fbpx

Fotowoltaika
Kłobuck

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Czy wiesz, że w Kłobucku i okolicach poziom nasłonecznienia jest szczególnie korzystny dla pracy instalacji fotowoltaicznych? Warunki solarne sprawiają, że inwestycją w fotowoltaikę jest w tym regionie bardziej opłacalna niż w większej części Polski.

Z naszą pomocą możesz zacząć pozyskiwać prąd z energii Słońca i każdego dnia generować oszczędności. Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie montażu paneli fotowoltaicznych na terenie Kłobucka i w okolicach. Każdego dnia tworzymy projekty, które pozwalają naszym klientom zredukować rachunki o nawet 90%. Sprawdź, dlaczego tysiące Polaków nam zaufały i przekonaj się, jak proste jest korzystanie z energii słonecznej!

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Kłobuck. Jak to działa?

  Coraz częściej w mieście Kłobuck i okolicach można zobaczyć panele fotowoltaiczne. Najczęściej umieszcza się je na dachu lub na gruncie obok budynku. Czy zastanawiałeś się, w jaki sposób działają te instalacje?

  Ogniwa fotowoltaiczne, które składają się na panele słoneczne, zbudowane są z płytek krzemowych. Gdy padają na nie fotony, dochodzi do wybicia elektronu, a co za tym idzie – powstaje prąd. Ma on napięcie stałe, dlatego inwerter przekształca go na zmienny. W ten prosty sposób możesz przez długie lata korzystać z darmowej energii elektrycznej.

  Warto zaznaczyć, że dla wydajnej pracy ogniw fotowoltaicznych nie jest niezbędna wysoka temperatura. Liczą się warunki solarne, które w Polsce są bardzo korzystne, zwłaszcza w okolicach miasta Kłobuck. Latem, gdy do paneli fotowoltaicznych dociera więcej energii słonecznej, powstają nadwyżki. Gospodarstwa domowe jako prosumenci mogą odprowadzać je do sieci energetycznej. Następnie przez rok od zakończenia okresu rozliczeniowego mogą bezpłatnie pobrać, w zależności od wielkości instalacji fotowoltaicznej, 80% lub 70% oddanych kilowatogodzin. To sprawia, że fotowoltaika opłaca się jeszcze bardziej, a rachunki pozostają na zbliżonym poziomie przez cały rok.

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Kłobuck – dlaczego warto?

  Korzystne nasłonecznienie w mieście Kłobuck i okolicach sprawia, że coraz częściej zobaczyć tu można panele słoneczne. Wydajność instalacji fotowoltaicznych jest tu wyższa, a zatem oszczędności są większe. Szacuje się, że fotowoltaika pokrywa nawet 100% zużycia prądu. To oznacza, że rachunki mogą spaść do nawet kilku złotych miesięcznie, czyli samych opłat stałych. Jakie są inne korzyści, płynące z paneli fotowoltaicznych?

  • Instalacja fotowoltaiczna jest bezobsługowa i w pełni zautomatyzowana. Warto, choć nie trzeba, pamiętać o myciu paneli słonecznych dwa razy do roku, by zachować ich moc.
  • Fotowoltaika jest w pełni przyjazna dla środowiska. Nie spala surowców i nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery. To najprostszy sposób na to, by pozyskiwać energię elektryczną we własnym zakresie – wystarczy skorzystać z energii Słońca!
  • Inwestycja w panele fotowoltaiczne zwraca się najczęściej w ciągu 5-7 lat.
  • Warto też zaznaczyć, że fotowoltaika połączona z pompą ciepła pozwala całkowicie bezpłatnie ogrzewać dom. Oferujemy również takie rozwiązanie!

  To tylko niektóre z wielu korzyści, które niosą ze sobą panele słoneczne. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami!

   

  Fotowoltaika Kłobuck dofinansowanie, dotacje, dopłaty

  Na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej można uzyskać dofinansowanie. To ekologiczna, czysta energia, dlatego liczne instytucje wspierają jej rozpowszechnianie. W mieście Kłobuck również dostępne są takie możliwości. Koordynuje je Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przed przystąpieniem do inwestycji warto dowiedzieć się więcej na temat planowanych naborów i przeznaczonych środków. W tym celu zalecamy skontaktować się z urzędem miasta Kłobuck i spytać o dostępne możliwości dofinansowania. Możesz skorzystać także z krajowego programu:

  • Mój Prąd – dotacja w wysokości 5 tysięcy złotych do paneli słonecznych o mowy do 10 kWp dla domu.
  • Czyste Powietrze – 5 tysięcy złotych dofinansowania do instalacji o mocy nieprzekraczającej 10 kWp dla gospodarstw domowych. Program obejmuje też dotacje do pomp ciepła.
  • Agroenergia – program wsparcia dla rolników – maksymalna kwota dofinansowania wynosi 800 tysięcy złotych.
  • Energia Plus – dofinansowanie do 3,9 miliona złotych na instalacje fotowoltaiczne dla firm lub preferencyjne pożyczki do 300 milionów złotych.

  Ponadto koszty kwalifikowane zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej możesz odliczyć od podatku – od 17% z maksymalnie 53 tysięcy złotych.

  Oferujemy kompleksowe wsparcie w zakresie sporządzenia niezbędnej dokumentacji i wniosków.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  W jaki sposób realizujemy inwestycje na terenie Kłobucka i okolic?

  1. Najpierw przygotowujemy dla Ciebie bezpłatną wycenę. Określamy szacunkowe zapotrzebowanie na energię i wstępną moc fotowoltaiki.
  2. Gdy zaakceptujesz naszą propozycję, tworzymy projekt. Uwzględniamy warunki solarne na posesji, zużycie prądu, planowane i obecne urządzenia elektryczne, sposób ogrzewania. Sprawdzamy, czy lepszym sposobem będzie umieszczenie instalacji fotowoltaicznej na dachu czy na gruncie. Ponadto u nas zyskujesz możliwość samodzielnego doboru komponentów – oferujemy kompleksowe wsparcie.
  3. Następnie przechodzimy do realizacji projektu. Przeprowadzamy sprawny, bezpieczny i wydajny montaż. Uruchamiamy instalację i zgłaszamy ją do zakładu energetycznego, który w ciągu miesiąca zamontuje u Ciebie licznik dwukierunkowy.

  To prosty i mało czasochłonny proces, dzięki któremu już wkrótce będziesz mógł korzystać z darmowej i ekologicznej energii elektrycznej!

  Montaż paneli fotowoltaicznych Kłobuck

  Każdego dnia tworzymy systemy fotowoltaiczne dla klientów indywidualnych i biznesowych w całej Polsce. W samym 2020 roku przeprowadziliśmy ponad 3 tysiące realizacji – to oznacza kilka tysięcy osób, które mogą się dziś cieszyć darmową energią, pochodzącą prosto ze Słońca.

  Jeśli poszukujesz sprawdzonej firmy, która stworzy instalację fotowoltaiczną dla Twojego domu lub firmy, jesteś w dobrym miejscu! Oferujemy bezpłatną wycenę, uwzględniającą Twoje potrzeby i cele, dzięki której dowiesz się, jaki jest szacunkowy koszt przedsięwzięcia. Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt