fbpx

Fotowoltaika
Brodnica

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Inwestycje w odnawialne źródła energii elektrycznej są coraz łatwiej dostępne i coraz bardziej potrzebne. Wśród nich na czoło zdecydowanie wysuwa się fotowoltaika.

Brodnica jest zaś jednym z miast, w którym coraz częściej można zaobserwować panele słoneczne tworzące przydomowe instalacje. To jednak nie tylko kwestia ekologii! Montaż instalacji fotowoltaicznej to przede wszystkim szereg korzyści dla inwestora, na czele z tymi finansowymi. Obniżka rachunków za prąd nawet o 90% brzmi ciekawie? Dowiedz się więcej!

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Brodnica. Jak to działa?

  Instalacje fotowoltaiczne montuje się w celu produkcji ekologicznej, odnawialnej energii elektrycznej. Wykorzystuje się do tego promienie słoneczne. Padając na ogniwa fotowoltaiczne, z których zbudowane są panele, pozwalają one na produkcję prądu stałego, który jest następnie przetwarzany przez inwerter na prąd przemienny i przekazywany bezpośrednio do instalacji elektrycznej budynku.

  Brzmi kusząco? Warto wspomnieć, że energia z paneli słonecznych jest całkowicie darmowa. Dzięki podpisaniu umowy prosumenckiej z zakładem energetycznym można zaś oddawać jej nadwyżki (powstające często w okresie letnim) do sieci, a następnie odbierać je wówczas, gdy instalacja fotowoltaiczna produkuje prąd w zbyt małych ilościach w kontekście aktualnego zapotrzebowania.

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Brodnica – dlaczego warto?

  Popularność instalacji fotowoltaicznych drastycznie wzrosła w ostatnich latach. Wystarczy jednak przyjrzeć się liście korzyści z inwestycji w panele, by przestać się dziwić. Fotowoltaika to bowiem:

  • duże oszczędności – dzięki dobrze dobranej i zamontowanej instalacji fotowoltaicznej można obniżyć rachunki za prąd niemal do zera;
  • niezależność – panele fotowoltaiczne produkujące Twoją własną energię elektryczną sprawią, że przestaniesz się bać podwyżek ceny prądu;
  • ekologia – fotowoltaika wyprodukuje dla Ciebie energię ekologiczną i odnawialną, a ponadto przyczyni się do poprawy jakości powietrza w Brodnicy;
  • bezobsługowość – paneli fotowoltaicznych nie trzeba serwisować; instalacja nie generuje też kosztów utrzymania;
  • wydajność – parametry nowoczesnych instalacji fotowoltaicznych zapewnią Ci prąd nawet zimą i podczas niepogody;
  • trwałość – montaż instalacji fotowoltaicznej to inwestycja na długie lata, w dodatku taka, która przez cały okres użytkowania zapewnia oszczędności;
  • szybki zwrot kosztów – obecnie montaż instalacji zwraca się większości inwestorów po ok. 6-7 latach.

  Warto również zwrócić uwagę na uniwersalność fotowoltaiki. Obecnie może z niej korzystać niemal każdy. Własna produkcja energii jest dostępna dla osób prywatnych, a także gospodarstw rolnych i firm. Każdy z tych podmiotów ma również szansę na dofinansowanie, które sprawia, że fotowoltaika jeszcze szybciej zapewni Ci czysty zysk.

   

  Dofinansowanie, dotacje, dopłaty fotowoltaika Brodnica

  Dofinansowanie instalacji fotowoltaicznej ułatwia inwestycję oraz przyspiesza zwrot kosztów. Dostępnych jest wiele programów oferujących bezzwrotne dotacje lub preferencyjne kredyty dla osób zainteresowanych montażem paneli słonecznych. Warto zwrócić uwagę szczególnie na programy:

  • „Mój Prąd” – pozwalający uzyskać 5 tys. zł na fotowoltaikę; dostępny dla prywatnych inwestorów w Brodnicy i całej Polsce;
  • „Energia Plus” – oferujący dotację do wysokości 85% kosztów kwalifikowanych; skierowany do firm;
  • „Agroenergia” – ułatwiający instalację fotowoltaiki rolnikom.
  • „Czyste Powietrze” – skierowany do osób inwestujących w wymianę pieca, ale pozwala również uzyskać bezzwrotną dotację na fotowoltaikę dla domu.

  Istnieją również programy lokalne – wiele z nich działa na terenie województwa kujawsko-pomorskiego i Brodnicy. Warto trzymać rękę na pulsie, by nie przegapić najatrakcyjniejszych okazji. Możesz również skorzystać z naszych usług! Chętnie pomożemy Ci nie tylko zbudować instalację fotowoltaiczną na najwyższym poziomie, ale również uzyskać najkorzystniejsze wsparcie finansowe.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  Dołącz do naszych klientów! Specjalnością Erato Energy jest właśnie fotowoltaika. Brodnica jest zaś jednym z miast, w których oferujemy swoje usługi. Współpraca z nami sprowadza się do kilku etapów:

  1. wstępnego kontaktu i wyceny – która jest szacunkowa i niezobowiązująca;
  2. przygotowania szczegółowego projektu i wyceny na podstawie audytu przeprowadzonego w domu lub siedzibie firmy klienta;
  3. montażu wykonywanego rękami naszej doświadczonej i dokładnej ekipy;
  4. przyłączenia do sieci, załatwienia formalności z dostawcą energii i uruchomienia fotowoltaiki;
  5. obsługi serwisowej – jeśli tylko pojawi się taka konieczność, jesteśmy do Twojej dyspozycji!

  Współpraca z nami to nie tylko sprawna, trwała fotowoltaika, ale również kompleksowe usługi. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru komponentów instalacji oraz wsparcie przy załatwianiu wszelkich formalności. Zapraszamy wszystkich klientów z Brodnicy!

  Montaż paneli fotowoltaicznych Brodnica

  Sprawna fotowoltaika to przede wszystkim dobre urządzenia i dobry projekt. Jeśli zależy Ci na jakości, sprawdź nasze usługi. Działamy na terenie Brodnicy i okolic, oferując swoją wiedzę, doświadczenie i prawdziwie kompleksowe wsparcie. Przygotujemy projekt instalacji, pomożemy w uzyskaniu dofinansowania, dopilnujemy prawidłowego montażu i załatwimy formalności. Zapewniamy gwarancję na wszystkie produkty i usługi. Dołącz do fotowoltaicznej rewolucji i ciesz się korzyściami, jakie daje własna instalacja!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt