fbpx

Fotowoltaika
Kluczbork

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Panele fotowoltaiczne na terenie Kluczborka i jego okolic to coraz bardziej powszechny widok. Mieszkańcy regionu chętnie inwestują w bezpłatną, zieloną energię, produkowaną na własnym dachu.

W ostatnich latach na całym świecie możemy zaobserwować rosnące zainteresowanie OZE, co wynika przede wszystkim z chęci niezależności energetycznej, ale także potrzeby większej dbałości o środowisko naturalne. W okolicach Kluczborka czynnikiem sprzyjającym są korzystne warunki słoneczne – nasłonecznienie sięga 1100 kWh na metr kwadratowy, co plasuje powiat powyżej średniej dla Polski. Brzmi obiecująco? Zobacz, co jeszcze możesz zyskać dzięki instalacji fotowoltaicznej!

Twój dom, Twoja firma i Twoja gmina mogą skorzystać z zielonej energii!

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Zalety bycia prosumentem

  Warto mieć na uwadze, że fotowoltaika pracuje wyłącznie w ciągu dnia. Nie wymaga wysokiej temperatury, ale nasłonecznienie jest konieczne. Latem uzyski są bardzo wysokie i zazwyczaj nie da się w pełni wykorzystać wyprodukowanej energii. Gospodarstwa domowe mogą jednak oddawać nadwyżki do sieci energetycznej, by następnie pobrać w zależności od rozmiarów instalacji 80% lub 70% oddanych kilowatogodzin całkowicie bezpłatnie. Wynika to z udogodnień, które przewidział ustawodawca dla osób inwestujących w odnawialne źródła energii. Ma to zastosowanie zwłaszcza zimą. Mrozy nie są przeszkodą, jednak dni trwają krócej. Dzięki oddawaniu nadwyżek rachunki utrzymują się na mniej więcej stałym poziomie przez cały rok.

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Dlaczego instalacja fotowoltaiczna się opłaca?

  • Przy użyciu paneli fotowoltaicznych (słonecznych) możemy produkować prąd całkowicie bezpłatnie. Odpowiednio dobrana instalacja fotowoltaiczna pokrywa około 90% zapotrzebowania energetycznego. Można w ten sposób nie tylko zasilać podstawowe sprzęty domowe – fotowoltaika sprawdzi się także wtedy, gdy masz ogrzewanie elektryczne lub korzystasz z pompy ciepła.
  • Fotowoltaika w Kluczborku uchroni Cię przed podwyżkami cen prądu. Niezależność energetyczna jest na wyciągnięcie ręki. Odnawialne źródła energii to takie, które nigdy się nie wyczerpią. Do pracy instalacji fotowoltaicznych nie jest potrzebne wydobycie surowców.
  • Nie zachodzi też spalanie, a to oznacza, że do atmosfery nie unoszą się szkodliwe substancje.
  • Zwrot inwestycji następuje najczęściej w ciągu 5-7 lat.
  • Energię Słońca wybierają nie tylko gospodarstwa domowe – stawiają na nią także firmy, zarówno małe, jak i duże, w tym przemysłowe.
  • Na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej możesz uzyskać dofinansowanie, co pozwala obniżyć koszt inwestycji i zwiększa zyski. Opowiemy o nich szerzej za chwilę.
  • Instalacja fotowoltaiczna pracuje w pełni bezobsługowo. Nie wymaga serwisowania. Przełączenie między produkcją energii a jej pobieraniem z sieci następuje w pełni automatycznie, gdy tylko Słońce chyli się ku zachodowi. Jedyne, o czym należy pamiętać, to mycie paneli fotowoltaicznych raz w roku, by oczyścić je z kurzu, który naturalnie osadza się na dachu i panelach.
   

  Dotacje na instalacje fotowoltaiczne – Kluczbork

  Instytucje państwowe zachęcają do korzystania z odnawialnych źródeł energii, w tym fotowoltaiki. Z tego powodu istnieją liczne dofinansowania, które pozwalają znacznie zredukować koszty. W skali kraju jest to przede wszystkim program "Mój Prąd", przewidujący dotację w wysokości 5 tysięcy złotych na zakup i montaż instalacji. W ramach programu "Czyste Powietrze" można z kolei uzyskać pożyczkę o korzystnym oprocentowaniu.

  Jeśli interesuje Cię fotowoltaika w Kluczborku, mamy dla Ciebie dobre wieści – na Opolszczyźnie istnieją także regionalne fundusze, w ramach których można otrzymać wsparcie finansowe na montaż paneli. W województwie opolskim dotacje do instalacji umożliwia Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. By dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z lokalnymi urzędami – tam otrzymasz najbardziej aktualne informacje na temat dostępnych możliwości.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Wydajne panele fotowoltaiczne – Kluczbork

  Wybierając usługi naszej firmy, stawiasz na długoletnie doświadczenie i fachową wiedzę. Przeprowadziliśmy już ponad 3 tysiące realizacji na terenie całego kraju. Z naszą pomocą zapewnisz sobie bezpłatną energię dla domu lub przedsiębiorstwa od A do Z – od etapu projektu przez dobór urządzeń po bezpieczny i najbardziej wydajny montaż. Tworzymy instalacje na miarę. Dzięki temu zyskujesz pewność, że fotowoltaika szybko zacznie przynosić zyski. Naszym klientom proponujemy wyłącznie panele fotowoltaiczne najwyższej jakości, objęte długoletnią gwarancją i zapewniające najwyższe uzyski.

  Pomagamy w uzyskaniu dofinansowania do instalacji fotowoltaicznych. Możemy również zaproponować korzystny abonament dzięki współpracy z bankiem BNP Paribas, w ramach którego raty będą wynosić dokładnie tyle, ile obecnie płacisz za prąd. Co więcej, nasza firma oferuje bezpłatną wycenę, która pozwoli Ci oszacować, jaki będzie koszt inwestycji.

  Działamy w całym kraju, w tym w Kluczborku i okolicach. Bezpłatna, przyjazna dla środowiska energia – to właśnie możesz z nami zyskać. Skontaktuj się z nami, a my przedstawimy Ci szczegóły!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt