fbpx

Fotowoltaika
Jelenia Góra

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Rosnące koszty eksploatacji domu to problem, który dotyka wszystkich – w ostatnim czasie odczuwalne były zwłaszcza podwyżki cen prądu. Czy można uchronić się przed skokami cen energii?

Z naszą pomocą znajdziesz korzystne finansowo i ekologiczne rozwiązanie pozwalające na wykorzystanie źródeł odnawialnych. Dzięki odpowiednio zaplanowanej i zamontowanej instalacji fotowoltaicznej można samemu produkować prąd i znacząco obniżyć comiesięczne rachunki. Naszym klientom mówimy, jak to zrobić!

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Jelenia Góra. Jak to działa?

  Fotowoltaika to instalacja umożliwiająca proces pozyskiwania energii elektrycznej z promieni słonecznych. Jest możliwy dzięki instalacji montowanej na dachu budynku lub na gruncie, zbierającej energię cieplną. Pierwsze rozwiązanie jest najczęściej spotykane w domach jednorodzinnych, wymaga jednak, by połać była dobrze doświetlona i nie padał na nią na przykład cień drzew. Jeśli inwestorzy mają problem ze spełnieniem tych warunków, wartą przemyślenia alternatywą może okazać się montaż paneli fotowoltaicznych na gruncie.

  Wytworzenie własnego prądu jest możliwe dzięki ogniwom fotowoltaicznych, które łączy się w moduły. Na skutek działania promieni słonecznych powstaje się w nich prąd stały, przekazywany następnie do falownika (znanego również jako inwerter). Urządzenie odpowiada za przekształcenie prądu stałego w prąd zmienny, czyli płynący w domowych gniazdkach, oraz pełni dodatkową funkcję kontrolną całości pracy instalacji.


  SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Jelenia Góra – dlaczego warto?

  Klienci, którzy interesują się możliwościami instalacji fotowoltaicznych, zwracają uwagę przede wszystkim na korzyści płynące z montażu urządzeń. Należą do nich:

  • obniżenie kosztów eksploatacji domu – własny prąd oznacza mniejsze rachunki. Fotowoltaika to inwestycja na lata, która przyniesie długofalowe oszczędności;
  • niezależność energetyczna – dobry projekt i profesjonalne wykonanie instalacji sprawiają, że panele fotowoltaiczne mogą całkowicie zaspokoić zapotrzebowanie użytkowników na prąd. Nadwyżki odprowadzone do sieci elektroenergetycznej będzie można odebrać w nocy lub zimą, gdy nasłonecznienie będzie mniejsze niż w letnie dni;
  • ekologia – coraz więcej osób zwraca uwagę, że instalacja fotowoltaiczna to sposób na pozyskanie energii z ekologicznego, odnawialnego źródła. Jest to o wiele korzystniejsze dla środowiska niż produkcja energii z paliw kopalnych.

  Właściciele domów, firm i gospodarstw rolnych w Jeleniej Górze mogą teraz przekonać się, jak w praktyce wygląda korzystanie z fotowoltaiki. Nasi specjaliści zadbają, by instalacja i oferta była dopasowana do ich potrzeb i przyniosła wymienione korzyści.

   

  Dofinansowanie, dotacje, dopłaty do fotowoltaiki – Jelenia Góra

  Tania energia to najważniejszy ekonomiczny aspekt instalacji fotowoltaicznej. Jednak osoby decydujące się na jej montaż mogą także liczyć na korzystne dofinansowanie – inwestycje w odnawialne źródła energii są promowane przez państwo z powodu ich pozytywnego wpływu na środowisko. Do najważniejszych programów należą:

  • „Mój Prąd” – skierowany do osób fizycznych, dofinansowanie instalacji fotowoltaicznej to 5 tyś. złotych;
  • „Czyste Powietrze” – to kolejna propozycja dla osób fizycznych – w tym przypadku inwestorów, którzy przeprowadzają termomodernizację swoich budynków mieszkalnych;
  • „Energia Plus” – program skierowany do przedsiębiorców, którzy mogą otrzymać dotację lub pożyczę na fotowoltaikę dla swojej firmy;
  • „Agroenergia” – to oferta dofinansowania lub pożyczki dla rolników posiadających od 1-300 ha i planujących montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 10-50 kw.

  Osoby mieszkające w Jeleniej Górze mogą zwrócić się także do Urzędu Miasta, by uzyskać informacje o dodatkowych funduszach w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. Warto szukać różnych źródeł finansowania inwestycji i zwrotu kosztów, a nasza firma chętnie pomoże w dopełnieniu formalności.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  Naszym klientom w Jeleniej Górze oferujemy kompleksową obsługę związaną z powstaniem instalacji fotowoltaicznej. Zależy nam na najwyższej jakości usług, satysfakcji klientów i przejrzystych warunkach współpracy, która przebiega w kilku etapach:

  1. Audyt i wycena – musimy poznać potrzeby energetyczne Twojego budynku, aby ocenić, jakie panele fotowoltaiczne okażą się najbardziej efektywne i jak dobrać instalację;
  2. Projekt instalacji fotowoltaicznej – nasza propozycja uwzględnia indywidualne potrzeby, ilość potrzebnych paneli oraz ich optymalne rozmieszczenie instalacji na dachu budynku;
  3. Montaż – nie tylko przeprowadzimy wszystkie niezbędne prace, konieczne do uruchomienia instalacji, ale zadbamy także o podłączenie do sieci energetycznej;
  4. Serwis – dbając o komfort naszych klientów, oferujemy im również usługi serwisowe i nadzór nad prawidłowym działaniem paneli fotowoltaicznych.

  Wybierając panele słoneczne (Jelenia Góra i okolice), zwróć się do specjalistów – pomożemy Ci bez problemów przejść przez cały proces ich zakupu, montażu i dalszego użytkowania.

  Montaż paneli fotowoltaicznych Jelenia Góra

  Instalacje fotowoltaiczne to technologia przyszłości i warto już dziś poznać ich możliwości. Sprawdź, jak pozyskać tanią energię elektryczną dla domu lub firmy, odwiedzając nasze biuro i kontaktując się z doradcami. Nasza specjalność to fotowoltaika, Jelenia Góra może się o tym przekonać i dołączyć do innych miast na terenie Polski, gdzie Erato Energy jest cenionym partnerem w pozyskiwaniu dla klienta energii ze źródeł odnawialnych. Wyróżnia nas najlepsza znajomość rynku energetycznego. Z nami inwestycja w system fotowoltaiczny jest łatwa i opłacalna!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt