fbpx

Fotowoltaika
Kołobrzeg

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Myślisz o instalacji fotowoltaicznej w Kołobrzegu? Tutejszy klimat zdecydowanie sprzyja pobieraniu energii ze Słońca. Nasłonecznienie na poziomie 1200 kWh/m2 gwarantuje efektywność paneli fotowoltaicznych nie tylko w sezonie letnim.

Pożegnaj wysokie rachunki za energię elektryczną i zgłoś się do nas po bezpłatną wycenę inwestycji. Od lat zajmujemy się kompleksowym wdrażaniem instalacji fotowoltaiczanych – od jej planowania, przez kompletowanie podzespołów, aż po montaż i okresową konserwację.

Twój dom, Twoja firma i Twoja gmina mogą skorzystać z zielonej energii!

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Kołobrzeg. Jak to działa?

  Działanie fotowoltaiki nie jest skomplikowane. Na panele padają promienie Słońca, które następnie trafią do inwertera, gdzie wyprodukowany dzięki ogniwom prąd stały transformowany jest w prąd przemienny. W takie formie energia elektryczna trafia do domowych gniazdek. W skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą:

  • panele słoneczne,
  • falownik zwany również inwerterem,
  • konektory (złącza poszczególnych elementów),
  • systemy zabezpieczeń (wyłączniki nadprądowe, ograniczniki przepięć, optymalizatory),
  • specjalistyczne przewody,
  • osprzęt do monitorowania pracy instalacji.

  W Kołobrzegu, podobnie jak w innych rejonach Polski, inwestorzy wybierają przede wszystkim instalację on-grid, czyli podłączoną do sieci energetycznej. Dzięki podobnemu rozwiązaniu nie trzeba się martwić o przerwy w dostawie prądu. Jeżeli tylko ogniwa fotowoltaiczne nie będą w stanie wyprodukować wystarczającej ilości energii (np. z powodu chwilowego zwiększonego z użycia), nastąpi pobranie dodatkowego prądu od lokalnego dostawcy. Co więcej, nie zawsze wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Licznik dwukierunkowy stale monitoruje bowiem, ile energii zużywa dane gospodarstwo domowe, a ile oddaje do sieci. Tę oddaną energię można później odebrać bezpłatnie.

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Kołobrzeg – dlaczego warto?

  Energia elektryczna uzyskiwana dzięki instalacji fotowoltaicznej to prąd zupełnie bezemisyjny i przyjazny dla środowiska. Inwestując z fotowoltaikę, przyczyniasz się więc do zachowania natury w jak najlepszym stanie dla przyszłych pokoleń. To jednak tylko szczyt wierzchołka zalet instalacji fotowoltaicznych. Warto pamiętać również o:

  • oszczędnościach – ceny prądu nieustannie idą w górę. Rachunki w Kołobrzegu, jak i w całej Polsce, każdego roku stają się coraz wyższe. Nic nie wskazuje na to, by miało się to wkrótce zmienić. Instalacja fotowoltaiczna to gwarancja niskich opłat przez cały okres jej działania;
  • możliwości połączenia prądotwórczych możliwości fotowoltaiki z wytwarzaniem ciepła – ogniwa fotowoltaiczne mogą produkować energię elektryczną potrzebną nie tylko do zasilania domowych sprzętów, ale także ogrzewania;
  • zwrot inwestycji to w przeważającej liczbie przypadków zaledwie 5-7 lat. Po tym czasie można się cieszyć w zasadzie bezpłatną energią;
  • fotowoltaika to rozwiązanie dla każdego – zarówno gospodarstw domowych, jak i firm;
  • instalacja fotowoltaiczna to wybitnie wygodne rozwiązanie. Po jej wdrożeniu tak naprawdę jedyną troską użytkownika jest dbanie o czystość paneli i sporadyczne przeglądy;
  • aktualnie funkcjonuje wiele form dofinansowania rozwiązań takich, jak fotowoltaika. Kołobrzeg również jest terenem objętym dotacjami.

  O instalacji fotowoltaicznej dla domu trudno nie myśleć dzisiaj jako rozwiązaniu przyszłości. Pomimo swojej nowoczesności i zaawansowania nie jest jednak produktem zarezerwowanym wyłącznie dla wybranych, lecz jest dostępna na wyciągnięcie ręki dla każdego, kto się na nią zdecyduje. Co więcej, jest w stanie pokryć 100% zużycia energetycznego gospodarstwa domowego i obniżyć rachunki nawet o 90%.

   

  Fotowoltaika dofinansowanie, dotacje, dopłaty – Kołobrzeg

  To najlepszy moment, by zainstalować panele fotowoltaiczne w Kołobrzegu. Dlaczego? Ze względu na konieczność dyktowaną przez unijne wymagania zwiększenia w krajowym miksie energetycznym udziału instalacji opartych na OZE. Efektem podobnych wymagań są liczne dofinansowania, dotacje i ulgi na fotowoltaikę, m.in.:

  • program „Mój prąd” dofinansowujący koszty kompletowania podzespołów fotowoltaiki i montażu pozwala zaoszczędzić nawet 5000 złotych;
  • program „Czyste Powietrze” to bezzwrotna dotacja na fotowoltaikę zasilającą pompę ciepła. Co więcej, można łączyć go z dotacją „Mój prąd”;
  • ulga termomodernizacyjna umożliwia odliczenie fotowoltaiki od podatku. Oszczędności mogą sięgać nawet 53000 złotych!

  Nieustannie pojawiają się nowe możliwości z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego – jedne programy się kończą, kolejne dopiero się pojawiają. Niektóre dotacje dostępne są wyłącznie dla lokalnych inwestorów, a nie w skali krajowej. Zalecamy skontaktować się z urzędem miasta, powiatu i wojewódzkim, by sprawdzić dostępne możliwości.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  Chcesz dołączyć do naszych klientów, ale zastanawiasz się, jak wygląda proces współpracy z naszą firmą i usługi, które oferujemy? Potrzebujesz dodatkowych informacji? Tylko kilka kroków dzieli Cię od stania się właścicielem paneli słonecznych i produkowania energii elektrycznej ze Słońca:

  1. Skontaktuj się z nami telefonicznie bądź mailowo. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i przedstawimy Ci szacunkowy koszt przedsięwzięcia.
  2. Po Twojej akceptacji będziemy mogli przystąpić do fazy projektowej. By Twoja instalacja była możliwie efektywna, przeprowadzimy specjalistyczny audyt dotyczący Twoich potrzeb i lokalnych warunków (miejsca, ale też np. kąta nachylenia dachu). Dzięki temu będziemy wiedzieć, jaką moc i wydajność powinna mieć Twoja instalacja.
  3. Kolejny etap naszych usług to montaż. Mamy w tym doświadczenie i potrafimy starannie go zaplanować, więc na zajmuje zbyt wiele czasu.
  4. Montujemy licznik dwukierunkowy, uruchamiamy instalację i zgłaszamy ją do dostawcy energii. Gratulacje, właśnie stałeś się właścicielem paneli słonecznych!

  Po czym poznaje się dobre firmy? Po tym, że ich wsparcie nie kończy się, gdy przeprowadzą montaż i rozruch. Po instalacji pozostajemy do Twojej dyspozycji.

  Montaż paneli fotowoltaicznych Kołobrzeg

  Fotowoltaika nie ma przed nami tajemnic! Liczba skutecznie wdrożonych instalacji fotowoltaicznych czyni z nas prawdziwych ekspertów w tej dziedzinie. Na swoim koncie mamy ponad 2000 montaży fotowoltaiki o zróżnicowanej mocy. Nie czekaj na oszczędności, ale wyciągnij po nie rękę. Skontaktuj się z nami już dzisiaj i za sprawą instalacji fotowoltaicznej zmniejsz swoje rachunki niemal do zera!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt