fbpx

Fotowoltaika
Busko-Zdrój

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Coraz częściej w całej Polsce możemy zobaczyć panele fotowoltaiczne. W Busku-Zdroju są one szczególnie opłacalne – na terenie województwa świętokrzyskiego warunki do pracy instalacji fotowoltaicznych są wyjątkowo korzystne.

To prosty sposób na darmowy prąd dla Twojego domu lub firmy. Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie fotowoltaiki w Busku-Zdroju i okolicach dla klientów indywidualnych i biznesowych. Zacznij produkować ekologiczną energię elektryczną we własnym zakresie i ciesz się znaczną redukcją kosztów utrzymania budynku!

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Busko-Zdrój – jak to działa?

  Panele fotowoltaiczne służą do produkcji energii elektrycznej z wykorzystaniem energii Słońca. W praktyce systemy te opierają się o zjawisko fotoelektryczne. Gdy na ogniwa, zbudowane z płytek krzemowych, padają fotony, dochodzi do wybicia elektronu, czyli powstaje prąd o napięciu stałym. Następnie inwerter przekształca go na zmienny, z którego możesz korzystać w budynku.

  Co istotne, instalacja fotowoltaiczna nie wymaga wysokiej temperatury do swojej pracy. Liczy się nasłonecznienie. Z tego powodu latem powstają nadwyżki energii, którą trudno wykorzystać. Gospodarstwa domowe jako prosumenci mogą oddawać je do sieci energetycznej, by następnie przez rok od zakończenia okresu rozliczeniowego całkowicie bezpłatnie odebrać 80% lub 70% oddanego prądu, w zależności od wielkości instalacji. To sprawia, że fotowoltaika jest opłacalna przez cały rok!

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Busko-Zdrój – dlaczego warto?

  Wiele osób w całej Polsce przekonało się już, jak opłacalnym rozwiązaniem jest fotowoltaika. Busko-Zdrój cieszy się szczególnie korzystnym nasłonecznieniem. Jakie są zalety takiej inwestycji? Przede wszystkim – znacznie niższe rachunki za prąd! Odpowiednio zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna pokrywa nawet 100% zużycia prądu. To oznacza, że rachunki spadają o około 90%, czyli do nawet kilku złotych - a więc samych kosztów stałych. Warto wymienić także inne zalety fotowoltaiki:

  • Instalacja jest całkowicie bezobsługowa i zautomatyzowana. Warto, choć nie trzeba, myć panele fotowoltaiczne dwa razy do roku, by zwiększyć ich wydajność.
  • Inwestycja zwraca się najczęściej w ciągu 5-7 lat.
  • Fotowoltaika nie spala surowców ani nie emituje szkodliwych związków do atmosfery. Instalacje fotowoltaiczne są zdecydowanie bardziej przyjazne dla środowiska niż konwencjonalne źródła energii.
  • Uniezależniasz się od podwyżek cen prądu.
  • Warto wiedzieć, że inwestycja może zostać sfinansowana częściowo z jednego z wielu krajowych programów wsparcia.
  • Jeśli połączysz fotowoltaikę z pompą ciepła, będziesz mógł cieszyć się całkowicie darmowym prądem i ogrzewaniem!

  Niezależność energetyczna jest na wyciągnięcie ręki. Skontaktuj się z nami, by dowiedzieć się więcej!

   

  Fotowoltaika dofinansowanie, dotacje, dopłaty – Busko-Zdrój

  Fotowoltaika jako jedno z odnawialnych źródeł energii jest szczególnie korzystna dla środowiska. Z tego powodu na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej można uzyskać dofinansowanie. Mamy dobre wieści dla osób, które interesuje fotowoltaika – Busko-Zdrój także jest objęte regionalnymi programami województwa świętokrzyskiego. Warto skontaktować się z urzędem miasta, by dowiedzieć się więcej na temat planowanych naborów. Możesz również skorzystać z wybranego krajowego programu:

  • Mój Prąd – dofinansowania do mikroinstalacji dla gospodarstw domowych w kwocie 5 tysięcy złotych.
  • Czyste Powietrze – dotacje w wysokości 5 tysięcy złotych do mikroinstalacji dla gospodarstw domowych. Ponadto program obejmuje też dofinansowania do pomp ciepła.
  • Agroenergia – dotacje dla rolników do 800 tysięcy złotych.
  • Energia Plus – dofinansowania dla firm do 3,9 miliona złotych lub preferencyjne pożyczki do 300 milionów złotych.

  Możesz także odliczyć koszt montażu paneli od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej według stawki, zgodnie z którą się rozliczasz do kwoty 53 tysięcy złotych.

  Gwarantujemy wsparcie podczas sporządzania wniosków! Mamy doświadczenie w pozyskiwaniu środków dla naszych klientów.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  W jaki sposób przeprowadzamy montaż instalacji fotowoltaicznych?

  • Pierwszy krok to bezpłatna wycena. Ustalamy szacunkowe zużycie energii elektrycznej i na tej podstawie określamy prawdopodobny koszt stworzenia instalacji fotowoltaicznej.
  • Gdy zaakceptujesz naszą propozycję, przeprowadzamy audyt. Precyzyjnie określamy zapotrzebowanie energetyczne, bierzemy pod uwagę urządzenia, z których korzystasz, sprawdzamy, czy bardziej wydajne będzie umieszczenie instalacji na dachu czy na gruncie. Ty z kolei możesz wybrać samodzielnie komponenty – gwarantujemy doradztwo.
  • Następnie przeprowadzamy montaż paneli fotowoltaicznych. Odtąd Twój budynek będzie zasilany w darmowy prąd. Zgłaszamy instalację do zakładu energetycznego, który w ciągu miesiąca zamontuje u Ciebie licznik dwukierunkowy.

  Tylko trzy kroki dzielą Cię od czerpania prądu z energii Słońca!

  Montaż paneli fotowoltaicznych Busko-Zdrój

  Fotowoltaika nie ma dla nas tajemnic. W samym 2020 roku przeprowadziliśmy ponad 3 tysiące realizacji w całej Polsce. Nasze doświadczenie i fachowa wiedza pozwalają nam proponować rozwiązania, gwarantujące maksymalną wydajność – dla domu, rolnika i firmy. Korzystamy ze sprawdzonych komponentów, o których niezawodności mieliśmy możliwość się przekonać. Proponujemy Ci także bezpłatną, niezobowiązującą wycenę, dzięki której poznasz szacunkowy koszt inwestycji. Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt