fbpx

Fotowoltaika
Ełk

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Myślisz o montażu fotowoltaiki w Ełku? Doskonała decyzja! W województwie warmińsko-mazurskim poziom nasłonecznienia jest optymalny i pozwala produkować energię elektryczną z promieniowania słonecznego w bardzo efektywny sposób.

A to oznacza tylko jedno: na montażu paneli fotowoltaicznych możesz tylko zyskać, i to bardzo dużo. Twoje rachunki za prąd mogą się obniżyć nawet o 90%. Zainwestuj w tę innowacyjną technologię i przekonaj się, jak wiele korzyści przynosi fotowoltaika. Jesteś zainteresowany? Skontaktuj się z ekspertami Erato Energy i poproś o bezpłatną wycenę. Wykonujemy instalacje fotowoltaiczne również w Ełku: prosto, szybko i od A do Z. Skontaktuj się teraz!

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Ełk. Jak to działa?

  Fotowoltaika to technologia przyszłości, z której możesz skorzystać tu i teraz. Instalacje fotowoltaiczne produkują elektryczność z energii pozyskiwanej ze słońca. Jak to działa w praktyce?

  • Na dach Twojego budynku (lub bezpośrednio na grunt) trafiają panele fotowoltaiczne o mocy odpowiadającej realnemu zapotrzebowaniu energetycznemu. Są wykonane z kryształów krzemu, w których w kontakcie z fotonami ze słońca zachodzi zjawisko fotowoltaiczne. Tak powstaje prąd.
  • Ta energia jest przesyłana do inwertera, który znajduje się w budynku i przetwarzana, aby można ją było wykorzystać do zasilenia domowych instalacji i urządzeń.
  • Wiosną i latem, kiedy poziom nasłonecznienia jest bardzo wysoki (w Ełku latem to nawet ponad 5600 kWh/m2/dobę!), panele słoneczne produkują więcej energii niż to wynika z bieżącego zużycia. Ta nadwyżka jest magazynowana w sieci, a Ty odbierasz bezpłatnie 70 lub 80% przesłanego prądu na zasadzie net-meteringu. Dzięki temu zyskujesz dostęp do energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznej za darmo przez cały rok!

  W efekcie obniżasz rachunki za energię elektryczną i zyskujesz ogromną niezależność. Nie zwlekaj i zgłoś się do nas, aby zacząć korzystać z mocy energii słonecznej już wkrótce!

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Ełk – dlaczego warto?

  Ełk to doskonała lokalizacja na montaż paneli fotowoltaicznych. Poziom nasłonecznienia w tym regionie Polski jest wyższy od krajowej średniej, co daje gwarancję dobrych uzysków z fotowoltaiki. To nie jedyny powód, dla którego warto skorzystać z instalacji fotowoltaicznych.

  • Rozwiązanie na ponad 25 lat – fotowoltaika to inwestycja długofalowa. Darmowa energia elektryczna będzie do Ciebie docierała przez co najmniej 25-30 lat, tymczasem zwrot z inwestycji uzyskasz już po 5-7 latach. Twoje oszczędności i zyski będą wzrastać z roku na rok!
  • Większa niezależność energetyczna – ceny prądu na rynku rosną i można się spodziewać kolejnych podwyżek dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Panele fotowoltaiczne pozwalają Ci się od nich uwolnić, ponieważ korzystasz wyłącznie z darmowego prądu, który sam wytworzysz. Zaspokajają nawet 100% rocznego zapotrzebowania. Jedyne opłaty, jakie poniesiesz, to te związane z utrzymaniem przyłącza do sieci energetycznej. Jest konieczne, abyś mógł magazynować nadwyżki energii.
  • Pełna wygoda – montaż instalacji fotowoltaicznej nie wymaga dopełniania dużej ilości formalności, a jej późniejsza eksploatacja nie oznacza konieczności „doglądania”. Komponenty instalacji fotowoltaicznej pracują cicho i bezobsługowo, a Ty możesz na bieżąco obserwować, jakie oszczędności generują.
  • Mało inwazyjny montaż – panele fotowoltaiczne trafią na dach Twojego domu. Nie będą w niczym przeszkadzać, a samą instalację można wykonać na każdym etapie eksploatacji budynku, bez wykonywania długotrwałych i zaawansowanych prac. Profesjonalny zespół wykona to zadanie nawet w 1 dzień!

  Jeśli interesuje Cię montaż instalacji fotowoltaicznej w Ełku, koniecznie zgłoś się do nas!

   

  Fotowoltaika Ełk dofinansowanie, dotacje dopłaty

  Zakup i zamontowanie instalacji fotowoltaicznej wiążą się z dość wysoką inwestycją początkową. Ale mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Ponieważ jest to ekologiczna technologia, dostępne są różnorodne dotacje i dofinansowania, które znacznie zmniejszają ten wydatek. Możesz skorzystać np. z:

  • rządowego programu Mój Prąd – to system dofinansowań pozwalający uzyskać nawet 5 000 zł wsparcia na fotowoltaikę,
  • rządowego programu Czyste Powietrze – pod warunkiem połączenia inwestycji w instalacje PV z pompą ciepła lub innym ekologicznym systemem ogrzewania. Bezzwrotna dotacja może wynieść nawet 37 tys. zł!
  • ulgi termomodernizacyjnej – to możliwość odliczenia kosztów, jakich poniesienia wymagała instalacja PV od podatku PIT,
  • lokalnych programów dofinansowań samorządowych – dowiedz się, jakie są obecnie dostępne w Ełku!

  Chcesz skorzystać z programu Mój Prąd lub innej formy dofinansowania? Pomożemy Ci w tym od A do Z, podobnie jak z innymi formalnościami.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  Fotowoltaika z Erato Energy to czysta przyjemność! Nasze usługi są kompleksowe i obejmują wszystkie elementy niezbędne do tego, aby instalacja zaczęła działać.

  1. Bezpłatna wycena – nasi specjaliści sprawdzą, czy instalacja fotowoltaiczna będzie dobrym rozwiązaniem na Twojej nieruchomości i ogniwa o jakiej mocy są Ci potrzebne. Poinformujemy Cię o pełnych kosztach instalacji.
  2. Projekt – wykonamy projekt instalacji dopasowany do Twojego zapotrzebowania na energię i zadbamy o dobór odpowiednich paneli oraz innych komponentów.
  3. Formalności – nasza firma pomoże Ci przygotować niezbędną dokumentację oraz pozyskać finansowanie instalacji dla domu czy firmy.
  4. Montaż – najczęściej zamontowanie paneli i pozostałych komponentów trwa nie dłużej niż 1 dzień. Tylko tyle potrzeba, aby fotowoltaika zaczęła działać.

  Tyle wystarczy, aby panele słoneczne zaczęły produkować darmową energię!

  Montaż paneli fotowoltaicznych Ełk

  Erato Energy to zespół ekspertów w zakresie fotowoltaiki. Zapewniamy kompleksową obsługę każdego klienta i przygotowujemy instalację, które w pełni wykorzystują moc słońca. Skontaktuj się z nami, zamów bezpłatną wycenę i zacznij oszczędzać. Zapraszamy!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt