fbpx

Fotowoltaika
Chełm

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Zapotrzebowanie na prąd jest coraz większe i nie dotyczy to wyłącznie dużych przedsiębiorstw, trend ten zauważają również prywatni użytkownicy.

Odbija się to na comiesięcznych rachunkach, dlatego rośnie zainteresowanie instalacją fotowoltaiczną, pozwalającą na pozyskanie taniego prądu ze źródła odnawialnego – czyli promieni słonecznych. W województwie lubelskim (również Chełm) fotowoltaika ma szansę stać się jeszcze bardziej dostępna dzięki ofercie firmy Erato Energy. Już dziś przekonaj się, co możemy Ci zaoferować!

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Chełm. Jak to działa?

  Instalacja fotowoltaiczna to złożony system, który jest w stanie pozyskać energię ze słońca i przekształcić ją w prąd płynący w gniazdkach. Nie byłoby to możliwe bez ogniw fotowoltaicznych zbudowanych z płytek krzemowych. To właśnie tam dochodzi do zjawiska fotoelektrycznego (fotowoltaicznego) skutkującego powstaniem prądu stałego. Aby mógł on służyć do zasilania domowych urządzeń, konieczna jest praca inwertera przekształcającego go w prąd zmienny.

  Aby panele fotowoltaiczne spełniały swoją rolę, potrzebują słońca – z powodzeniem mogą pracować również w zimie, przy niskich temperaturach, pod warunkiem, że nie zalega na nich warstwa śniegu. Najczęściej są montowane na dachu budynku, ale jeśli jego konstrukcja na to nie pozwala, bądź nasłonecznienie jest zbyt małe, specjaliści mogą rekomendować umieszczenie fotowoltaiki na gruncie.

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Chełm – dlaczego warto?

  Promienie słoneczne dostępne są dla każdego i za darmo, dlatego nie powinno dziwić rosnące zainteresowanie fotowoltaiką. Dzięki możliwościom dofinansowania panele fotowoltaiczne stają się coraz bardziej dostępne. Rośnie również świadomość korzyści, jakie przynosi ich instalacja.

  • Nowoczesna, ekologiczna technologia – w Chełmie coraz większa grupa mieszkańców chce inwestować w fotowoltaikę, by pozyskiwać energię bez szkody dla środowiska. Instalacja paneli podnosi również cenę nieruchomości.
  • Oszczędności na comiesięcznych rachunkach – rosnące ceny prądu dostarczanego przez firmy energetyczne skłaniają do poszukiwania alternatywy w postaci samodzielnie wytwarzanej energii. Dzięki instalacji fotowoltaicznej można znacząco obniżyć koszty eksploatacji domu.
  • Możliwość dofinansowania inwestycji – warto korzystać z możliwości jakie dają rządowe i samorządowe programy. Oferujemy pomoc w pozyskaniu dotacji, dzięki czemu stanie się ona jeszcze bardziej opłacalna.
  • Bezobsługowe użytkowanie – na co dzień nie musimy martwić się pracą paneli fotowoltaicznych i falownika, widzimy tylko ich efekt w postaci energii elektrycznej, z której możemy swobodnie korzystać.

  Nasi klienci w Chełmie mogą przekonać się, jak montaż instalacji fotowoltaicznej wpłynie na codzienne funkcjonowanie ich domu lub firmy. Dostęp do taniej energii oznacza oszczędności i poczucie swobody na lata.

   

  Fotowoltaika Chełm dofinansowanie, dotacje, dopłaty

  Zainteresowanie klientów wzbudza nie tylko obietnica długofalowych oszczędności, ale także możliwość uzyskania dofinansowania instalacji fotowoltaicznej. Do programów cieszących się największą popularnością, należą:

  • Mój Prąd – od 2019 roku pozwala uzyskać prywatnym inwestorom jednorazową dotację wynoszącą 5 tyś. zł.
  • Czyste Powietrze - to kolejna forma bezzwrotnej dotacji dla osób fizycznych – przyznawana przypadku połączenia z pompą ciepła.
  • Agroenergia – dedykowany rolnikom, którzy chcą zmodernizować swoje gospodarstwa,
  • Energia Plus – mogą z niego korzystać przedsiębiorcy, którzy chcą prowadzić swoją firmę w sposób bardziej ekologiczny.

  Fotowoltaika w Chełmie nie musi być droga! Nasi doradcy pomogą obniżyć koszt instalacji dzięki możliwością, jakie dają rządowe i samorządowe dotacje. Inwestycja w OZE to aktualnie ważny punkt w polityce energetycznej państwa, dlatego warto wykorzystać nadarzającą się okazję.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  Wiemy, że inwestycja w panele fotowoltaiczne wiąże się z wieloma wątpliwościami. Chcemy płynnie przeprowadzić Cię przez ten proces i pomóc w dopełnieniu wszystkich formalności. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, ale współpraca z Erato Energy ma swoje stałe punkty:

  1. Bezpłatna wycena przygotowania na podstawie danych o zużyciu prądu przez gospodarstwo domowe – dopiero gdy poznamy potrzeby rodziny, możemy zaproponować optymalne rozwiązanie.
  2. Propozycja projektu, który powstaje z uwzględnieniem takich czynników jak nachylenie dachu oraz jego orientacja lub zakłada montaż fotowoltaiki na gruncie, jeśli to rozwiązanie pozwoli bardziej wydajnie pozyskiwać energię elektryczną.
  3. Montaż fotowoltaiki zgodnie z przygotowaną koncepcją. Nasi pracownicy działają w Chełmie i okolicach zapewniając najwyższą jakość usług.
  4. Pomoc w zgłoszeniu instalacji dostawcy prądu oraz skompletowaniu dokumentów niezbędnych do uzyskania dotacji np. z programu Mój Prąd.
  5. Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny – jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości związane z działaniem instalacji fotowoltaicznej, chętnie na nie odpowiemy!

  Panele fotowoltaiczne to inwestycja na lata, warto powierzyć jej wykonanie sprawdzonej firmie – nasza oferta i warunki współpracy na pewno odpowiedzą na większość Twoich potrzeb!

  Montaż paneli fotowoltaicznych Chełm

  Nowoczesna technologia, która pomaga chronić naturalne zasoby planety i daje niezależność energetyczną jest teraz dostępna dla osób mieszkających w Chełmie i okolicach. Erato Energy przygotuje instalację fotowoltaiczną dopasowaną do Twoich potrzeb i pomoże w dopełnieniu wszystkich formalności. Zapraszamy do kontaktu już dziś!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt