fbpx

Fotowoltaika
Będzin

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Coraz częściej w całej Polsce, także w okolicach Będzina, można zobaczyć na dachu lub obok budynku panele fotowoltaiczne. Korzystanie z energii Słońca cieszy się rosnącym zainteresowaniem.

Co więcej, województwo śląskie to region o korzystnym nasłonecznieniu, dzięki któremu wydajność instalacji fotowoltaicznej jest wyższa.Profesjonalnie przeprowadzamy montaż instalacji fotowoltaicznych w Będzinie i w okolicach, dostarczając kompleksowe rozwiązania gwarantujące wysoką wydajność. Ofertę kierujemy nie tylko do klientów indywidualnych, ale także biznesowych. Przekonaj się, co możesz zyskać dzięki fotowoltaice, zaufaj naszym specjalistom!

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Będzin. Jak to działa?

  Jak wiadomo, panele fotowoltaiczne służą do produkcji energii elektrycznej. Jak to jednak właściwie działa? Instalacja fotowoltaiczna działa w oparciu o zjawisko fizyczne, do którego dochodzi, gdy fotony padają na płytki krzemowe. Następuje wtedy wybicie elektronu, czyli powstaje prąd stały, który inwerter przekształca na zmienny. Z tak pozyskanej energii elektrycznej możemy swobodnie korzystać w domu lub firmie. Panele słoneczne kładzie się najczęściej na dachu, ale można je umieścić także na gruncie obok budynku.

  Do pracy paneli fotowoltaicznych nie są potrzebne wysokie temperatury. Upały nie są wymagane, a instalacja świetnie radzi sobie także podczas mrozów. Latem liczba godzin słonecznych jest wyższa, dlatego powstają nadwyżki energii, które trudno spożytkować. Gospodarstwa domowe w Polsce mogą oddawać je do sieci energetycznej, by następnie pobierać bezpłatnie przez cały rok od zakończenia okresu rozliczeniowego 80% lub 70% oddanych kilowatogodzin, w zależności od wielkości instalacji. Przekłada się to na wysoką opłacalność paneli fotowoltaicznych i stabilne, niskie rachunki przez cały rok.

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Będzin – dlaczego warto?

  Co sprawiło, że popularność paneli słonecznych w Polsce tak gwałtownie wzrosła w ostatnich latach? Ceny komponentów znacznie spadły, przez co inwestycja zwraca się szybciej. Istotne są przede wszystkim comiesięczne, realne oszczędności – fotowoltaika pokrywa nawet 100% zużycia prądu. Koszty prądu spadają nawet do kilku złotych miesięcznie, czyli samych opłat stałych. Co jeszcze przyczyniło się do zainteresowania energią Słońca?

  • Fotowoltaika jest bezobsługowa. Przełączenie między produkcją prądu a poborem z sieci następuje automatycznie. Warto, choć nie trzeba, myć panele słoneczne dwa razy w roku, by zachować ich wydajność.
  • Warto podkreślić, że dzięki instalacji fotowoltaicznej można korzystać z OZE. Panele wykorzystują wyłącznie energię Słońca – nie dochodzi tu do spalania szkodliwych substancji i emisji związków chemicznych do atmosfery. Ma to znaczenie szczególnie ze względu na to, że województwo śląskie zmaga się z problemem smogu i dewastacji środowiska naturalnego.
  • Zwrot kosztów montażu instalacji następuje najczęściej w ciągu 5-7 lat.
  • Dużym zainteresowaniem cieszy się łączenie instalacji fotowoltaicznych z pompami ciepła – to sposób na bezpłatne ogrzewanie i prąd jednocześnie.
  • Fotowoltaika uniezależni Cię od podwyżek cen prądu.

  By dowiedzieć się więcej na temat fotowoltaiki, skontaktuj się z nami!

   

  Fotowoltaika Będzin dofinansowanie, dotacje, dopłaty

  Fotowoltaika to jako jedno z OZE jest szczególnie przyjazna dla środowiska. Z tego powodu na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej można uzyskać dofinansowanie. Na poziomie regionalnym są one koordynowane przez WFOŚiGW w Katowicach – warto spytać w urzędzie, czy Twój dom lub firma może skorzystać z bieżących programów. Ponadto prężnie działają krajowe programy wsparcia:

  • Mój Prąd – dotacja w kwocie 5 tysięcy złotych dla gospodarstw domowych na zakup instalacji fotowoltaicznej o mocy do 10 kWp.
  • Czyste Powietrze – 5 tysięcy złotych dofinansowania na systemy fotowoltaiczne do 10 kWp dla gospodarstw domowych. Program obejmuje też dotacje do pomp ciepła.
  • Agroenergia – program wsparcia dla rolników, w ramach którego można uzyskać dofinansowanie do 800 tysięcy złotych.
  • Energia Plus – dofinansowania dla firm do 3,9 miliona złotych lub preferencyjne pożyczki do 300 milionów złotych.

  Ponadto montaż fotowoltaiki można odliczyć od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej – od 17% z maksymalnie 53 tysięcy złotych.

  Oferujemy kompleksowe wsparcie w zakresie uzyskania dofinansowania.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  W jaki sposób realizujemy przedsięwzięcie?

  1. Pierwszy krok to bezpłatna wycena. W jej trakcie wstępnie określamy moc, jaka będzie potrzebna do zasilenia budynku w oparciu o zużycie energii w ostatnich miesiącach. To szacunkowa kwota.
  2. Po akceptacji propozycji przechodzimy do kolejnego etapu: musimy stworzyć projekt. Przeprowadzamy szczegółowy audyt, który precyzyjnie określi zapotrzebowanie na energię. Sprawdzimy, czy instalacja fotowoltaiczna powinna zostać umieszczona na dachu czy na gruncie. Ty z kolei dobierzesz komponenty. Służymy radą!
  3. Następnie przeprowadzamy montaż instalacji fotowoltaicznej w taki sposób, by zagwarantować bezawaryjność i maksymalne uzyski energii. Włączamy instalację i zgłaszamy ją do zakładu energetycznego, który w ciągu miesiąca zamontuje licznik dwukierunkowy.

  To prosty sposób na to, by już wkrótce móc czerpać z darmowej produkcji prądu!

  Montaż paneli fotowoltaicznych Będzin

  Jesteśmy jednym z liderów rynku fotowoltaiki. W samym 2020 roku nasza firma przeprowadziła ponad 3 tysiące realizacji na terenie całej Polski. Korzystamy ze sprzętu renomowanych producentów, gwarantującego wysokie uzyski i niezawodnego. Tworzymy instalację od A do Z – cały proces zostanie przeprowadzony wyłącznie przez naszych specjalistów, którzy dzięki doświadczeniu i fachowej wiedzy mogą proponować korzystne, wydajne rozwiązania.

  Oferujemy Ci także bezpłatną wycenę, dzięki której poznasz szacunkowy koszt przedsięwzięcia. Jeśli chcesz zainwestować w fotowoltaikę dla domu lub firmy, skontaktuj się z nami!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt