fbpx

Fotowoltaika
Gdynia

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Zastanawia Cię, jak obniżyć koszty energii elektrycznej? Szukasz nowatorskich sposobów na oszczędności? Interesują Cię ekologiczne rozwiązania dla domu i firmy, dzięki którym będziesz mógł pozyskiwać prąd każdego dnia we własnym zakresie?

Oferujemy kompleksowe usługi z zakresu montażu fotowoltaiki w Gdyni i w okolicach – dla domu i firmy. Nasi specjaliści stworzą dla Ciebie wydajny system, gwarantujący niskie rachunki za energię przez cały rok. Sprawdź, co możesz zyskać dzięki instalacji fotowoltaicznej!

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Gdynia. Jak to działa?

  Zastanawiałeś się, jak działają panele fotowoltaiczne? W rzeczywistości jest to cała instalacja fotowoltaiczna, składająca się z modułów, inwertera i dodatkowych urządzeń zabezpieczających stabilność jej działania. Gdy na moduły zbudowane z krzemu padają promienie słoneczne, dochodzi do zjawiska fotoelektrycznego, czyli powstania prądu. Ma on napięcie stałe, dlatego inwerter przekształca go na prąd zmienny. Ten sposób pozyskiwania energii pozwala na swobodne zasilanie urządzeń w budynkach zarówno mieszkalnych, jak i firmowych.

  W Polsce ustawodawstwo jest bardzo korzystne dla gospodarstw domowych inwestujących w panele słoneczne. Stają się one prosumentami. To oznacza, że latem, gdy instalacja fotowoltaiczna produkuje zbyt dużo prądu, mogą oddawać nadwyżki do sieci. Następnie przez cały rok od zakończenia okresu rozliczeniowego mogą z sieci pobrać bezpłatnie 80% lub 70% oddanych kilowatogodzin. To sprawia, że fotowoltaika jest opłacalna przez cały rok. Także zimą, gdy dni są krótsze rachunki pozostają na zbliżonym poziomie.

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Gdynia – dlaczego warto?

  Rosnąca popularność fotowoltaiki w Polsce wynika przede wszystkim z realnych oszczędności. Po odpowiednim dobraniu mocy instalacji opłacalność jest bardzo wysoka, ponieważ panele pozwalają na pokrycie nawet 100% zużycia prądu – koszty energii spadają do opłat stałych, czyli nawet kilku złotych miesięcznie. Co jeszcze sprawiło, że fotowoltaika cieszy się w ostatnich latach tak dużym zainteresowaniem?

  • Zwrot kosztów inwestycji następuje najczęściej w ciągu 5-7 lat.
  • To sposób na niezależność energetyczną. Nie będą dotyczyć Cię już planowane podwyżki cen prądu. Ponadto jeśli zdecydujesz się na połączenie fotowoltaiki i pompy ciepła, możesz cieszyć się także darmowym ogrzewaniem.
  • Panele słoneczne są bezobsługowe. Warto, choć nie trzeba, pamiętać o ich myciu – natomiast poza tym nie wiążą się z żadną konserwacją i sterowaniem.
  • Instalacje są przyjazne dla środowiska. W toku ich pracy nie powstają szkodliwe substancje, które zanieczyszczałyby atmosferę.

  To tylko niektóre z wielu zalet paneli fotowoltaicznych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami!

   

  Gdynia dofinansowanie, dotacje, dopłaty fowotolwaika

  Na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych przysługują dofinansowania. Fotowoltaika to jedno z odnawialnych źródeł energii (OZE) – jest zatem przyjazna dla środowiska i sprawia, że energia w Polsce jest lepiej zdywersyfikowana. W Gdyni i okolicach dostępne są środki lokalne, koordynowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. By dowiedzieć się więcej, warto skontaktować się z urzędem miasta Gdyni. Ponadto możesz skorzystać z krajowych dofinansowań do fotowoltaiki:

  • Mój Prąd – jednorazowa dotacja w wysokości 5 tysięcy złotych na fotowoltaikę o mocy do 10 kWp.
  • Czyste Powietrze – dotacje w wysokości 5 tysięcy złotych na instalacje do 10 kWp dla gospodarstw domowych. Ponadto w ramach programu możesz uzyskać dofinansowanie na zakup i montaż pompy ciepła.
  • Agroenergia – program wsparcia dla rolników, w ramach którego otrzymać można do 800 tysięcy złotych dofinansowania.
  • Energia Plus – dofinansowania dla firm w kwocie do 3,9 miliona złotych lub preferencyjne pożyczki w wysokości maksymalnie 300 milionów złotych.

  Ponadto przysługuje Ci ulga termomodernizacyjna, w ramach której możesz odliczyć koszty przedsięwzięcia zgodnie ze stawką podatkową, według której się rozliczasz, czyli od 17% (do kwoty 53 tysięcy złotych).

  Pomogliśmy już wielu naszym klientom w sfinansowaniu instalacji fotowoltaicznych. Mamy doświadczenie w sporządzaniu niezbędnych wniosków i dokumentacji. Oferujemy kompleksowe wsparcie w tym zakresie.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  Z czego składa się nasza oferta? Usługi, które Ci proponujemy, obejmują stworzenie instalacji fotowoltaicznej o A do Z:

  1. Pierwszy krok to bezpłatna wycena kosztów montażu instalacji PV. Potrzebujemy do tego informacji na temat zużycia prądu w budynku.
  2. Gdy zaakceptujesz naszą propozycję, przechodzimy do następnego etapu, czyli tworzymy szczegółowy projekt. Przeprowadzamy audyt, a Ty dobierasz moduły, inwerter i pozostałe komponenty – pomogą Ci w tym nasi specjaliści.
  3. Następnie przeprowadzamy montaż paneli fotowoltaicznych. Robimy to tak, by zapewnić maksymalną opłacalność instalacji. Uruchamiamy ją i zgłaszamy do zakładu energetycznego, który w ciągu miesiąca zamontuje licznik dwukierunkowy.

  Jesteśmy sprawni i elastyczni – dostosujemy się do Twoich potrzeb. Na każdym etapie przedsięwzięcia dbamy o Twój czas i wydajność instalacji.

  Montaż paneli fotowoltaicznych Gdynia

  Jeśli poszukujesz sprawdzonej firmy, która przeprowadzi sprawny i bezpieczny montaż instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu lub w firmie, jesteś w dobrym miejscu. Dostarczamy kompleksowe rozwiązania z zakresu fotowoltaiki w Gdyni i w okolicach. Jesteśmy jednym z liderów rynku – w samym 2020 roku przeprowadziliśmy ponad 3 tysiące realizacji na terenie całego kraju. To oznacza kilka tysięcy zadowolonych klientów, cieszących się niższymi rachunkami.

  Wykorzystujemy urządzenia renomowanych producentów, gwarantujące szybszy zwrot inwestycji i wysoką wydajność przez cały rok. Skontaktuj się z nami, by poznać szacunkową wycenę przedsięwzięcia!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt