fbpx

Fotowoltaika
Grudziądz

 

Jeśli należysz do osób, które coraz częściej łapią się za głowę, patrząc na swoje rachunki za prąd i boją się nieuniknionych podwyżek, czas zainteresować się korzyściami, jakie może Ci zapewnić fotowoltaika! Grudziądz jest jednym z miast, w których panują optymalne warunki do montażu paneli słonecznych. Średnie roczne nasłonecznienie wynosi tu bowiem ok. 1000 kWh/m2.

Nic więc dziwnego, że zarówno firmy, jak i właściciele gospodarstw czy po prostu osoby szukające metody na tanie zaopatrzenie w energię domu coraz częściej decydują się na ten rodzaj inwestycji. Sprawdź, dlaczego fotowoltaika staje się tak popularna na całym świecie, również w Grudziądzu!

Zapytaj o wycenę


  DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O FOTOWOLTAICE


  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  Czytaj o fotowoltaice

  Panele fotowoltaiczne Grudziądz. Jak to działa?

  Instalacja fotowoltaiczna to prosty sposób na darmowy, ekologiczny prąd dla każdego. Kojarzy się przede wszystkim z montowanymi na dachu lub na gruncie panelami słonecznymi, choć dla prawidłowego działania instalacji potrzebny jest jeszcze inwerter oraz odpowiedni osprzęt (kable solarne, stabilizatory mocy itd.).

  Nowoczesne panele fotowoltaiczne są bardzo wydajne, dzięki czemu bez problemu produkują energię elektryczną przez cały rok, również podczas niepogody. Odpowiedni dobór i montaż instalacji fotowoltaicznej jest w stanie pokryć 100% zapotrzebowania budynku na prąd, redukując wysokość rachunków nawet 0 90%.

  Właściciele mikroinstalacji mogą podłączyć je do sieci elektroenergetycznej i korzystać z net-meteringu. W ramach tzw. umowy prosumenckiej możliwe jest oddawanie nadwyżek wyprodukowanej energii elektrycznej do sieci w celu jej późniejszego odebrania. Możesz w ten sposób odzyskać 80 lub 70 procent oddanej energii, zwiększając efektywność instalacji zimą i zawsze wtedy, gdy zapotrzebowanie jest większe od bieżącej produkcji.


  Instalacje fotowoltaiczne Grudziądz – dlaczego warto?

  Montaż instalacji fotowoltaicznej to świetny pomysł – również w Grudziądzu, w którym warunki nasłonecznienia są zbliżone do polskiej średniej. Jeśli wciąż się zastanawiasz, sprawdź listę korzyści, jaką zapewnia fotowoltaika. To przede wszystkim:

  • oszczędności – rachunki za prąd zredukowane nawet o ponad 90%;
  • niezależność energetyczna – uniezależnienie od podwyżek cen prądu, awarii i innych niedogodności;
  • wygoda – fotowoltaika jest bezobsługowa i praktycznie bezkosztowa, sam montaż instalacji fotowoltaicznej również jest dość szybki i zwykle nie wymaga skomplikowanych prac;
  • ekologia – instalacja fotowoltaiczna na dachu Twojego domu pomaga Ci dbać o środowisko w Grudziądzu i całym kraju;
  • spokój – instalacje fotowoltaiczne są projektowane z myślą o długotrwałym działaniu, nawet przez 50 lat;
  • udana inwestycja – w obecnych warunkach rynkowych nakłady na inwestycję bardzo szybko się zwracają (średnio w 6-7 lat), a ponadto panele fotowoltaiczne podnoszą wartość domu.

  Chcesz uzyskać maksymalne korzyści ze swojej instalacji fotowoltaicznej w Grudziądzu? Zgłoś się do nas! Przedstawimy Ci indywidualną ofertę i sporządzimy optymalny projekt.

  MASZ PYTANIA?


  Skontaktuj się z nami, a my odpowiemy na Twoje pytania,
  w razie wątpliwości bądź w celu poszerzenia wiedzy na temat naszych usług.


  +48 22 299 10 70

  Fotowoltaika Grudziądz dofinansowanie, dotacje, dopłaty

  Podjęcie decyzji o inwestycji w montaż instalacji fotowoltaicznej jest jeszcze łatwiejsze, gdy zapoznasz się z szerokimi możliwościami uzyskania dofinansowania. Obecnie zarówno rząd, jak i samorządy prowadzą wiele programów promujących odnawialne źródła energii i inne ekologiczne rozwiązania. Dzięki temu można zmniejszyć koszty realizacji i zwiększyć jej opłacalność. Możesz skorzystać m.in. z:

  • programu „Mój Prąd” – rządowy projekt zapewniający dofinansowanie na mikroinstalacje w wysokości 5000 zł;
  • programu „Energia Plus” – oferta, dzięki której firmy mogą uzyskać dofinansowanie nawet 85% kosztów kwalifikowanych inwestycji;
  • programu „Czyste Powietrze” – ogólnopolska akcja wspierająca inwestycje w ekologiczne źródła ciepła, ale bezzwrotną dotację można dostać również na montaż fotowoltaiki;
  • ulgi termomodernizacyjnej – możliwość odliczenia kosztów związanych z montażem instalacji fotowoltaicznych od podatku.

  Ponadto dostępnych jest kilka lokalnych programów. W wielu z nich bierze udział również Grudziądz! Panele słoneczne mogą się wkrótce pojawić również na Twoim dachu. Skontaktuj się z nami, a chętnie pomożemy nie tylko w doborze i montażu instalacji, ale również w załatwieniu formalności i pozyskaniu dofinansowania fotowoltaiki!

  FINANSOWANIE


  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  Sprawdź finansowanie

  Etapy współpracy z Erato Energy

  Obniż swój rachunek za prąd, postaw na niezależność i wygodę. Dzięki korzystaniu z usług Erato Energy fotowoltaika przyniesie Ci maksymalne korzyści. Jak wygląda współpraca z naszą firmą? To bardzo proste!

  1. Bezpłatna wycena. Skontaktuj się z nami, a sprawdzimy, ile może kosztować instalacja fotowoltaiczna dla Twojego domu, gospodarstwa lub firmy i oszacujemy jej opłacalność.
  2. Projekt. Zaprojektujemy Twoją instalację fotowoltaiczną oraz pomożemy w doborze urządzeń, które zadbają o wydajną produkcję energii.
  3. Montaż. Nasi specjaliści zadbają o prawidłową realizację projektu i zadbają o to, by instalacja działała prawidłowo.
  4. Formalności. Pomożemy Ci uzyskać dofinansowanie, podpisać nową umowę z dostawcą energii i zamontować licznik dwukierunkowy.
  5. Serwis. Żaden z naszych klientów nie jest pozostawiony sam sobie! W razie jakichkolwiek problemów czy pytań nasi specjaliści błyskawicznie Ci pomogą.

  Kusi Cię darmowa energia? Skontaktuj się z nami i sprawdź możliwości instalacji paneli na Twojej działce!

  Montaż paneli fotowoltaicznych Grudziądz

  Erato Energy to jeden z rynkowych liderów w zakresie fotowoltaiki. Od wielu lat świadczymy usługi wspomagające osoby prywatne i firmy w inwestowaniu w tanią, ekologiczną energię ze Słońca. Dowiedz się, jakie korzyści może Ci przynieść przydomowa instalacja solarna i ile będzie kosztować taka inwestycja. Zapraszamy do kontaktu!

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!