fbpx

Fotowoltaika
Bydgoszcz

 

Montaż instalacji fotowoltaicznej to inwestycja, która pozwoli Ci uwolnić się od podwyżek prądu na co najmniej 25 lat. Obniż swoje rachunki za energię elektryczną nawet o 90% i zainwestuj w ekologiczne i bezpieczne źródło. Na terenie Bydgoszczy i okolic średni roczny poziom nasłonecznienia wynosi 1100 kWh/kWp. To sprawia, że dobrze zwymiarowane i wykonane instalacje fotowoltaiczne zaspokajają nawet 100% zapotrzebowania energetycznego budynku.

Jeśli chcesz zainwestować w panele fotowoltaiczne na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, zrób to z doświadczonymi fachowcami. Erato Energy zaprasza do współpracy. Zgłoś się do nas po darmową wycenę i dowiedz, jak szybko popłynie do Ciebie darmowy prąd. Wypełnij formularz kontaktowy już teraz!

Zapytaj o wycenę


  DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O FOTOWOLTAICE


  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  Czytaj o fotowoltaice

  Panele fotowoltaiczne Bydgoszcz. Jak to działa?

  Montaż instalacji fotowoltaicznej sprawia, że możesz produkować darmowy prąd korzystając z energii dostarczanej przez promienie słoneczne.

  Ogniwa fotowoltaiczne są wykonane z kryształów krzemu, w którym pod wpływem działania światła dochodzi do produkcji prądu. W kolejnym etapie trafia on do inwertera i uzyskuje parametry, które pozwalają bezpiecznie wykorzystać tę energię do zasilania domowych czy firmowych urządzeń oraz instalacji. Cały system działa bez zarzutu i bezobsługowo. To prostsze niż myślisz!

  Chociaż nasłonecznienie w Bydgoszczy zmienia się w ciągu roku – promieni słonecznych jest więcej wiosną i latem, a mniej jesienią i zimą – Ty na tym nie tracisz. Jako prosument, czyli osoba korzystająca z instalacji fotowoltaicznej o mocy od 1 kWp do 50 kWp, możesz magazynować nadwyżki energii pozyskanej przez panele fotowoltaiczne w zakładzie energetycznym. Rozliczysz je na korzystnych zasadach net-meteringu i odzyskasz bezpłatnie 70 lub 80% tego, co przesłałeś do sieci. Wszystko dzieje się automatycznie, a rachunki za prąd spadają.


  Instalacje fotowoltaiczne Bydgoszcz – dlaczego warto?

  Zastanawiasz się, czy montaż instalacji fotowoltaicznych w Bydgoszczy jest rzeczywiście opłacalny? Jak najbardziej tak! Poznaj najważniejsze korzyści, które przyniesie Ci ta decyzja.

  • Panele słoneczne to rozwiązanie na ponad 25 lat – z darmowej energii będziesz korzystać nawet przez 30 lat lub więcej, a zwrot z inwestycji nastąpi znacznie wcześniej, już po ok. 5-7 latach. W ten sposób uwolnisz się od podwyżek cen energii i przestaniesz przepłacać za prąd.
  • Montaż paneli słonecznych nie wymaga dopełniania skomplikowanych formalności – związane z tym obowiązki sprowadzają się do złożenia do zakładu energetycznego wniosku o bezpłatną wymianę licznika na dwukierunkowy. Pomożemy Ci w jego przygotowaniu.
  • Fotowoltaika pracuje bezobsługowo – proces produkcji energii elektrycznej oraz jej magazynowania i odbioru odbywają się automatycznie. Ty nie musisz na bieżąco doglądać systemu, ale możesz monitorować, ile energii generuje i jakie są Twoje bieżące zyski.
  • Montaż instalacji fotowoltaicznych jest prosty – potrzeba tylko trochę przestrzeni na dachu Twojego domu i miejsca na umieszczenie inwertera. Eksperci Erato Energy zamontują fotowoltaikę nawet w ciągu 1 dnia. Prosto, szybko i wygodnie.

  Już teraz zyskaj większą niezależność energetyczną i dostarcz do swojego domu darmową energię elektryczną. Profesjonalny i dobrze zwymiarowany system zapewni ilość prądu dopasowaną do Twojego zapotrzebowania energetycznego teraz i w przyszłości!

  MASZ PYTANIA?


  Skontaktuj się z nami, a my odpowiemy na Twoje pytania,
  w razie wątpliwości bądź w celu poszerzenia wiedzy na temat naszych usług.


  +48 22 299 10 70

  Dofinansowanie, dotacje, dopłaty fotowoltaika Bydgoszcz

  Jeśli chcesz skorzystać z fotowoltaiki w Bydgoszczy, możesz liczyć na różne formy dofinansowania tej inwestycji. Zobacz, z jakich dotacji i innych form wsparcia możesz skorzystać!

  • Rządowy program Mój Prąd – w budżecie państwa jest na niego przeznaczona kwota ponad miliarda złotych. Twoja instalacja fotowoltaiczna może zostać z niego dofinansowana sumą 5 000 zł.
  • Ulga termomodernizacyjna – odlicz wydatki na profesjonalny montaż instalacji fotowoltaicznej od podatku PIT i uzyskaj korzystny zwrot.
  • Program Czyste Powietrze – daje możliwość uzyskania do 30 lub 37 tys. zł bezzwrotnej dotacji. Otrzymaj ją, łącząc inwestycję w fotowoltaikę z montażem pompy ciepła lub innego ekologicznego systemu ogrzewania.

  Dodatkowo możesz sprawdzić możliwości dofinansowania fotowoltaiki w Bydgoszczy w ramach lokalnych programów samorządowych. Nowe opcje pojawiają się co kilka miesięcy!

  Pamiętaj: eksperci Erato Energy pomogą Ci uzyskać dofinansowanie. Postaw na nasze doświadczenie w dopełnianiu wszystkich formalności na najwyższym poziomie!

  FINANSOWANIE


  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  Sprawdź finansowanie

  Etapy współpracy z Erato Energy

  Jak wygląda montaż fotowoltaiki krok po kroku? Nasz zespół towarzyszy Ci na każdym etapie – aż po uruchomienie instalacji.

  1. Bezpłatna wycena – poinformuj nas, że interesuje Cię fotowoltaika w Bydgoszczy. Wykonamy wstępny audyt energetyczny oraz sprawdzimy warunki techniczne do tego, aby powstała instalacja. Na tej podstawie dowiesz się, ile będzie kosztował dobrej jakości system.
  2. Projekt instalacji – wykonamy go szczegółowo i dobierzemy wszystkie elementy systemu, począwszy od paneli i inwertera, przez osprzęt i zabezpieczenia. Stawiamy wyłącznie ma markowy sprzęt produkowany przez renomowane firmy.
  3. Formalności – nasz zespół pomoże Ci w kontaktach z zakładem energetycznym, w pozyskaniu dotacji, a także korzystnego finansowania pożyczki na fotowoltaikę. To wszystko w ramach jednej usługi.
  4. Instalacja fotowoltaiki – zamontujemy zarówno panele na dachu, jak i pozostałe komponenty systemu zgodnie z zasadami dobrych praktyk i obowiązującymi normami.
  5. Uruchomienie instalacji – moment, w którym fotowoltaika zaczyna produkować prąd to chwila, w której inwestycja jest zakończona.

  Cały proces przebiegnie szybko, bezpiecznie i w przyjaznej atmosferze.

  Montaż paneli fotowoltaicznych Bydgoszcz

  Chcesz zainwestować w instalację fotowoltaiczną? Koniecznie sprawdź naszą ofertę! Jesteśmy partnerem z wieloletnim doświadczeniem na rynku i obsługujemy zarówno Klientów indywidualnych, jak i firmy. Zrealizujemy Twój projekt od A do Z – tak, abyś uzyskał dostęp do wydajnych systemów fotowoltaicznych i technologii dopasowanych do zapotrzebowania energetycznego.

  Zgłoś się do nas i zacznij korzystać z możliwości, jakie daje fotowoltaika. Działamy na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego.

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!