fbpx

Fotowoltaika
Gorzów Wielkopolski

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

W Gorzowie Wielkopolskim oraz jego okolicach panują bardzo dobre warunki dla fotowoltaiki, ponieważ poziom nasłonecznienia w skali roku wynosi w tej części kraju ok. 1000 kWh/kWp.

Warto to wykorzystać, by zacząć produkować darmową energię elektryczną. Właśnie szukałeś firmy wykonującej takie realizacje na terenie Gorzowa Wielkopolskiego? Dobrze trafiłeś! Zaprojektujemy, a następnie wykonamy montaż instalacji fotowoltaicznej, która zapewni Ci najlepsze korzyści. Ponieważ oferujemy bezpłatną wycenę, od razu się przekonasz, jak bardzo się to opłaca. Zapraszamy!

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Gorzów Wielkopolski. Jak to działa?

  Najważniejszym elementem instalacji słonecznych są panele fotowoltaiczne. Kluczowe dla ich działania płytki krzemowe tworzą ogniwa, które dzięki zjawisku fotoelektrycznemu zmieniają energię słoneczną na prąd stały. Inwerter następnie przekształca go na prąd zmienny, odpowiedni do zasilania urządzeń elektrycznych. Instalację fotowoltaiczną uzupełnia dodatkowy osprzęt, który sprawia, że jest samoobsługowa.

  Panele słoneczne przez cały dzień produkują bezpłatny, ekologiczny prąd. W ten sposób można pokryć 100% zużycia. Przy tym instalacje fotowoltaiczne wcale nie muszą być kosztowne w realizacji. Jeśli rozsądnie się je wykona, zapewnią 90% oszczędności na rachunkach i szybko się zwrócą.

  Instalacja fotowoltaiczna w polskich warunkach nie zawsze może być samodzielnym źródłem prądu, dlatego zwykle podłącza się ją do sieci energetycznej. Gospodarstwo produkujące latem nadwyżki energii może je oddać. Później w razie niedoboru zakład energetyczny za darmo zwróci ich 70-80% w ciągu bieżącego roku. W ten sposób instalacja fotowoltaiczna pozwala maksymalnie obniżyć rachunek za prąd, niezależnie od pory roku czy warunków pogodowych.

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Gorzów Wielkopolski – dlaczego warto?

  Panele fotowoltaiczne stają się coraz popularniejsze w Gorzowie Wielkopolskim oraz całej Polsce. Są wykorzystywane przez gospodarstwa domowe, a także firmy z różnych branż. W ciągu ostatnich 20 lat ceny części instalacji fotowoltaicznych zaczęły spadać. Przez to promieniowanie słoneczne jest jednym z najbardziej opłacalnych źródeł energii elektrycznej. Dlaczego warto zainwestować w taki system?

  • Prawidłowo zaprojektowana i zamontowana instalacja to gwarancja oszczędności, które doceni się przy kolejnych podwyżkach cen prądu.
  • Fotowoltaika wykorzystuje OZE, dlatego jest w pełni ekologiczna. Do tego nie zwiększa emisji CO2 ani żadnych innych szkodliwych substancji do atmosfery;
  • Konserwacja paneli fotowoltaicznych jest bardzo prosta – wystarczy dwa razy do roku je obmyć;
  • Instalacja fotowoltaiczna nie musi być w żaden sposób obsługiwana.
  • Panele da się założyć na dachu lub gruncie, dlatego można odpowiednio dostosować ich położenie.
  • Wszystkie komponenty instalacji są objęte gwarancją, a dodatkowo otrzymuje się także 25-letnią gwarancję na uzyski (wydajność). Nasza firma oferuje jeszcze do tego 5-letnią gwarancję na montaż.
  • Inwestycja zwraca się w średnio ciągu 5-7 lat.

  Jako doświadczeni specjaliści oferujemy najlepsze usługi na rynku fotowoltaiki w Gorzowie Wielkopolskim. Wykonamy dla Ciebie taki projekt instalacji, byś osiągnął jak najwięcej wymiernych korzyści.

   

  Fotowoltaika Gorzów Wielkopolski dofinansowanie, dotacje dopłaty

  Fotowoltaika jest popierana przez państwo, ponieważ nie ma negatywnego wpływu na klimat. Lokalne władze uruchamiają specjalne programy oraz na wiele innych sposobów wspierają takie inicjatywy. Dzięki temu można częściowo sfinansować montaż swojej instalacji fotowoltaicznej. Najpopularniejsze rozwiązania, to:

  • Energia Plus – opcja dla przedsiębiorców, pokrywająca nawet do 85% kosztów realizacji;
  • Mój Prąd – program dla gospodarstw domowych, obejmujący dotację w wysokości do 5 tys. złotych;
  • Czyste Powietrze –bezzwrotna dotacja dla właścicieli domów jednorodzinnych, zapewniająca nawet do 37 tys. złotych;
  • Możliwość odliczenia kosztów instalacji od podatku – dobry sposób na zmniejszenie kwoty inwestycji od 17 do 32% .

  Dodatkowo co jakiś czas pojawiają się także inne możliwości, realizowane z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego. Informacje o nich można uzyskać w urzędzie miasta lub powiatu. Dofinansowania sprawiają, że fotowoltaika jest jeszcze bardziej opłacalna, dlatego warto się o nie postarać.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tworzeniu i montażu instalacji fotowoltaicznych. Zapewniamy profesjonalne wsparcie, od bezpłatnej wyceny, do momentu oddania systemu do użytku.

  1. Skontaktuj się z nami drogą telefoniczną lub mailową, a wstępnie oszacujemy koszty realizacji.
  2. Jeśli nasza propozycja Cię zainteresuje, wykonamy dokładny audyt. Na jego podstawie stworzymy najlepszy projekt instalacji.
  3. Zamontujemy panele z osprzętem w taki sposób, by możliwe było osiągnięcie maksymalnej wydajności.
  4. Na koniec założymy licznik dwukierunkowy, uruchomimy system i zgłosimy go do dostawcy energii.
  5. W razie potrzeby służymy pomocą oraz wykonujemy serwis ewentualnych usterek.

  Naszym celem jest nie tylko najwyższa moc instalacji, ale przede wszystkim satysfakcja klienta. Z tego względu przez cały czas pozostajemy w kontakcie, dokładnie objaśniając i konsultując kolejne etapy. Zależy nam na tym, by nasze działania były jak najbardziej transparentne.

  Montaż paneli fotowoltaicznych Gorzów Wlkp

  Instalacja solarna pozwoli Ci znacznie obniżyć rachunki za prąd. Z naszą pomocą zrealizujesz ją w najbardziej opłacalny sposób. Pomożemy Ci zdobyć dofinansowanie oraz wypełnić skomplikowane formalności, tak by cały proces był dla Ciebie jak najprostszy. Setki naszych klientów w Gorzowie Wielkopolskim i całej Polsce korzystają już z wyprodukowanej we własnym zakresie zielonej energii. Skontaktuj się z nami, by poznać szczegóły realizacji!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt