fbpx

Fotowoltaika
Bielsk Podlaski

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Czy wiesz, że w okolicach Bielska Podlaskiego warunki do pracy instalacji fotowoltaicznej są szczególnie korzystne? To z kolei przekłada się na wyższą wydajność fotowoltaiki i większe oszczędności!

Ten prosty sposób na redukcję rachunków i darmową, ekologiczną energię cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Oferujemy kompleksowe usługi z zakresu montażu instalacji fotowoltaicznych w Bielsku Podlaskim i okolicach – dla domu i firmy. Zaufaj specjalistom – postaw na sprawdzone, wydajne rozwiązania i darmowy prąd!

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Bielsk Podlaski. Jak to działa?

  Panele fotowoltaiczne najczęściej umieszcza się na dachu, choć mogą zostać zamontowane także na gruncie. W jaki sposób jednak działają? Ich praca opiera się o zjawisko fotoelektryczne. Gdy na ogniwa fotowoltaiczne, wykonane z krzemu, padają fotony, następuje wybicie elektronu, czyli powstaje prąd stały. Inwerter przekształca go na prąd zmienny, a pozostałe urządzenia zapewniają stabilność instalacji. Fotowoltaika nie wymaga wysokiej temperatury. Liczy się nasłonecznienie. Latem jest ono szczególnie wysokie, zwłaszcza na terenie Bielska Podlaskiego, dlatego powstają nadwyżki energii elektrycznej. Gospodarstwa domowe jako prosumenci mogą oddawać do sieci nadmiar prądu. Następnie przez rok od zakończenia okresu rozliczeniowego mogą odebrać z sieci 80% lub 70% wyprodukowanej energii (w zależności od rozmiaru instalacji). W ten sposób Twój dom lub firma mogą cieszyć się darmową energią przez cały rok!

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Bielsk Podlaski – dlaczego warto?

  Co sprawia, że panele fotowoltaiczne stały się tak powszechnie wykorzystywanym rozwiązaniem, a nowe instalacje pojawiają się w niezwykłym tempie? Przede wszystkim chodzi o duże oszczędności. Jeśli moc instalacji zostanie poprawnie dobrana, Twoja domowa elektrownia słoneczna pokryje nawet 100% zużycia prądu. Ten aspekt oraz możliwość odbierania energii z sieci sprawia, że rachunki przez cały rok utrzymują się na zbliżonym poziomie. Sięgają nawet kilku złotych, czyli samych opłat stałych! Z jakich innych powodów warto zainwestować w instalację fotowoltaiczną?

  • Zwrot kosztów paneli słonecznych następuje najczęściej w ciągu 5-7 lat. Wynika to z wysokich, comiesięcznych oszczędności.
  • Instalacja fotowoltaiczna jest bezobsługowa. Przełączenie między poborem energii z sieci a jej wytwarzaniem następuje w pełni automatycznie. Warto, choć nie trzeba, pamiętać o myciu paneli słonecznych dwa razy do roku, co pozwala na zwiększenie wydajności instalacji.
  • Fotowoltaika to jedno z odnawialnych źródeł energii. Energia Słońca pada na naszą planetę nieprzerwanie – nie trzeba jej wydobywać i nie ulegnie wyczerpaniu. Instalacja fotowoltaiczna nie spala surowców i nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery.
  • Panele słoneczne są bardzo żywotne. Gwarancji na uzyski udziela się na 25 lat.
  • Jeśli połączysz pompę ciepła i panele fotowoltaiczne, będziesz mógł cieszyć się nie tylko darmowym prądem, ale także darmowym ogrzewaniem.
  • Fotowoltaika uniezależni Cię od planowanych podwyżek cen prądu.

  To tylko niektóre z powodów, dla których panele słoneczne stały się tak popularne, także w Bielsku Podlaskim. Te instalacje są naprawdę opłacalne!

   

  Fotowoltaika dofinansowanie, dotacje, dopłaty – Bielsk Podlaski

  Ze względu na to, jak przyjazna dla środowiska jest fotowoltaika, Bielsk Podlaski może korzystać z dotacji na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych. Warto spytać w urzędzie miasta lub gminy o to, na kiedy planowane są nabory na środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. To sprawi, że Twoja domowa elektrownia słoneczna będzie jeszcze tańsza! Możesz skorzystać także z wybranego z krajowych programów wsparcia:

  • Mój Prąd – 5 tysięcy złotych dofinansowania do instalacji fotowoltaicznej o mocy do 10 kWp dla domu.
  • Czyste Powietrze – dotacja w wysokości 5 tysięcy złotych do instalacji o mocy nieprzekraczającej 10 kWp dla gospodarstw domowych. W ramach programu możesz uzyskać także dofinansowanie do zakupu i montażu pompy ciepła.
  • Agroenergia– dofinansowania dla rolników do 800 tysięcy złotych.
  • Energia Plus – dotacje dla firm do 3,9 miliona złotych lub preferencyjne pożyczki do 300 milionów złotych.

  Ponadto koszty kwalifikowane związane z instalacją fotowoltaiczną możesz odliczyć od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej, zgodnie ze stawką, według której się rozliczasz - do 53 tysięcy złotych.

  Zapewniamy kompleksowe wsparcie podczas sporządzania niezbędnych wniosków. Mamy w tym doświadczenie – pomogliśmy już wielu naszym klientom!

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  Nasze usługi przebiegają w trzech prostych krokach:

  • Tworzymy bezpłatną wycenę, podczas której istotne jest szacunkowe określenie mocy instalacji, a co za tym idzie – kwotę inwestycji. Potrzebujemy dlatego informacji, ile energii przeciętnie zużywa budynek w ciągu roku.
  • Gdy zaakceptujesz naszą propozycję, przeprowadzamy szczegółowy audyt. Analizujemy zużycie prądu urządzeń, sprawdzamy, z jakiego systemu grzewczego korzysta budynek, weryfikujemy warunki słoneczne nieruchomości i możliwości montażu. Na tej podstawie tworzymy projekt. Ty z kolei możesz wybrać, z naszą pomocą, odpowiednie komponenty.
  • Następnie przeprowadzamy sprawny i bezpieczny montaż paneli fotowoltaicznych. Włączamy instalację – odtąd możesz korzystać z darmowego prądu. Zgłaszamy system do zakładu energetycznego, który w ciągu miesiąca zamontuje u Ciebie licznik dwukierunkowy.

  Dojeżdżamy do klientów w Bielsku Podlaskim i okolicach – jesteśmy elastyczni.

  Montaż paneli fotowoltaicznych Bielsk Podlaski

  Zależy Ci na tym, by zlecić montaż instalacji fotowoltaicznej specjalistom, którzy zapewnią jej najwyższą wydajność? Jesteś w dobrym miejscu. Wnikliwie przeprowadzamy audyt i montaż, dbając o każdy szczegół. Naszym zadaniem jest zagwarantowanie maksymalnych uzysków energii. Oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Proponujemy Ci także bezpłatną, niezobowiązującą wycenę, podczas której określimy szacunkowy koszt inwestycji. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo i dowiedz się więcej!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt