fbpx

Fotowoltaika
Kalisz

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Panele fotowoltaiczne stają się coraz popularniejsze w całym kraju. W tyle nie pozostaje również Kalisz, w którym coraz częściej można zobaczyć panele słoneczne na dachach i w ogrodach. Powód jest prosty – fotowoltaika się opłaca.

Jeśli obietnica darmowej energii elektrycznej produkowanej we własnym zakresie to dla Ciebie niewystarczający argument, być może przekona Cię przyjazny dla inwestycji klimat (atrakcyjne ceny, możliwość uzyskania dofinansowania). Warto również pamiętać, że inwestując w montaż fotowoltaiki stajesz się bardziej eko i przyczyniasz się do poprawienia jakości powietrza w Kaliszu i okolicach.

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Kalisz. Jak to działa?

  Instalacja fotowoltaiczna to prosty sposób na darmowy prąd. Jest to system składający się z paneli fotowoltaicznych oraz falownika, podłączony do domowej instalacji elektroenergetycznej. Ogniwa fotowoltaiczne, z których zbudowane są panele, pod wpływem energii ze słońca produkują prąd, który może być od razu dostarczony do budynku. Będąc prosumentem, niewykorzystane nadwyżki energii elektrycznej możesz zaś oddać do sieci po to, by odebrać je wtedy, gdy Twoje zapotrzebowanie na prąd przekracza możliwości produkcyjne instalacji PV. Cały proces odbywa się samoistnie i nie wymaga obsługi, dlatego jest to tak kusząca wizja!

  Panele stanowiące główny element instalacji fotowoltaicznej można zamontować na dachu lub na gruncie (na specjalnych wspornikach). Zwykle wybiera się to pierwsze rozwiązanie, choć nie zawsze jest to możliwe. Kwestia miejsca montażu systemów zawsze powinna być rozpatrywana indywidualnie.

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Kalisz – dlaczego warto?

  Dalej nie jesteś przekonany, czy montaż instalacji fotowoltaicznej jest dla Ciebie? Pamiętaj, że zainteresowanie tego typu systemami rośnie nie bez powodu! Instalacje słoneczne wiążą się z szeregiem korzyści. Główne z nich to:

  • produkcja zupełnie darmowego, ekologicznego prądu dla Twojego domu, gospodarstwa lub firmy,
  • możliwość uzyskania ogromnych oszczędności – obniżenia rachunków za energię nawet o 90%,
  • niezależność energetyczna – brak obaw związanych z podwyżkami cen prądu czy poważnymi awariami,
  • bezemisyjność – Twój wkład w walce o czystsze powietrze w Kaliszu,
  • bezobsługowość – brak konieczności obsługi, konserwacji, serwisowania, a także kosztów eksploatacyjnych,
  • szybki zwrot nakładów na inwestycję – obecnie montaż instalacji fotowoltaicznej zwraca się średnio po 6-7 latach.

  Co jeszcze warto wiedzieć? Trwałość instalacji jest bardzo duża. Panele renomowanych producentów mają 25-30 lat gwarancji i można je użytkować nawet przez 50 lat. Nowoczesne systemy są bardzo wydajne, dzięki czemu energia jest produkowana również zimą i w pochmurne dni. Warto również pamiętać, że obecnie bardzo łatwo uzyskać dofinansowanie na fotowoltaikę. Dzięki temu instalacja staje się jeszcze bardziej opłacalna!

   

  Fotowoltaika Kalisz dofinansowanie, dotacje, dopłaty

  Istnieje kilka sposobów na dofinansowanie instalacji fotowoltaicznej dostępnych dla mieszkańców i przedsiębiorców z Kalisza. Jakich?

  • Osoby prywatne mogą skorzystać z ogólnopolskiego programu „Mój Prąd” dla mikroinstalacji od 2 do 10 kW. Zapewnia on dofinansowanie w wysokości 5 tys. złotych, co pozwala na pokrycie nawet ok. 1/4 kosztów inwestycji! Istnieje również możliwość uzyskania dotacji z programu „Czyste Powietrze”, łącząc montaż fotowoltaiki z wymianą źródła ciepła (pieca).
  • Dostępne są również programy dla przedsiębiorców. Najważniejszym jest "Energia Plus", który umożliwia pozyskanie dotacji pokrywającej nawet 85% kosztów kwalifikowanych.
  • Rolnicy powinni zwrócić uwagę na program „Agroenergia”. Jego kolejna odsłona jest planowana na 2021 rok.
  • Warto również pamiętać, że inwestycja w instalację fotowoltaiczną pozwala na uzyskanie odliczenia od podatku. Z ulgi można korzystać przez kolejne 6 lat, do kwoty aż 53 tysięcy złotych.

  Istnieje również wiele mniejszych ogólnopolskich i lokalnych programów, a oferta wciąż się zmienia. Jeśli jesteś zainteresowany wsparciem finansowym na produkcję „zielonej” energii, skontaktuj się z nami! Chętnie pomożemy Ci uzyskać dotację!

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  Jak rozpocząć produkcję własnej energii? Dołącz do grona naszych klientów, a wszystko będzie proste. Jak wygląda współpraca z Erato Energy?

  1. Pierwszym krokiem jest kontakt z naszym zespołem. Wyślij nam wiadomość lub zadzwoń, a otrzymasz wstępną, niezobowiązującą wycenę fotowoltaiki!
  2. Następnym etapem jest projekt, który przygotowujemy na podstawie audytu realizowanego w miejscu montażu instalacji. Sprawdzamy warunki i zużycie energii, dobieramy właściwe urządzenia i sporządzamy dokładny schemat.
  3. Kolejny etap usługi to montaż fotowoltaiki (na dachu lub na gruncie) wraz z jej uruchomieniem i sprawdzeniem działania. Prace realizujemy sprawnie i dokładnie.
  4. Następnie należy załatwić formalności. Pomagamy podpisać nową umowę z zakładem energetycznym i zamontować licznik dwukierunkowy. Od tego momentu inwestycja zaczyna przynosić korzyści!
  5. Nasza oferta obejmuje jednak nie tylko sprzedaż i instalację fotowoltaiki. Możesz na nas liczyć również w późniejszym czasie. Aby skorzystać z serwisu, wyślij zgłoszenie i wezwij ekipę!

  Zapewniamy kompleksową obsługę, również przy obsłudze formalności związanych z uzyskaniem dofinansowania. Prowadzimy montaż instalacji słonecznych na dachu i na gruncie. Zapraszamy do kontaktu!

  Montaż paneli fotowoltaicznych Kalisz

  Nowoczesna technologia solarna nie ma dla nas żadnych tajemnic. Realizujemy usługi na najwyższym poziomie, dbając przeze wszystkim o jakość wykonania instalacji oraz zadowolenie klienta. Stosujemy najlepsze rozwiązania dostępne na rynku. Z powodzeniem zrealizowaliśmy setki projektów w Lesznie i całej Polsce.

  Ciesz się korzyściami, jakie daje fotowoltaika! Wybierz ofertę Erato Energy i nie martw się o szczegóły. Tysiące wykonanych instalacji to najlepsze potwierdzenie naszej jakości. Używamy najlepszych komponentów na rynku i zatrudniamy najlepszych fachowców. Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt