fbpx

Fotowoltaika
Bydgoszcz

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Montaż instalacji fotowoltaicznej to inwestycja, która pozwoli Ci uwolnić się od podwyżek prądu na co najmniej 25 lat. Obniż swoje rachunki za energię elektryczną nawet o 90% i zainwestuj w ekologiczne i bezpieczne źródło.

Na terenie Bydgoszczy i okolic średni roczny poziom nasłonecznienia wynosi 1100 kWh/kWp. To sprawia, że dobrze zwymiarowane i wykonane instalacje fotowoltaiczne zaspokajają nawet 100% zapotrzebowania energetycznego budynku.

Jeśli chcesz zainwestować w panele fotowoltaiczne na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, zrób to z doświadczonymi fachowcami. Erato Energy zaprasza do współpracy. Zgłoś się do nas po darmową wycenę i dowiedz, jak szybko popłynie do Ciebie darmowy prąd. Wypełnij formularz kontaktowy już teraz!

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Bydgoszcz. Jak to działa?

  Montaż instalacji fotowoltaicznej sprawia, że możesz produkować darmowy prąd korzystając z energii dostarczanej przez promienie słoneczne.

  Ogniwa fotowoltaiczne są wykonane z kryształów krzemu, w którym pod wpływem działania światła dochodzi do produkcji prądu. W kolejnym etapie trafia on do inwertera i uzyskuje parametry, które pozwalają bezpiecznie wykorzystać tę energię do zasilania domowych czy firmowych urządzeń oraz instalacji. Cały system działa bez zarzutu i bezobsługowo. To prostsze niż myślisz!

  Chociaż nasłonecznienie w Bydgoszczy zmienia się w ciągu roku – promieni słonecznych jest więcej wiosną i latem, a mniej jesienią i zimą – Ty na tym nie tracisz. Jako prosument, czyli osoba korzystająca z instalacji fotowoltaicznej o mocy od 1 kWp do 50 kWp, możesz magazynować nadwyżki energii pozyskanej przez panele fotowoltaiczne w zakładzie energetycznym. Rozliczysz je na korzystnych zasadach net-meteringu i odzyskasz bezpłatnie 70 lub 80% tego, co przesłałeś do sieci. Wszystko dzieje się automatycznie, a rachunki za prąd spadają.

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Bydgoszcz – dlaczego warto?

  Zastanawiasz się, czy montaż instalacji fotowoltaicznych w Bydgoszczy jest rzeczywiście opłacalny? Jak najbardziej tak! Poznaj najważniejsze korzyści, które przyniesie Ci ta decyzja.

  • Panele słoneczne to rozwiązanie na ponad 25 lat – z darmowej energii będziesz korzystać nawet przez 30 lat lub więcej, a zwrot z inwestycji nastąpi znacznie wcześniej, już po ok. 5-7 latach. W ten sposób uwolnisz się od podwyżek cen energii i przestaniesz przepłacać za prąd.
  • Montaż paneli słonecznych nie wymaga dopełniania skomplikowanych formalności – związane z tym obowiązki sprowadzają się do złożenia do zakładu energetycznego wniosku o bezpłatną wymianę licznika na dwukierunkowy. Pomożemy Ci w jego przygotowaniu.
  • Fotowoltaika pracuje bezobsługowo – proces produkcji energii elektrycznej oraz jej magazynowania i odbioru odbywają się automatycznie. Ty nie musisz na bieżąco doglądać systemu, ale możesz monitorować, ile energii generuje i jakie są Twoje bieżące zyski.
  • Montaż instalacji fotowoltaicznych jest prosty – potrzeba tylko trochę przestrzeni na dachu Twojego domu i miejsca na umieszczenie inwertera. Eksperci Erato Energy zamontują fotowoltaikę nawet w ciągu 1 dnia. Prosto, szybko i wygodnie.

  Już teraz zyskaj większą niezależność energetyczną i dostarcz do swojego domu darmową energię elektryczną. Profesjonalny i dobrze zwymiarowany system zapewni ilość prądu dopasowaną do Twojego zapotrzebowania energetycznego teraz i w przyszłości!

   

  Dofinansowanie, dotacje, dopłaty fotowoltaika Bydgoszcz

  Jeśli chcesz skorzystać z fotowoltaiki w Bydgoszczy, możesz liczyć na różne formy dofinansowania tej inwestycji. Zobacz, z jakich dotacji i innych form wsparcia możesz skorzystać!

  • Rządowy program Mój Prąd – w budżecie państwa jest na niego przeznaczona kwota ponad miliarda złotych. Twoja instalacja fotowoltaiczna może zostać z niego dofinansowana sumą 5 000 zł.
  • Ulga termomodernizacyjna – odlicz wydatki na profesjonalny montaż instalacji fotowoltaicznej od podatku PIT i uzyskaj korzystny zwrot.
  • Program Czyste Powietrze – daje możliwość uzyskania do 30 lub 37 tys. zł bezzwrotnej dotacji. Otrzymaj ją, łącząc inwestycję w fotowoltaikę z montażem pompy ciepła lub innego ekologicznego systemu ogrzewania.

  Dodatkowo możesz sprawdzić możliwości dofinansowania fotowoltaiki w Bydgoszczy w ramach lokalnych programów samorządowych. Nowe opcje pojawiają się co kilka miesięcy!

  Pamiętaj: eksperci Erato Energy pomogą Ci uzyskać dofinansowanie. Postaw na nasze doświadczenie w dopełnianiu wszystkich formalności na najwyższym poziomie!

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  Jak wygląda montaż fotowoltaiki krok po kroku? Nasz zespół towarzyszy Ci na każdym etapie – aż po uruchomienie instalacji.

  1. Bezpłatna wycena – poinformuj nas, że interesuje Cię fotowoltaika w Bydgoszczy. Wykonamy wstępny audyt energetyczny oraz sprawdzimy warunki techniczne do tego, aby powstała instalacja. Na tej podstawie dowiesz się, ile będzie kosztował dobrej jakości system.
  2. Projekt instalacji – wykonamy go szczegółowo i dobierzemy wszystkie elementy systemu, począwszy od paneli i inwertera, przez osprzęt i zabezpieczenia. Stawiamy wyłącznie ma markowy sprzęt produkowany przez renomowane firmy.
  3. Formalności – nasz zespół pomoże Ci w kontaktach z zakładem energetycznym, w pozyskaniu dotacji, a także korzystnego finansowania pożyczki na fotowoltaikę. To wszystko w ramach jednej usługi.
  4. Instalacja fotowoltaiki – zamontujemy zarówno panele na dachu, jak i pozostałe komponenty systemu zgodnie z zasadami dobrych praktyk i obowiązującymi normami.
  5. Uruchomienie instalacji – moment, w którym fotowoltaika zaczyna produkować prąd to chwila, w której inwestycja jest zakończona.

  Cały proces przebiegnie szybko, bezpiecznie i w przyjaznej atmosferze.

  Montaż paneli fotowoltaicznych Bydgoszcz

  Chcesz zainwestować w instalację fotowoltaiczną? Koniecznie sprawdź naszą ofertę! Jesteśmy partnerem z wieloletnim doświadczeniem na rynku i obsługujemy zarówno Klientów indywidualnych, jak i firmy. Zrealizujemy Twój projekt od A do Z – tak, abyś uzyskał dostęp do wydajnych systemów fotowoltaicznych i technologii dopasowanych do zapotrzebowania energetycznego.

  Zgłoś się do nas i zacznij korzystać z możliwości, jakie daje fotowoltaika. Działamy na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego.


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt