fbpx

Fotowoltaika
Elbląg

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Instalacja fotowoltaiczna w Elblągu? To rozwiązanie, które może obniżyć Twoje rachunki za prąd nawet o 90%, i to na ponad 25 lat.

W województwie warmińsko-mazurskim panują bardzo dobre warunki dla instalacji fotowoltaicznych – średnie roczne nasłonecznienie przekracza wartości uzyskiwane w innych rejonach w Polsce, co oznacza jeszcze lepsze uzyski.

Chcesz zainwestować w panele słoneczne w Elblągu lub okolicach? Zrób to z Erato Energy. Postaw na doświadczenie i jakość. Już teraz zgłoś się do nas po bezpłatną wycenę i dowiedz się, jak duże oszczędności czekają na Ciebie. Zapraszamy!

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Elbląg. Jak to działa?

  Panele fotowoltaiczne to najważniejszy komponent instalacji PV. To one trafiają na dach Twojego budynku (lub w niektórych przypadkach – bezpośrednio na grunt), aby produkować prąd z energii słonecznej. Trafia on następnie do inwertera, gdzie jest przekształcany tak, by można go było wykorzystać do zasilenia wszystkich urządzeń w domu czy firmie.

  Warunkiem koniecznym do działania instalacji fotowoltaicznej jest odpowiednia ekspozycja na Słońce – im jest go więcej, tym większą ilość prądu można wytworzyć. Dobrze zwymiarowana fotowoltaika pozwala zaspokoić w 100% zapotrzebowanie energetyczne budynku na cały rok. To możliwe, ponieważ wyprodukowane przez instalację fotowoltaiczną nadwyżki prądu w miesiącach wiosenno-letnich są magazynowane w sieci. Zimą, gdy słońca jest mniej, możesz z nich bezpłatnie skorzystać i nadal uniknąć opłat za prąd z zakładu energetycznego. Otrzymasz 0,7 lub 0,8 kWh z każdej przesłanej 1 kWh. To oznacza ogromne oszczędności!

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Elbląg – dlaczego warto?

  Zastanawiasz się, czy montaż instalacji fotowoltaicznej w Elblągu to dobre rozwiązanie? Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak! Jeśli rachunki za prąd zaczynają Ci coraz bardziej doskwierać, fotowoltaika pozwoli Ci się ich pozbyć i produkować własną, darmową energię elektryczną.

  • Produkcja własnej, darmowej energii elektrycznej – dobrze zwymiarowane panele fotowoltaiczne dostarczą dokładnie tyle prądu, ile potrzebuje Twój domu czy siedziba firmy. Dzięki temu nie będziesz się już musiał przejmować ciągłymi podwyżkami stawek prądu w Polsce.
  • Oszczędności przez cały rok – Twoje rachunki za prąd spadną nawet o 90, co przełoży się na ogromne zyski w perspektywie kilku dekad.
  • Zwrot z inwestycji w 5-7 lat – koszt montażu instalacji fotowoltaicznej, choć wydaje się wysoki, bardzo szybko się zwraca, a korzyści z eksploatacji systemu czerpiesz przez minimum 25 lat. To czysty zysk!
  • Wygodna obsługa – instalacja fotowoltaiczna pracuje bezobsługowo. Nie musisz robić nic, aby zapewnić sobie stały dostęp do energii elektrycznej. Wymiana energii elektrycznej z siecią również następuje automatycznie, a Ty możesz monitorować cały proces.
  • Bez skomplikowanych formalności – montaż instalacji fotowoltaicznej nie wiąże się z koniecznością uzyskiwania pozwoleń. Kluczowa formalność, którą trzeba dopełnić, to wysłanie wniosku o bezpłatną wymianę licznika na dwukierunkowy. Pomożemy Ci w tym!

  Fotowoltaika to mądra inwestycja na przyszłość, która pozwoli Ci uniknąć konsekwencji podwyżek cen elektryczności. Dowiedz się już dziś, czy istnieje możliwość zamontowania paneli fotowoltaicznych na Twoim dachu. Zapraszamy!

   

  Fotowoltaika Elbląg dofinansowanie, dotacje dopłaty

  Instalacja fotowoltaiczna oznacza pokaźną inwestycję finansową. Jest jednak dobra wiadomość – także w Elblągu i innych miejscowościach w województwie warmińsko-mazurskim możesz liczyć na korzystne dotacje do fotowoltaiki, które zmniejszają koszt instalacji. Skorzystaj z:

  • programu Mój Prąd, który pozwoli uzyskać do 5 000 zł na instalację paneli fotowoltaicznych,
  • program Czyste Powietrze – pozwala uzyskać do 37 tys. zł bezzwrotnej dotacji przy połączeniu inwestycji w instalacje PV z montażem pompy ciepła lub innego ekologicznego systemu ogrzewania,
  • ulgi termomodernizacyjnej, dzięki której wydatek na montaż fotowoltaiki odliczysz od podatku PIT,
  • lokalnych programów dofinansowań samorządowych – sprawdź, jakie możliwości w tym zakresie daje obecnie Elbląg. Sytuacja zmienia się dynamicznie!

  Erato Energy pomoże Ci w pozyskaniu dofinansowania na systemy PV. Z nami cały proces przebiegnie prosto i komfortowo. Ułatwimy Ci również uzyskanie korzystnego finansowania na zakup systemu o odpowiedniej mocy. Miesięczna rata może nie przekroczyć sumy obecnie płaconych rachunków za prąd. Zobacz, jakie to proste!

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  Jak wygląda instalacja fotowoltaiki krok po kroku? Zobacz, jak wygląda to w Erato Energy!

  1. Wykonujemy bezpłatną wycenę – sprawdzamy warunki techniczne do przeprowadzenia inwestycji oraz dokonujemy obliczenia optymalnej mocy ogniw fotowoltaicznych. Na tej podstawie dowiesz się, jaki będzie koszt wykonania instalacji w Twoim budynku.
  2. Przygotowujemy projekt instalacji i dobieramy komponenty – korzystamy wyłącznie z wysokiej jakości paneli oraz inwerterów uznanych na rynku wytwórców. To gwarancja utrzymania mocy instalacji przez długie lata.
  3. Przeprowadzamy Cię przez wszystkie formalności –związane z wymianą licznika w ZE, jak również uzyskania finansowania na instalację.
  4. Wykonujemy montaż – instalujemy panele na dachu oraz podłączamy pozostałe komponenty. Najczęściej prace zajmują nam tylko 1 dzień i są mało inwazyjne. Realizujemy je w dogodnym dla Ciebie terminie.

  Gotowe! Teraz możesz się cieszyć darmowym prądem i niskimi rachunkami.

  Montaż paneli fotowoltaicznych Elbląg

  Jakość pracy fotowoltaiki zależy w dużej mierze od rzetelności wykonania całej usługi – od projektowania i dobrania komponentów, których ogniwa mają odpowiednią moc, aż po montaż. Tylko prawidłowe wykonanie prac gwarantuje, że popłynie do Ciebie energia dopasowana do indywidualnych potrzeb energetycznych: bezpiecznie i bez zakłóceń. Dlatego powierz wykonanie systemu PV w ręce naszej firmy.

  Chcesz wiedzieć, jaka jest nasza oferta? Skontaktuj się już teraz!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt