fbpx

Fotowoltaika
Gorlice

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Najwyższe nasłonecznienie w Gorlicach wynosi prawie 6200 kWh/m2 na dobę. Warunki te można świetnie wykorzystać za pomocą fotowoltaiki.

Chcesz sam produkować energię elektryczną i właśnie potrzebna jest Ci firma, która wykonuje instalacje słoneczne w tej okolicy? Dobrze trafiłeś! Gwarantujemy profesjonalne wsparcie na każdym etapie realizacji – od bezpłatnej wyceny, przez załatwienie wszystkich formalności, do uruchomienia gotowego systemu. Zapraszamy!

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Gorlice. Jak to działa?

  Instalacja fotowoltaiczna składa się ze specjalnych paneli solarnych, które zmieniają energię słoneczną na energię elektryczną. Jest to możliwe dzięki ogniwom krzemowym reagującym na fotony. W wyniku zjawiska fotoelektrycznego padające promienie słoneczne produkują prąd stały. Aby mógł być wykorzystywany przez urządzenia elektryczne, zostaje za pomocą inwertera przekształcony w prąd zmienny. Całość wspierają dodatkowe komponenty usprawniające działanie systemu.

  Dzięki instalacji fotowoltaicznej da się zaspokoić całe zapotrzebowanie na energię elektryczną gospodarstwa domowego, czyli 100% zużycia. W ten sposób można obniżyć wysokość rachunków za prąd nawet o 90%. Profesjonalnie zaprojektowany system jest niezwykle wydajny, dlatego koszty jego realizacji szybko się zwracają.

  Instalacja fotowoltaiczna jak najbardziej dobrze sprawdza się w Polsce. Wystarczy podłączyć system do sieci energetycznej, by nie dopuścić do przerw w dostawie prądu. Latem często produkuje się nadwyżki prądu. Jeśli przekaże się je dalej, zostanie się prosumentem. Oznacza to, że 80% tej energii można za darmo odzyskać w razie niedoboru, np. w czasie zimy.

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Gorlice – dlaczego warto?

  Panele fotowoltaiczne stają się coraz popularniejsze w całej Polsce, w tym także w Gorlicach. Ten ekologiczny sposób produkcji energii elektrycznej jest wyjątkowo opłacalny. Części potrzebne do stworzenia instalacji solarnej tanieją, a ceny prądu rosną. Fotowoltaika jest świetną alternatywą dla gospodarstwa domowego, a także firmy. Dlaczego warto zdecydować się na montaż instalacji fotowoltaicznej?

  • Profesjonalnie wykonany system pozwala korzystać z darmowej energii Słońca, gwarantując oszczędności na rachunkach nawet pomimo podwyżek cen energii;
  • Panele fotowoltaiczne korzystają z naturalnego źródła energii, przez co nie zwiększają emisji CO2 ani żadnych szkodliwych substancji do atmosfery;
  • Obsługa i konserwacja paneli fotowoltaicznych są bardzo proste. System działa bez nadzoru, a instalację wystarczy tylko dwa razy w roku oczyścić z zabrudzeń;
  • Panele fotowoltaiczne można umieścić nie tylko na dachu domu czy ścianie budynku, ale też na gruncie, co pozwala osiągnąć najlepszą wydajność oraz efekt końcowy spójny z oczekiwaniami klienta;
  • Wszystkie części instalacji fotowoltaicznej są objęte gwarancją. Dodatkowo jest ona przyznawana na 25 lat na wydajność systemu oraz 5 lat na montaż;
  • Koszty założenia paneli fotowoltaicznych zwracają się najpóźniej w ciągu 5-7 lat.

  Podczas projektowania, tworzenia oraz montażu instalacji fotowoltaicznych dokładamy wszelkich starań, by były jak najbardziej wydajne oraz funkcjonalne. Dostosowujemy ich moc do potrzeb klienta, a także zwracamy uwagę na wszystkie inne szczegóły, m.in. związane z wykończeniem.

   

  Fotowoltaika Gorlice dofinansowanie, dotacje, dopłaty

  Produkcja tzw. zielonej energii jest opłacalna także dla państwa. Aby zachęcić obywateli do fotowoltaiki, daje im się możliwość skorzystania z różnych dofinansowań. W ten sposób da się częściowo opłacić montaż instalacji fotowoltaicznej. Wśród najpopularniejszych opcji znajdują się:

  • Energia Plus – program dla firm, dzięki któremu można pokryć aż 85% kosztów realizacji;
  • Mój Prąd – program dotacji dla gospodarstw domowych, w ramach którego da się uzyskać nawet 5 tysięcy złotych;
  • Czyste Powietrze – dotacja dla właścicieli domów jednorodzinnych wynosząca do 30 tys. złotych w podstawowym poziomie i do 37 tys. złotych w podwyższonym;
  • Możliwość odliczenia kosztów instalacji od podatku – całkowity koszt inwestycji może zmniejszyć się przez to nawet o 17-32%.

  Wiele innych ciekawych inicjatyw jest organizowanych również w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. Informacje o takich akcjach można znaleźć w urzędzie miasta bądź powiatu. Korzystając z naszej pomocy ma się o wiele większe szanse na otrzymanie wsparcia finansowego.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  Nasza oferta obejmuje kompleksową realizację instalacji fotowoltaicznej. Wspieramy klienta podczas kolejnych etapów, profesjonalnie zajmując się wszystkimi najważniejszymi kwestiami.

  1. Skontaktuj się z nami – zadzwoń lub wyślij wiadomość e-mail. Krótka rozmowa pozwoli nam przygotować wstępną, bezpłatną wycenę.
  2. Po zaakceptowaniu oferty przejdziemy do audytu. Kiedy skontrolujemy warunki oraz zapotrzebowanie na energię, przygotujemy projekt z wykorzystaniem najlepszych urządzeń.
  3. Założymy instalację, mając na względzie bezpieczeństwo oraz estetykę.
  4. Finalnie zamontujemy licznik dwukierunkowy, aktywujemy system oraz zgłosimy go do operatora energetycznego.
  5. Jeśli w trakcie korzystania pojawią się jakieś wątpliwości lub dojdzie do awarii, służymy pomocą i wykonujemy prace serwisowe.

  Proces zakładania instalacji fotowoltaicznych przebiega tak sprawnie, jak tylko jest to możliwe. Cały czas zachowujemy pełny profesjonalizm, dbając o jakość naszych usług. Przy tym utrzymujemy stały kontakt z klientem, na bieżąco wyjaśniając i konsultując kolejne działania.

  Montaż paneli fotowoltaicznych Gorlice

  Jako jedna z najlepszych, najbardziej doświadczonych firm na rynku oferujemy usługi na najwyższym poziomie. Dzięki nam zamontujesz profesjonalną, wydajną instalację fotowoltaiczną, która zapewni Ci najwięcej korzyści, przy relatywnie niskich kosztach. Skontaktuj się z nami, by uzyskać więcej informacji na temat naszych usług. Przekonaj się, jak fotowoltaika może odmienić Twoje codzienne życie!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt