fbpx
parallax background

Finansowanie Twojej instalacji fotowoltaicznejPostanowiłeś zainwestować w fotowoltaikę lub pompę ciepła? Świetny wybór – inwestycja w odnawialne źródła energii przyniesie Ci wiele korzyści już od pierwszego dnia pracy. Finansowanie instalacji fotowoltaicznej lub pompy ciepła sprawdzi się, gdy chcesz spłacać podobną inwestycję w ratach. Instalacje OZE to sposób na to, by znacząco obniżyć rachunki za energię, a koszt inwestycji zwraca się po ok. 6 latach. Zarówno fotowoltaika, jak i pompy ciepła potrafią pracować i przynosić zyski nawet kilkadziesiąt lat. Zalet OZE jest wiele – dlatego służymy pomocą przy uzyskaniu najlepszych ofert.


Zapytaj o finansowanie


  parallax background

  Dowiedz się więcej o instalacji fotowoltaicznej

  parallax background

  Abonament na fotowoltaikę
  oraz pompę ciepła  Abonament na fotowoltaikę jest ofertą dopasowaną do potrzeb klientów indywidualnych, czyli przede wszystkim właścicieli domów mieszkalnych. Na pewno poszukujesz banku, który ma w swojej ofercie dedykowany abonament dla rozwiązań ekologicznych lub odnawialnych źródeł energii, czyli bezpośrednio instalacji fotowoltaicznych. Współpracujemy między innymi z BNP Paribas oraz Credit Agricole, aby zapewnić Ci możliwość uzyskania fotowoltaiki w abonamencie na preferencyjnych warunkach, z obniżonym oprocentowaniem oraz wydłużonym okresem spłaty. Maksymalna kwota wynosi 100 tysięcy złotych, a okres kredytowania do 144 miesięcy. Możesz otrzymać aż 21 100 złotych na podstawie oświadczenia o zarobkach lub powyżej tej kwoty na podstawie pozytywnej oceny zdolności kredytowej. Kwota abonamentu może wynieść dokładnie tyle, ile płacisz teraz za rachunki! Bezpłatnie przygotujemy dla Ciebie kalkulację kosztów oraz zapewnimy szybką decyzję kredytową – nawet w ciągu godziny!

  Leasing instalacji fotowoltaicznej  Chciałbyś uzyskać leasing na instalację fotowoltaiczną dla swojej firmy? Instalacja fotowoltaiczna to świetna decyzja, zarówno dla przemysłu, jak i sklepu oraz biura! Korzyścią z leasingu fotowoltaiki jest możliwość dostosowania warunków do potrzeb Twojej działalności. Sam regulujesz nie tylko wysokość wpłaty własnej, ale też comiesięcznej raty leasingu oraz kwoty wykupu instalacji. Dzięki temu możesz ustalić wysokość raty, która nie przekroczy Twoich dotychczasowych rachunków za prąd. I nawet nie zauważysz, kiedy zacznie przynosić same zyski! Decyzja kredytowa zapada na podstawie pozytywnej oceny zdolności kredytowej firmy.

  parallax background

  Najczęściej zadawane pytania dotyczące OZE

  parallax background

  Dofinansowanie  Dostępne jest wiele możliwości złożenia wniosku o dofinansowanie lub finansowanie instalacji opartych na odnawialnych źródła energii. Możesz skorzystać z lokalnych programów dofinansowania, ustalanych samodzielnie przez Powiat, Gminę lub Miasto.

  Na terenie Miasta Stołecznego Warszawy działa program dofinansowania zarówno dla instalacji fotowoltaicznych, jak i pomp ciepła. Wynosi on do 30% rzeczywistych kosztów realizacji, dla inwestycji z wykorzystaniem OZE, oraz do 80% dla sektora finansów publicznych. Dla instalacji fotowoltaicznych obejmuje ona zakup i montaż instalacji, o maksymalnej wartości dotacji, która nie przekracza 15 000 zł. Z kolei osoby zainteresowane wymianą pieca na urządzenie ekologiczne, do których zalicza się także pompa ciepła, otrzymać mogą nawet 100% zwrotu inwestycji.

  Na terenie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego działa program „Łączymy z energią”. Program obejmuje montaż instalacji OZE oraz pomp ciepła dla budynków mieszkalnych, a z przeznaczonych środków zostanie zrealizowanych ponad 1000 projektów opartych na OZE. Jesteśmy Wykonawcą uprawnionym do montażu instalacji w ramach projektu.

  Program „Mój Prąd”

  Program priorytetowy „Mój Prąd” ma przyczynić się do zwiększenia produkcji energii elektrycznej pochodzącej z instalacji fotowoltaicznych, w szczególności małych instalacji przeznaczonych dla potrzeb budynków mieszkalnych. Budżet programu wynosi miliard złotych, co pozwoli na objęcie bezzwrotnym dofinansowaniem 200 tysięcy instalacji. W ramach programu można uzyskać dotację w wysokości 5000 złotych. Program obejmuje zakup, montaż oraz uruchomienie i odbiór instalacji fotowoltaicznych. W ramach programu można wnioskować wyłącznie na nowe instalacje, o mocy od 2 kW do 10 kW. Więcej informacji na temat programu „Mój Prąd” dla fotowoltaiki dostępnych pod poniższym linkiem: Program Mój Prąd – 5000 zł rządowej dotacji.

  Program „Czyste powietrze”

  Celem programu „Czyste powietrze” jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez modernizację domowych instalacji ciepłowniczych oraz zwiększenie efektywności energetycznej budynków mieszkalnych. W ramach programu uzyskać można dofinansowanie na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej i/lub nowej instalacji centralnego ogrzewania (np. pompy ciepła) – w sumie nawet do 30 tysięcy złotych. Dodatkowo w przypadku programu „Czyste powietrze” możliwa jest integracja dofinansowania z projektem „Mój prąd”. Więcej informacji na temat programu „Czyste powietrze” znaleźć można pod poniższym linkiem: Program Czyste Powietrze.

  Ulga podatkowa  Zgodnie z Rozporządzeniem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju z dn. 21 grudnia 2018 r. (Dz. U. 2018 poz. 2489), od 1 stycznia 2019 roku osoby fizyczne mogą rozliczyć od podstawy podatku dochodowego wydatki poniesione na cele termomodernizacyjne. Zaliczają się do nich wydatki przeznaczone na instalację fotowoltaiczną oraz pompy ciepła. Ulgę podatkową możemy rozliczać przez kolejne 6 lat podatkowych, aż do maksymalnej kwoty 53 tysięcy złotych – zarówno dla podatku dochodowego na zasadach ogólnych, jak i liniowego oraz ryczałtu.

  Pełny akt wraz podstawą prawną dostępny jest tutaj:

  Rozporządzenie Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 21 grudnia 2018 r. w sprawie określenia wykazu rodzajów materiałów budowlanych, urządzeń i usług związanych z realizacją przedsięwzięć termomodernizacyjnych

  parallax background

  Skontaktuj się z nami!

  Chcesz wiedzieć więcej na temat finansowania instalacji fotowoltaicznych? Przejdź do kontaktu i zadzwoń lub wypełnij formularz kontaktowy, a my odpowiemy na zgłoszenie najszybciej jak to możliwe.


  Skontaktuj się
  Kontakt