fbpx

Fotowoltaika
Jędrzejów

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Czy wiesz, że województwo świętokrzyskie to region o jednym z wyższych w Polsce poziomie nasłonecznienia? To sprawia, że w tej okolicy coraz częściej wykorzystywana jest fotowoltaika. Jędrzejów i okolice dają świetne warunki do pracy paneli fotowoltaicznych

Oferujemy kompleksowe usługi z zakresu fotowoltaiki dla gospodarstw domowych i rolnych oraz firm. Energia Słońca pozwoli Ci cieszyć się darmowym, ekologicznym prądem. To rozwiązanie na długie lata, które przynosi wymierne, comiesięczne oszczędności. Skorzystaj z usług profesjonalistów – wybierz Erato Energy!

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Jędrzejów. Jak to działa?

  Zastanawiasz się, w jaki sposób działają panele fotowoltaiczne? Korzystają z energii Słońca, ale w jaki sposób? Instalacje fotowoltaiczne wykorzystują zjawisko fotoelektryczne. Gdy na płytki krzemowe, wchodzące w skład paneli, padają fotony, dochodzi do wybicia elektronu, czyli powstaje prąd stały. Inwerter przekształca go na prąd zmienny, a pozostałe urządzenia gwarantują, że instalacja fotowoltaiczna będzie pracować wydajnie i bezpiecznie.

  Co istotne, panele słoneczne nie wymagają wysokiej temperatury. Liczy się dla nich nasłonecznienie. Województwo świętokrzyskie cechuje się jednymi z najlepszych warunków w Polsce – tak jest także na terenie Jędrzejowa. Latem, gdy godzin słonecznych jest więcej, powstają nadwyżki energii. Gospodarstwa domowe, korzystające z instalacji fotowoltaicznych, mogą je oddawać do sieci energetycznej. Następnie jako prosumenci, zgodnie z ustawą o OZE, mogą odebrać bezpłatnie 80% lub 70% oddanych kilowatogodzin (w zależności od mocy instalacji). W ten sposób rachunki pozostają niskie przez cały rok.

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Jędrzejów – dlaczego warto?

  W całej Polsce panele fotowoltaiczne cieszą się ogromnym zainteresowaniem, także w Jędrzejowie. Instalacja fotowoltaiczna niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim korzystanie z energii Słońca pozwala na comiesięczne oszczędności – jeśli projekt i montaż wykonano profesjonalnie, fotowoltaika pokrywa nawet 100% zużycia prądu, a co za tym idzie, rachunki spadają o około 90% i sięgają nawet kilku złotych miesięcznie, czyli samych opłat stałych. Jakie są inne zalety tych instalacji?

  • Dzięki tak wysokim oszczędnościom inwestycja w instalację fotowoltaiczną zwraca się najczęściej w ciągu 5 do 7 lat.
  • Co więcej, instalacja chroni Cię przed planowanymi podwyżkami cen energii elektrycznej.
  • Fotowoltaika jest bezobsługowa. Instalacje automatycznie przełączają się między produkcją prądu a jego poborem z sieci. Konserwacja także nie jest wymagająca – warto, choć nie trzeba, myć panele dwa razy do roku, by zwiększyć ich wydajność.
  • Na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej możesz uzyskać dofinansowanie w Jędrzejowie – o tym w następnej sekcji.
  • Fotowoltaika połączona z pompą ciepła sprawia, że możesz korzystać nie tylko z darmowej energii elektrycznej, ale także darmowego ogrzewania.
  • Instalacja nie spala surowców i nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery – po prostu korzysta z energii Słońca.

  To tylko niektóre z powodów, dla których fotowoltaika cieszy się tak dużą popularnością. Te niezwykłe systemy to przyszłość energetyki!

   

  Fotowoltaika dofinansowanie, dotacje, dopłaty –Jędrzejów

  Ze względu na to, jak przyjazna dla środowiska jest fotowoltaika, Jędrzejów i okolice mogą korzystać z programów dotacji. Koordynuje je Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Warto skontaktować się z urzędem miasta lub gminy, by dowiedzieć się więcej o planowanych naborach. Środki ułatwią sfinansowanie zakupu i montażu fotowoltaiki. Co więcej, możesz skorzystać z krajowych programów:

  • Mój Prąd – dotacja w wysokości 5 tysięcy złotych na zakup instalacji fotowoltaicznej o mocy do 10 kWp dla domu.
  • Czyste Powietrze – dofinansowania w wysokości 5 tysięcy złotych na instalacje fotowoltaiczne do 10 kWp dla gospodarstw domowych. Program obejmuje też dotacje na pompy ciepła.
  • Agroenergia – dotacje do 800 tysięcy złotych dla gospodarstw rolnych.
  • Energia Plus – dofinansowania do 3,9 miliona złotych dla firm lub preferencyjne pożyczki do 300 milionów złotych.

  Ponadto koszty zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej możesz odliczyć od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej zgodnie ze stawką podatkową, według której się rozliczasz.

  Jeśli będziesz potrzebować wsparcia podczas sporządzania wniosków, możesz na nas liczyć!

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  W jaki sposób przeprowadzamy projekty?

  • Pierwszy krok to bezpłatna wycena. Określamy, ile Twój dom lub firma zużywa prądu, jaka powinna być moc instalacji fotowoltaicznej i jakie wiążą się z tym koszty.
  • Gdy zaakceptujesz naszą propozycję, tworzymy szczegółowy audyt. Bierzemy pod uwagę wiele czynników – od tego, z jakich urządzeń elektrycznych korzystasz po warunki słoneczne na posesji. Ty z kolei wybierzesz komponenty – specjaliści z naszej firmy pomogą Ci w decyzji.
  • Następnie przechodzimy do montażu instalacji fotowoltaicznej. Uruchamiamy ją i zgłaszamy do zakładu energetycznego, który w ciągu miesiąca zamontuje u Ciebie licznik dwukierunkowy.

  Świadczymy usługi na terenie całego Jędrzejowa i okolic. Jesteśmy elastyczni – dostosujemy się do Ciebie!

  Montaż paneli fotowoltaicznych Jędrzejów

  Oferujemy wydajny i bezpieczny montaż paneli fotowoltaicznych w Jędrzejowie i okolicach. Nasze doświadczenie pozwala nam tworzyć instalacje generujące maksymalne oszczędności. Jesteśmy jednym z liderów rynku fotowoltaiki – w samym 2020 roku przeprowadziliśmy ponad 3 tysiące inwestycji w całej Polsce, dzięki którym wielu klientów indywidualnych i firm może teraz korzystać z bezpłatnego prądu.

  Gwarantujemy doradztwo na każdym etapie przedsięwzięcia – fotowoltaika nie ma dla nas tajemnic. Proponujemy Ci także serwis paneli fotowoltaicznych. Jeśli chcesz poznać szacunkowy koszt inwestycji, możemy zaproponować Ci bezpłatna, niezobowiązującą wycenę. Napisz lub zadzwoń do nas, by poznać szczegóły naszej oferty!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt