fbpx

Fotowoltaika
Gdańsk

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Czy wiesz, że możesz zaoszczędzić nawet 90% rocznie na rachunkach za prąd? Dzięki instalacji fotowoltaicznej możesz znacznie zredukować opłaty i cieszyć się darmową, ekologiczną energią dla domu lub firmy.

Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie montażu paneli fotowoltaicznych u klientów indywidualnych i biznesowych na terenie całego Gdańska i okolic. Wykonujemy instalacje z dbałością o każdy szczegół, na co pozwala nam długoletnie doświadczenie i fachowa wiedza. Sprawdź, ile możesz zyskać dzięki fotowoltaice i zamów bezpłatną wycenę inwestycji już dziś!

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Gdańsk. Jak to działa?

  Mechanizm działania instalacji fotowoltaicznej opiera się o zjawisko fotoelektryczne. Polega ono na tym, że gdy promienie słoneczne padają na płytki krzemowe, następuje wybicie elektronu, a co za tym idzie powstaje prąd. Ma on napięcie stałe, dlatego inwerter przekształca go na zmienny. Dodatkowe urządzenia gwarantują stabilność instalacji. W ten sposób możesz każdego dnia we własnym zakresie produkować bezpłatną, ekologiczną i bezpieczną energię.

  Instalacja fotowoltaiczna działa przez cały dzień. Nie wymaga wysokich temperatur – liczy się nasłonecznienie. Latem, gdy dni są długie, produkcja energii elektrycznej jest zdecydowanie zwiększona, dlatego w tym czasie gospodarstwa domowe oddają nadwyżki prądu do sieci energetycznej. Jako prosumenci mogą następnie przez 365 dni od zakończenia okresu rozliczeniowego odebrać w zależności od wielkości instalacji 80% lub 70% oddanej energii całkowicie bezpłatnie. To sprawia, że z pomocą fotowoltaiki możesz utrzymać rachunki za prąd na stałym poziomie przez cały rok.

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Gdańsk – dlaczego warto?

  Coraz więcej osób z całej Polski inwestuje w fotowoltaikę, również w Gdańsku. Popularność tych instalacji wynika przede wszystkim z tego, że pozwala ona na prawdę wysokie oszczędności. Specjaliści i użytkownicy szacują, że instalacja fotowoltaiczna pokrywa 100% zużycia prądu. Rachunki mogą spaść nawet do kilku złotych miesięcznie - czyli do poziomu opłat stałych. Jakie są inne czynniki wpływające na opłacalność paneli fotowoltaicznych?

  • Ze względu na to, że oszczędności są tak wysokie, inwestycja zwraca się najczęściej w ciągu 5-7 lat. Co więcej, można ten okres skrócić korzystając z dotacji.
  • Fotowoltaika to jedno z odnawialnych źródeł energii (OZE). Do jej pracy nie pozyskuje się surowców, a sama instalacja ich nie spala, dlatego nie dochodzi do emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Panele słoneczne stanowią jeden ze sposobów na redukcję smogu w polskich miastach. To najbardziej przystępne dla domu lub firmy OZE.
  • Na uwagę zasługuje także bezobsługowość fotowoltaiki. Przełączenie między wytwarzaniem energii elektrycznej a jej poborem z sieci następuje w pełni automatycznie.
  • Panele fotowoltaiczne mogą także pomóc Ci w stworzeniu domu niezależnego energetycznie. W jaki sposób? Dużym zainteresowaniem cieszy się łączenie tych instalacji z pompami ciepła, które pobierają energię elektryczną. Jako Erato Energy wykonujemy również takie inwestycje – wielu naszych klientów już przekonało się o tym, jak tanie może być utrzymanie domu po redukcji kosztów energii i ogrzewania!

  To tylko wybrane z wielu zalet paneli fotowoltaicznych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ich temat, zapraszamy do kontaktu!

   

  Fotowoltaika dofinansowanie, dotacje, dopłaty Gdańsk

  W wielu miastach, także w Gdańsku, możesz skorzystać z programów dotacji i dopłat, które pomagają zredukować koszt montażu fotowoltaiki. Mają one zasięg zarówno regionalny, jak i krajowy. W przypadku dofinansowań lokalnych zalecamy kontakt z urzędem miasta Gdańsk, by dowiedzieć się więcej o planowanych naborach i przeznaczonych środkach. Istnieją też programy funkcjonujące na terenie całego kraju, wśród których warto wymienić:

  • „Mój Prąd” – jednorazowe dotacje w wysokości 5 tysięcy złotych na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej dla domu
  • „Czyste Powietrze” – dofinansowanie w wysokości 5 tysięcy złotych do instalacji fotowoltaicznej dla gospodarstw domowych. W ramach programu możesz także uzyskać dotację na zakup i montaż pompy ciepła
  • „Agroenergia” – dotacje dla rolników na fotowoltaikę do 800 tysięcy złotych
  • „Energia Plus” – preferencyjne pożyczki na zakup i montaż instalacji słonecznych dla firm do kwoty 300 milionów złotych oraz dofinansowania do 3,9 miliona złotych

  Ponadto przysługuje Ci ulga termomodernizacyjna, w ramach której możesz odliczyć fotowoltaikę od podatku zgodnie ze stawką, według której się rozliczasz.

  Pracownicy Erato Energy służą kompleksowym wsparciem podczas sporządzania niezbędnej dokumentacji i wniosków – pomogliśmy już wielu klientom w otrzymaniu dofinansowania, pomożemy również Tobie!

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  Nasza oferta jest kompleksowa, co oznacza, że cały projekt przeprowadzamy w pełni samodzielnie. Jak wygląda inwestycja?

  1. W pierwszej kolejności tworzymy bezpłatną wycenę przedsięwzięcia.
  2. Po zaakceptowaniu wyceny przeprowadzamy audyt i tworzymy kompleksowy projekt, uwzględniający zapotrzebowanie energetyczne. Z naszym wsparciem wybierzesz także komponenty.
  3. Następny krok to montaż. Przeprowadzamy go sprawnie i w sposób gwarantujący najwyższą wydajność.

  Ostatni etap to zgłoszenie instalacji do zakładu energetycznego, który w ciągu miesiąca zamontuje u Ciebie licznik dwukierunkowy.

  Fotowoltaika montaż Gdańsk

  Jeśli poszukujesz doświadczonego dostawcy fotowoltaiki na terenie Gdańska i miejscowości ościennych, jesteś w dobrym miejscu! Jesteśmy jednym z liderów tego rynku – w samym 2020 roku przeprowadziliśmy ponad 3 tysiące realizacji na terenie całego kraju, w tym w Gdańsku i okolicach. Naszym celem jest zagwarantowanie Ci maksymalnej wydajności instalacji.

  Dostosowujemy się do potrzeb klienta i pozostajemy elastyczni. Stale poszukujemy nowych, lepszych rozwiązań, dlatego pozostajemy na bieżąco z nowościami z branży. Skontaktuj się z nami i poznaj bezpłatną wycenę przedsięwzięcia!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt