fbpx

Fotowoltaika
Biała Podlaska

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Mieszkańcy Białej Podlaskiej mogą wykorzystać nasłonecznienie swojego regionu i dzięki instalacji fotowoltaicznej produkować darmową energię elektryczną na potrzeby gospodarstw domowych i firm.

Na rynku pojawia się coraz więcej ofert montażu paneli słonecznych, jak zatem wybrać tę najlepszą? Zwracając się do Erato Energy masz pewność, że nasi specjaliści przedstawią projekt odpowiadający zapotrzebowaniu energetycznemu budynku. Posiadamy doświadczenie, dzięki któremu pomożemy Ci na każdym etapie inwestycji i rozwiejemy związane z nią wątpliwości.

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Biała Podlaska. Jak to działa?

  Zanim panele fotowoltaiczne znajdą się na dachu domu, jego właściciele poszukują informacji, jak wygląda produkcja własnego prądu? Dla całego procesu kluczowe znaczenie mają ogniwa fotowoltaiczne. W wyniku działania promieni słonecznych, zachodzi w nich proces fotowoltaiczny i powstaje prąd stały, który trafia następnie do konwertera. Jest to kolejny niezbędny element instalacji, odpowiada bowiem za przekształcenie prądu stałego w zmienny, czyli taki, jaki płynie w gniazdkach. Wydajność instalacji fotowoltaicznej zależy od szeregu czynników, które powinny zostać uwzględnione podczas tworzenia jej projektu.

  Umieszczając panele na dachu należy wziąć pod uwagę kąt jego nachylenia i ekspozycję. W przypadku dużych nieruchomości, bardziej wydajna może okazać się instalacja umieszczona na gruncie. Naszym zadaniem jest przeanalizowanie wszystkich możliwości, by stworzyć ofertę pozwalającą na najbardziej efektywne wykorzystanie potencjału odnawialnych źródeł energii.

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Biała Podlaska – dlaczego warto?

  Fotowoltaika cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a odpowiada za to przede wszystkim szereg korzyści, jakie ze sobą niesie. Ich poznanie może ułatwić kolejnym osobom podjęcie decyzji o montażu instalacji fotowoltaicznych.

  • Obniżenie kosztów energii elektrycznej – produkcja własnego prądu pozwala na realne oszczędności. Warto wiedzieć, że nadwyżki powstałe w słoneczne dni i przekazane do sieci energetycznej można odebrać w czasie, gdy produkcja jest mniejsza. Zatem na niższe rachunki możemy liczyć przez cały rok.
  • Własny prąd bez kiwnięcia palcem – dobrze zaplanowana instalacja fotowoltaiczna będzie sama produkowała prąd w odpowiednich ilościach, a domownicy na co dzień nie muszą myśleć o jej obsłudze.
  • Ekologiczne źródło energii elektrycznej – inwestycje w OZE stają się w Polsce coraz bardziej popularne i to nie tylko z powodu oszczędności jakie zapewniają. W społeczeństwie rośnie świadomość popularyzowania ekologicznych postaw, a prąd pozyskiwany ze słońca doskonale wpisuje w nie wpisuje.

  Mieszkańcy województwa lubelskiego mają szansę sami przekonać się, że panele słoneczne to korzystna inwestycja na lata – wystarczy, że zwrócą się do naszej firmy!

   

  Fotowoltaika Biała Podlaska dofinansowanie, dotacje, dopłaty

  Ważna kwestia związana z instalacją paneli fotowoltaicznych, to możliwość dofinansowania inwestycji. OZE promują zarówno urzędy centralne, jak również lokalne władze i zachęcają do produkcji prądu nie tylko osoby fizyczne, ale także inne podmioty. Wpływa to na zróżnicowanie dostępnych programów, wśród których największą popularnością cieszą się:

  • Mój Prąd – z którego od 2019 roku mogą korzystać właściciele domów jednorodzinnych. Kwota otrzymywanej przez nich dotacji to 5000 złotych.
  • Czyste Powietrze - program ma na celu ograniczenie emisji zanieczyszczeń, związanych z nieekologicznymi systemami grzewczymi. Fotowoltaika służy w tym przypadku obniżeniu kosztów eksploatacji pompy ciepła.
  • Agroenergia – program stworzony z myślą o rolnikach, którzy w swoim gospodarskie chcą postawić na czystą energię.
  • Energia Plus – daje możliwość uzyskania pożyczki lub dotacji przedsiębiorcom.

  Dodatkowo warto dowiedzieć się o możliwość odliczenia ulgi podatkowej podczas corocznych rozliczeń z Urzędem Skarbowym. Ulga termomodernizacyjna i ulga inwestycyjna na fotowoltaikę dla rolników dają kolejne okazje do oszczędności.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  Instalacja paneli fotowoltaicznych to poważne przedsięwzięcie składające się z kilku etapów. Korzystając z naszych usług masz pełną przejrzystość, jak będą przebiegały prace.

  1. Rozpoczynamy od przygotowania analizy potrzeb energetycznych budynku i bezpłatnej wyceny. Dzięki temu od początku klient będzie wiedział, jakie panele najlepiej spełnią jego oczekiwania.
  2. Nasi specjaliści opracowują projekt instalacji fotowoltaicznej uwzględniający rozmieszczenie paneli na dachu, ich ilość i oczekiwaną wydajność.
  3. Montaż paneli fotowoltaicznych zgodnie z przygotowanym planem to moment, kiedy nasze założenia nabierają realnego kształtu, a klient może zacząć wytwarzać własną energię.
  4. Pomagamy w dopełnieniu wszelkich formalności związanych ze zgłoszeniem powstałej instalacji do dostawcy prądu oraz otrzymaniem dotacji.
  5. Po wykonaniu instalacji fotowoltaicznej, nie zostawiamy klientów samym sobie! Zapewniamy serwis i w dalszym ciągu służymy radą, w razie pytań dotyczących działania paneli.

  Mieszkańcy Białej Podlaskiej mogą zwrócić się do Erato Energy z każdym pytaniem dotyczącym instalacji fotowoltaicznych. Wierzymy, że będzie do początek dobrej współpracy!

  Montaż paneli fotowoltaicznych Biała Podlaska

  Na rynku usług energetycznych ekologiczne rozwiązania zaczynają być coraz bardziej doceniane. Już dzisiaj możesz dołączyć do grupy naszych klientów z Białej Podlaskiej i produkować własną energię elektryczną, oszczędzając w ten sposób pieniądze. Panele fotowoltaiczne to technologia przyszłości, która dostępna jest już teraz – wystarczy skontaktować się z Erato Energy!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt