, bierzemy pod uwagę urządzenia, z których korzystasz, ustalamy, jakie są warunki słoneczne na posesji i jaki montaż będzie bardziej opłacalny – na dachu czy na gruncie. Ty z kolei w tym czasie, korzystając ze wsparcia naszych specjalistów, możesz wybrać komponenty z naszej oferty.
  • Następnie sprawnie przeprowadzamy sam montaż paneli fotowoltaicznych. Uruchamiamy instalację i zgłaszamy ją do zakładu energetycznego, który w ciągu miesiąca zamontuje u Ciebie licznik dwukierunkowy.

  Ekologiczna, bezpłatna energia jest na wyciągnięcie ręki – tylko te trzy kroki dzielą Cię od niższych rachunków!

  Montaż paneli fotowoltaicznych Końskie

  Jeśli poszukujesz sprawdzonej firmy, która od A do Z przeprowadzi montaż fotowoltaiki w Twoim domu lub w firmie, jesteś w dobrym miejscu! Tworzymy instalacje fotowoltaiczne w oparciu o wysokiej jakości sprzęt renomowanych producentów, zapewniający długoletnią wydajność i bezawaryjność. Fachowo tworzymy projekty, na podstawie których przeprowadzamy montaż. Naszym celem jest umożliwienie wysokich uzysków.

  Nasze doświadczenie pozwala nam realizować to zadanie. Jesteśmy jednym z liderów rynku fotowoltaiki: w samym 2020 roku przeprowadziliśmy ponad 3 tysiące realizacji na terenie całego kraju. Dostarczamy fotowoltaikę dla klientów indywidualnych, rolników oraz firm. Redukcja kosztów prądu do minimum jest możliwa – skontaktuj się z nami, by poznać bezpłatną wycenę!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt